۷ افزونه برتر وردپرس برای جمع آوری و نمایش آمار سایت

ادارۀ یک سایت بدون دسترسی به آمار آن، به مانند به عهده گرفتن سکانداری یک کشتی بدون قطب نما است. شما ممکن است که به مقصدتان برسید، اما حتماً در بین راه با تعداد زیادی دردسر مواجه خواهید شد. تجزیه و تحلیل آمار سایت به ما امکان این را می دهد که بدانیم بازدید کنندگان سایت دقیقاً چه چیزی می خواهند؟ به چه نوع محتوایی بیشتر عشق می ورزند؟ درون سایت ما بیشتر چه کارهایی را انجام دادند؟ و یا حتی چرا باید از سایت ما متنفر باشند؟ با مطالعۀ این مقاله با استفاده از افزونه هایی که در این جا خدمت شما معرفی می شوند، با داشتن یک نقشه در دست تان، قادرید راه را بهتر بپیمایید.

7 افزونه برتر وردپرس برای جمع آوری و نمایش آمار سایت

7 افزونه برتر وردپرس برای جمع آوری و نمایش آمار سایت

اینکه یک افزونۀ آمارگیر چطور باعث بهبود کار روی سایت می شود را موکول می کنیم به یک آموزش دیگر. البته حتماً باید بدانید که مشاهدۀ آمار سایت علاوه بر اینکه عامل ایجاد انگیزه برای مدیر سایت است، به ما گوشزد می کند که در کجاها باید بیشتر کار شود و کجاها نه. در ادامه با فهرست ۷ تایی افزونه های برتر وردپرس برای جمع آوری و نمایش آمار سایت در خدمت شما هستیم.

JetPack by WordPress.com

راجع به افزونۀ Jetpack قبلاً مقالات زیادی نوشتیم. Jetpack افزونه آمارگیر نیست. بلکه یک بسته افزونه و امکانات است که با نصب یک افزونه یکجا به سایت ما اضافه می شوند. یکی از این امکانات هم آمارگیر سایت است که بر اساس سرویس wordpress.com کار می کند. یعنی حتماً باید درون سایت wordpress.com حساب داشته باشید تا آمار خود را بتوانید با ورود به حساب خود ببینید.

افزونه آمارگیر JetPack by WordPress.com

افزونه آمارگیر JetPack by WordPress.com

درست است که Jetpack یک افزونۀ خاص آمارگیر نیست. اما برای کسانی که می خواهند با کمترین افزونه از بیشترین امکانات روی وردپرس استفاده کنند، این گزینه یکی از بهترین ها است. البته سادگی خوانایی اطلاعات جمع آوری شده درون این ابزار از دیگر چیزهایی است که افراد به دنبال آن می روند.

 • جمع آوری اطلاعات سایت و تجزیه و تحلیل آنها از پیش فرض های جت پک محسوب می شود. بنابراین به تنظیمات و پیکربندیِ خاصی نیاز ندارد.
 • تمامی داده ها، مثل میزان بازدید از صفحات سایت، کلماتی کلیدی که با آنها کاربران وارد سایت شدند و … همگی در صفحۀ اصلی گروه صفحات جت پک در پیشخوان وردپرس قابل مشاهده است. پس سادگی در مشاهدۀ آمار از دیگر ویژگی های جت پک محسوب می گردد.
 • نمایش اطلاعات دقیق و جزئی مثل تعداد کاربران به تفکیک هر کشور، از چه صفحاتی بیشترین بازدید صورت گرفته است و کدام کلمات کلیدی بیشتر ورودی را از موتورهای جستجو داشتند.
 • قابلیت تعیین این مورد فراهم است که کدام کاربر سایت بتواند آمار سایت را مشاهده کند و کدام خیر.
 • امکان فعال کردن یک چارت نمایشی کوچک که آمار دو روز آخر در آن کاملاً محرز است.

Google Analytics by MonsterInsights

این افزونه به تنهایی کار جمع آوری آمار سایت را انجام نمی دهد. نام قبلی این افزونه همانطور که در تصویر زیر مشخص است Google Analytics by Yoast است. اگر از افزونۀ سئوی Yoast استفاده کرده باشید، حتماً باید بدانید که این افزونه هم از تولیدات این گروه بود. اما دیگر توسط این گروه توسعه داده نمی شود. بلکه به گروه MonsterInsights سپرده شده است. به هر حال این افزونه از سامانۀ Google Analytics برای جمع اوری آمار سایت تان استفاده می کند. اما برای نمایش آمار درون سایت شما بسیار مناسب است. مخصوصاً اینکه گوگل این سرویس را بروی سایت های ایرانی بسته است و بدون استفاده از فیلترشکن قادرید آمار سایت خود را مشاهده کنید.

افزونه آمارگیر Google Analytics by MonsterInsights

افزونه آمارگیر Google Analytics by MonsterInsights

سرویس آمارگیر گوگل موسوم به Google Analytics یک سرویس واقعاً قدرتمندی است که مجموعه کتاب ها برای آن نوشته شده است و در چند خط قابل توصیف و آموزش نیست. اما این بدین معنا نیست که همه نتوانند از آن استفاده کنند. حرفه ای بودن آن باعث شده کارکرد بهترین هم برای مبتنی ها و هم برای حرفه ای ها داشته باشد.

