افزونه های مورد نیاز وردپرس

هر سایت وردپرسی بسته به نوعش نیاز به افزونه هایی دارد. تعیین افزونه های مورد نیاز وردپرس کاملاً بستگی به هدفی دارد که مدیر آن از راه اندازی سایت داشته است. پس یک نسخۀ واحد را نمی توان برای همۀ سایت ها نوشت، که به فلان تعداد افزونه نیاز دارند. اما ما در این پست می خواهیم به یک فهرست اولیه از افزونه هایی که شاید هر سایت وردپرس به آنها نیاز داشته باشد اشاره ای داشته باشیم و کار هر کدام را خدمت شما توضیح دهیم. پس برای افزایش دانش خود و کیفیت سایت تان همراه ما باشید.

افزونه های مورد نیاز وردپرس

افزونه های مورد نیاز وردپرس

چطور افزونه ای که به دنبالش هستیم را پیدا کنیم؟

ابتدا بد نیست اشاره ای داشته باشیم به این موضوع که چطور یک افزونه را از بین این همه افزونه پیدا کنیم؛ دقیقاً همان افزونه ای که به کار ما خواهد خورد؟ برای این کار کلمات کلیدی بهترین مکانیزم برای یافتن افزونه ها برای ما هستند. اگر به سایت مخزن وردپرس مراجعه کنید، در جعبه جستجو شما باید یک عبارت را وارد کنید. ما به آن عبارت کلمه کلیدی یا همان عبارت کلیدی می گوییم که با وارد کردن یک کلمه کلیدی مرتبط با افزونه های تان، فهرست افزونه هایی که شامل آن کلمه کلیدی هستند به شما نشان داده خواهند شد. حالا با مطالعۀ توضیحات و بررسی هر افزونه می توانید افزونه مورد استفاده خود را پیدا کرده و شروع به نصب و استفاده از آن کنید.

دانستن این روال یافتن افزونه مورد نظرتان به این درد می خورد که هر زمان نیاز به یک افزونه خاص برای انجام کار خاصی داشتید، به همین ترتیب و با استفاده از کلمات کلیدی قادرید پلاگین وردپرس مد نظر خود را بیابید.

حال به صورت گروه بندی شده ما به دسته افزونه های مورد نیاز هر سایت اشاره ای خواهیم داشت.

افزونه های کاربری

چنین افزونه هایی برای بالا بردن امکانات سایت استفاده می گردند. به عنوان مثال اگر فکر می کنید که ویرایشگر وردپرس شما نیاز به پیشرفته تر شدن داردTinyMCE Advanced را باید نصب کنید. این افزونه به دکمه های ویرایشی ویرایشگر وردپرس شما اضافه می کند و تمامی دسترسی ها را هم کنترل می نماید.

یک آموزش جذاب دیگه!  مخزن وردپرس چیست

افزونه های کاربری دیگر مثل افزونه اشتراک گذاری خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی است. این افزونه به طور غیرمستقیم سبب افزایش بازدید سایت ما خواهد شد و افزایش فروش و درآمد آن را در پی خواهد داشت.

و دیگر افزونه های کاربردی که باعث بهبود امکانات سایت برای بازدید کنندگان و از طرف دیگر مدیران سایت می شود. مثلاً افزونه های فرم تماس، ارسال ایمیل، خبرنامه، مدیریت دانلود، مدیریت تبلیغات، مدیریت نوشته ها و محتوای سایت و … از این دسته افزونه محسوب می شوند.

افزونه های کنترل و بررسی

این افزونه ها که با عنوان افزونه های آمارگیر سایت هم شناخته می شوند، برای بررسی و تجزیه وتحلیل آمار سایت مورد نیاز هر سایتی هستند و باید قادر باشید از داده های آنها استفاده کنید. اگر عبارت stat را در مخزن وردپرس جستجو کنید به فهرست کاملی از این افزونه ها خواهید رسید که نمونه هایی از آنها WP Statistics است. برای دیدن فهرست کامل افزونه های برتر آمارگیر وردپرس به مقالۀ آن مراجعه نمایید.

