قدرت تجزیه تحلیل آمار سایت

یکی از چیزهایی که برای مدیر سایت می تواند جذاب باشد، آمار سایت است. اینکه ببینیم در هر روز یا ساعت از شبانه روز، سایت ما چه تعداد بازدید داشته و این بازدید کننده ها از کجا آمده اند، به خودی خود می تواند شگفت انگیز باشد. برای به دست آوردن این آمار، کار سختی پیش رو نخواهیم داشت. اگر از وردپرس استفاده می کنید، می توانید از افزونه های آمارگیر وردپرس استفاده کنید. اگر از دیگر سیستم ها استفاده می کنید، بسته به نیازتان قادرید از سرویس های آمارگیر خارجی بهره ببرید. در هر صورت نصب کردن یک افزونه یا گذاشتن یک تکه کد درون کدهای سایت کار چندان سختی نیست. اما اصل قضیه از آنجایی شروع می شود که بعد از گردآوری آمار سایت، نوبت به تجزیه و تحلیل آنها می رسد. با این تجزیه و تحلیل است که می توان دید خوبی نسبت به گذشته، حال و آیندۀ سایت داشت و اینجاست که قدرت تجزیه تحلیل آمار سایت را به خوبی درک خواهیم کرد.

قدرت تجزیه تحلیل آمار سایت

قدرت تجزیه تحلیل آمار سایت

آمار سایت به روش های مختلفی قابل نمایش به ما است. می تواند عددی باشد، یا همان اعداد روی نمودار آورده شوند و یک نمودار گرافیکی را بسازند. در این مقاله به نحوۀ جمع کردن این آمار کاری نداریم که در آموزش های دیگر سایت گفته شده. حتی به نحوۀ تجزیه و تحلیل آمار سایت هم کاری نداریم که مرحلۀ بعدی پس از جمع آوری آمار سایت است. در این مقاله می خواهیم بدانیم که تجزیه و تحلیل آمار سایت چه فایده ای برای ما و سایت ما دارد.

یک آموزش جذاب دیگه!  چرا نباید همزمان از چند آمارگیر روی سایت استفاده کنیم؟

مدیر یک سایت کارهای زیادی می تواند روی سایتش انجام دهد. از انتشار یک نوشته گرفته تا تغییرات اساسی مثل تعویض قالب سایت که کدهای کل سایت را تغییر می دهد. این تغییرات باید به سمت مثبت باشند، یعنی یک جنبه از جوانب سایت را بهبود بخشند. خوب، برای سنجش جهت نتیجۀ این تغییرات ما باید از آمار سایت استفاده کنیم. یعنی آمار سایت مان را تجزیه و تحلیل کنیم.

فرض کنید از امروز تصمیم می گیرید که روزانه ۲ تا نوشته منتشر کنید. برای اینکه ببینید نتیجه این تصمیم در کوتاه مدت و بلند مدت چه بوده، حتماً باید به آمار سایت رجوع کنید و آنها را تجزیه و تحلیل کنید. مثلاً در خیلی از مواقع با عملی کردن این تصمیم، در زمان کوتاهی بازدید سایت افت پیدا می کند. اما پس از مدتی سایت بازدید بیشتری نسبت به قبل پیدا خواهد کرد. البته روی همۀ سایت ها و در هر زمانی این نتیجه حاصل نخواهد شد. اینکه سایت شما چه بلایی سرش می آید، با تجزیه و تحلیل آمار سایت است که متوجه اش خواهید شد.

بنابراین، هر زمان که قصد ایجاد تغییر روی سایت را داشته باشیم، ابتدا باید ببینیم که تجزیه و تحلیل دیگران از آمار سایت شان راجع به همان تغییر چه بوده است. سپس تصمیم به انجام آن بگیریم. سرانجام با بررسی آمار سایت، نتیجۀ عمل خود را سبک سنگین کنیم. حالا با این نتایج تصمیم بگیریم که مرحلۀ بعدی کار چیست.

یک آموزش جذاب دیگه!  فهمیدن تعداد بازدید یک سایت

این قدرت تجزیه تحلیل آمار سایت است که دید ما را نسبت به آیندۀ سایت باز می کند و کاری خواهد کرد تا بتوانیم برای آیندۀ کاری سایت برنامه ریزی کنیم و بدانیم که باید چه کار کنیم تا سبب رشد آن شود. با دیگر آموزش های مرتبط با تجزیه و تحلیل آمار سایت همراه ما باشید، تا دانستنی های بیشتری را تقدیم شما نماییم.

۱۳۹۷/۰۲/۱۱

سئو و بازاریابی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.