 • یکپارچه سازی سایت با سرویس آمارگیر گوگل آنالیتیکز بدون اینکه خواسته باشید کد آمارگیر سایت را دستی وارد کدهای قالب سایت خود کنید.
 • ردگیری اصل بازدیدها با گزارش های به همراه جزئیات، که نشان می دهد کدامیک از صفحات سایت شما بهترین هستند و کدام سایت ها بیشترین ارجاع را به سایت شما دارند.
 • شما را قادر می کند که خطاهای ۴۰۴ را ردگیری کنید و ببینید که بازدید کننده هایی که از موتورهای جستجو می آیند، چه کلماتی را جستجو کردند.
یک آموزش جذاب دیگه!  چرا نباید همزمان از چند آمارگیر روی سایت استفاده کنیم؟

WassUp Real Time Analytics

این هم یکی دیگر از افزونه های آمارگیر است که سعی کرده به صورت عمیق داده هایی را برای تجزیه و تحلیل توسط شما جمع آوری کند. این آمارگیر به شما خواهد گفت که بازدید کنندگان در حین مشاهدۀ سایت شما چه کارهایی را انجام می دهند. بیشتر روی آماری تمرکز کرده است که دیگر آمارگیر ها مثل همان گوگل آنالیتیکز از آنها صرف نظر می کنند.

افزونه آمارگیر WassUp Real Time Analytics

افزونه آمارگیر WassUp Real Time Analytics

 • دارای صفحۀ نمایش جزئیات آمارها که سعی می کند همه چیز راجع به بازدید کننده ها را نشان دهد.
 • دارای صفحۀ نمایش خزنده ها که بازدیدهای زندۀ سایت را به همراه اطلاعات جغرافیایی روی نقشۀ گوگل نشان می دهد.
 • دارای ابزارک آمار سایت که آمار سایت را به بازدید کنندگان هم نشان می‌دهد. همچنین ابزارکی که در ناحیۀ پیشخوان وردپرس به مدیران و نویسندگان سایت آمار سایت را نمایش می دهد.
 • دارای پنل تنظیمات برای نمایش جزء به جزء اطلاعات آمار سایت با تنظیمات قابل سفارشی سازی
 • نمایش جزئیات تک تک آمار سایت، از قبیل آی پی، ارجاع دهنده، نام خزنده، کلمه کلیدی، موتور جستجو، عدد صفحه نتایج جستجو در موتورهای جستجو، عامل کاربر، نام کاربر وارد شدن به حسابش، اسپم و تلاش های هک و …

Simple Feed Stats

حالا یک چیز متفاوت تر اینکه شما آماری از خوراک یا همان فید سایت تان جمع آوری کنید. افزونۀ Simple Feed Stats آمار خوراک سایت شما را گردآوری می کند. به همراه کلی سفارشی سازی و شخصی سازی اطلاعات و نمایش آمار

افزونه آمارگیر Simple Feed Stats

افزونه آمارگیرSimple Feed Stats

 • قابلیت ردگیری آمار هر دوی خوراک و محتوای سفارشی، به همراه نمایش آمار برای بازدید کنندگان درون برگه یا نوار کناری سایت به صورت ابزارک
 • قابلیت سفارشی سازی نمایش آمار خوراک با استفاده از CSS سفارشی
 • این افزونه از ۴ روش متفاوت ردگیری استفاده می کند؛ به طور مستقیم با درخواست های خوراک، عکس های جایگذاری شده درون نوشته ها، عکس های جایگذاری شده درون خوراک، و ردگیری باز درون عکس های جایگذاری شده.
 • در کنار ردگیری مشترکان، افزونه داده هایی از قبیل آی پی، ارجاع دهنده ها، مرورگرها و زمان مراجعۀ آنها را هم گردآوری می کند.

WP Power Stats

یک افزونۀ سبک و جامع برای گردآوری آمار بازدید کنندگان سایت، به روشی قابل سفارشی سازی.

افزونه آمارگیر WP Power Stats

افزونه آمارگیر WP Power Stats

 • این افزونه برای وبمسترهایی که روی داده ها و اطلاعات خود حساس هستند مناسب است. چون داده ها را خارج از هاست شما در جایی ذخیره نمی کند.
 • ردگیری نمایش صفحه، نوع دستگاه کاربر، ارجاع دهنده، مرورگر، سیستم عامل، داده های جغرافیایی و اینکه با چه کلمۀ کلیدی کاربر وارد سایت ما شده
 • شما قادر هستید انتخاب کنید کد آمارگیر چه زمانی و برای چه کاربرانی از سایت فعال باشد و برای کدام یک غیرفعال
 • قابلیت سفارشی سازی دوره های زمانیِ آمارگیری
 • نمایش آمار سایت درون یک صفحه به همراه نمودار، نماد، چارت و نقشه که بررسی آنها را ساده تر می کند.
 • قابل استفاده با چندین زبان مختلف
یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه آمارگیر WP Live Statistics

W3Counter Free Real-Time Web Stats

همانطور که از اسمش باید پیدا باشد، این افزونه آمارگیر وردپرس بیشتر روی آمارهای زندۀ سایت تمرکز کرده است. البته به طور مستقل عمل نمی کند و اول باید درون سایت W3Counter.com یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. گفته می شود که این افزونه به صورت اعتیاد آور عمل می کند. برخی از ویژگی های آن را در ادامه می خوانید.