افزونه های امنیتی

از مهم ترین افزونه های وردپرس افزونه های امنیتی آن است. این دسته از افزونه ها برای داشتن یک سایت امن که کسی نتواند به آن نفوذ کند لازم است. البته خود وردپرس به حد کافی امن است که نیازی به ابزار جانبی نداشته باشد. اما استفاده از این دست افزونه ها به امنیت سایت ما اضافه خواهد نمود. این دست افزونه ها معمولاً با بررسی بخش های مختلف سایت، سعی در پیدا کردن حفره های امنیتی می کنند. سپس ابتدا سعی می کنند خودش مشکل را برطرف کند. اگر نتوانست، سپس به ما هشدار داده تا ایراد را برطرف نماییم. از طرف دیگر این افزونه ها میتوانند جلوی دسترسی های غیر مجاز و مخرب به سایت مان را هم بگیرند. یعنی اگر کسی قصد دارد با امتحان کردن رمزهای عبور مختلف به بخش پیشخوان سایت وارد شود، جلوی آن را می گیرد.

افزونه Wordfence Security یکی از این افزونه ها است. آموزش و ویدیوهای آموزشی این افزونه را ما برای شما از قبل تولید کردیم.

افزونه های افزایش بازدید

این گروه از افزونه های وردپرس برای بالا بردن آمار بازدید سایت خیلی به کار ما خواهند آمد. چرا که با بهینه کردن سایت و محتوای درون آن، به بالا رفتن آمار سایت کمک شایان توجهی می کنند. برای یافتن این چنین افزونه هایی باید از کلمه کلیدی SEO در مخزن افزونه های وردپرس استفاده کنید. از جمله بهترین و معروف ترین این افزونه ها All In One Seo Pack و Yoast SEO است. افزونه اولی قدمت بیشتری دارد ولی دومین افزونه که یک افزونه جدیدتر و به روز تر برای سئو کردن سایت است، با عنوان Yoast SEO به نظر می رسد که کارایی بیشتری دارد.

یک آموزش جذاب دیگه!  نصب و فعال سازی افزونه Jetpack وردپرس

به غیر از این افزونه ها، دیگر پلاگین های وردپرس هم ممکن است برای سایت شما کارایی داشته باشند که باید با عملکرد و کاری که برروی سایت شما انجام می دهند آشنا باشید و سپس آنها را نصب کرده و از امکاناتش استفاده کنید.

افزونه های افزایش سرعت سایت

این افزونه ها باعث افزایش سرعت سایت شما می شوند. یعنی باز هم سایت شما را بهینه تر می کنند تا بازدید سایت شما افزایش پیدا کند. همانطور که می دانید یکی از شاخص های یک سایت اینترنتی که باید داشته باشد تا از دید موتور جستجو رتبۀ بالاتری به خود بگیرد، میزان سرعت سایت است. هر چقدر سرعت سایت بیشتر باشد، می تواند سبب افزایش بازدید سایت شود.

از چنین افزونه هایی می توان به افزونه های کش یا Cache که باعث ذخیره کردن یک نسخه از محتوای سایت به صورت ایستاتیک یا ایستا بدون نیاز به پردازش می شوند، افزونه WP Total Cache یا WP Super Cache می باشد. این افزونه ها قابلیت های فراوانی برای بالا بردن سرعت سایت و همچنین افزایش کیفیت سرویس دهی آن می شوند. همچنین تنظیماتی دارند که ما در آموزش های دیگر سایت به صورت کامل آنها را خدمت شما توضیح دادیم.

نتیجه گیری افزونه های مورد نیاز وردپرس

ما در اینجا چند گروه افزونه را نام بردیم که برای هر سایتی وردپرسی مورد نیاز بود. شاید شما دسته بندی یا افزونۀ دیگری را هم در نظر داشته باشید که از بخش دیدگاه های همین صفحه قادرید آنها را اعلام نمایید. ما در این سایت تمام تلاش خود را می کنیم بهترین افزونه های وردپرس را برای هر کاری خدمت شما معرفی کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.