افزونه آمارگیر W3Counter Free Real-Time Web Stats

افزونه آمارگیر W3Counter Free Real-Time Web Stats

 • ورودی های جدید سایت شما را فهرست می کند که بر اساس زمان ورودی و کشور مشخص می گردند.
 • این افزونه با Bootstrap ناحیه کاربری اش پیاده سازی شده است. به همین دلیل علاوه بر اینکه در دستگاه های مختلف با صفحه نمایش های گوناگون قابل نمایش است، حتی بیش از آن هم قادرید نحوۀ نمایش آمار را سفارشی سازی نمایید.
 • نمایش آنیِ کل بازدید کنندگان، ارجاع ها، صفحات پر بازدید، یا به شما می گوید که همین الان چه تعداد در حال خواندن متن یا گذاشتن دیدگاه درون سایت شما هستند.
 • شامل داده های جغرافیایی که روی نقشه ورودی های فعلی را سریعاً به روز می کند.

WP Statistics

از معروف ترین و محبوب ترین افزونه های آمارگیر وردپرس حداقل در بین سایت های فارسی زبان است. شاید از دلایل آن فارسی سازی این افزونه باشد. البته آماری که ارائه می کند هم بسیار کامل و جامع و به صورت گرافیکی و بصری است. یعنی به وسیلۀ WP Statustics به سادگی می توانید آمار سایت خود را تجزیه و تحلیل نمایید.

افزونه آمارگیر WP Statistics

افزونه آمارگیر WP Statistics

 • دارای راهنمای کامل و فارسی در محیط خود صفحات افزونه در پیشخوان وردپرس می باشد.
 • امکان استفاده از تکنولوژی Maxmind GeoLite2 برای نمایش دقیق تر آمار جغرافیایی بازدید ها
 • شما را قادر می سازید تا بازدید کننده ها، جلسات جاری، آمار صفحات سایت، پرس و جوها از موتورهای جستجوی معروف، جزئیات مرورگرها و ارجاع ها را ببینید.
 • IP بازدید کننده ها به دلیل افزایش حفاظت از حریم خصوصی آنها هش شده است.
 • برخی کاربران بسته به تنظیمات و خواست شما می توانند از جمع آوری آمار مستثنی گردند.
 • داده های جمع آوری شده قابلیت خروجی گرفتن با پسوندهایXML و CSVرا دارند.
 • شما می توانید محدودیت هایی را برای دسترسی به بخش های آمار سایت در پیشخوان برای دیگران کاربران ایجاد کنید.
 • تیم رفت مشکل بسیار فعال

انتخاب افزونۀ تجزیه و تحلیل و آمار سایت

انتخاب یکی از این افزونه ها که در اینجا نامشان برده شد، کار ساده ای نیست. بماند اینکه به غیر از آنها هم افزونه های بیشمار دیگری هم هستند که کارشان جمع آوری آمار بازدید سایت است. شاید خواسته باشید با توجه به تعداد کاربرانی که در حال استفاده از آنها هستند، یکی را انتخاب کنید. یا با نصب تک تک آنها به افزونه ای که باب میل شماست که رسیدید، همان را نصب کنید. یا طبق توضیحاتی که در این مطلب خدمت شما ارائه شد، عمل کنید و آن که از همه بیشتر برای آن مزیت گفتیم را انتخاب کنید. در نهایت این دست شماست که یکی از افزونه های آمارگیر سایت را روی وردپرس خود نصب کنید و به تجزیه و تحلیل داده های آن اقدام کنید. مطمئن باشید که علاوه بر جذاب بودن این کار برای شما، برای برنامه ریزی های آیندۀ شما قطعاً مفید خواهد بود و پیشرفت شما را مسجل تر می کند.

2 دیدگاه برای “۷ افزونه برتر وردپرس برای جمع آوری و نمایش آمار سایت”

 1. IT MAN گفت:

  سلام وقتی سایت و افزونه کلیکی (clicky) و نمونه های مشابه هست چرا با نصب این افزونه ها ی سنگین فشار بی خود به سرور و سایت و وردپرستون میارید چرا اخه به من بگه یکی من نمیفهمم

  1. جمال گفت:

   درود؛ سرویس های آمارگیر با درخواست از شما برای قرار دادن یک تکه کد درون سایت هم سبب بارگذاری فایل های اضافی برای بازدید کنندگان سایت شما میشوند! این رو هم باید در نظر داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.