افزونه آمارگیر WP Live Statistics

مشاهدۀ آمار سایت برای برنامه ریزی اینده سایت بسیار مهم است. خیل مهم است که بدانیم رشد افزایش بازدید سایت مان به چه صورت است و یا اصلاً رشدی دارد یا خیر. مهم است بدانیم بیشتر از کدام صفحات یا نوشته های سایت ما بازدید صورت می گیرد و اینکه بدانیم بیشتر کاربران با چه کلماتی کلیدی از موتورهای جستجو وارد سایت ما می شوند. بر همین اساس راه های مختلفی برای دریافت آمار بازدید سایت وجود دارد که یکی از آنها راه ها استفاده از افزونه های آمارگیر وردپرس است. بدون اینکه اطلاعات بازدید سایت شما خواسته باشد روی رایانۀ دیگری روی شبکۀ اینترنت ذخیره شود، تمامی مراحل جمع آوری و ذخیره آمار سایت تان روی هاست خودتان صورت می گیرد. پس روش استفاده از افزونۀ آمارگیر برای کسانی که روی اطلاعات شان حساس هستند خیلی مهم است. در این مقاله می خواهیم افزونه آمارگیر WP Live Statistics را با هم بررسی کنیم.

افزونه آمارگیر WP Live Statistics

افزونه آمارگیر WP Live Statistics

افزونه آمارگیر WP Live Statistics یکی از افزونه های مفید جمع آوری آمار برای سایت های وردپرسی است. البته دقت کنید که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود که از چندین آمارگیر به صورت همزمان روی سایت استفاده کنید. این کار باعث کاهش چشمگیر سرعت سایت شما خواهد شد. پس اگر هز همین افزونه WP Live Statistics خواستید استفاده کنید، افزونۀ دیگری از افزونه های آمارگیر وردپرس روی سایت شما نصب و فعال نباشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  دریافت اطلاعات موقعیت مکانی کاربران سایت با Geolocation IP Detection

ویژگی های ممتاز افزونه آمارگیر WP Live Statistics

  • نمایش آمار به صورت عالی در پیشخوان وردپرس شما. آمار به صورت نمودارهای گرافیکی از آمار سیستم عامل، مرورگر کاربران، اندازه صفحه نمایش، کشورهای برتر، ارجاع های برتر و صفحات برتر قابل دسترس هستند.
  • نمایش بازدید آنلاین. روی نقشۀ گوگل همان لحظه نشان می دهد که چه کاربرانی از کجای دنیا در حال دیدن صفحات سایت شما هستند.
  • فهرست کردن بازدیدها. تمامی بازدیدهای سایت به صورت فهرستی ذخیره می شوند تا در مواقع بعدی قابل دسترسی باشند.
  • امکان فیلتر کردن برترین های دو روز گذشته که با این کار برترین ها را خواهید دید. مثل ۲۰ کاربر پر کار سایت یا ۱۰ صفحه پر بازدید سایت.

اما به سراغ صفحاتی این افزونه خواهیم رفت. اول از همه صفحه ای با عنوان Dashboard داریم که همان صفحه پیشخوان یا صفحه اصلی افزونه است. در اینجا تمامی آمار سایت به صورت عددی و نموداری قابل نمایش است. مثلاً اولین جعبه که با عنوان Visitor Online وجود دارد، کل بازدید کننده های آنلاین سایت را نشان می دهد.

صفحه پیشخوان WP Live Statistics

صفحه پیشخوان WP Live Statistics

صفحۀ Live Visitors مختص آمار بازدیدهای زنده سایت است. که اگر دسترسی به نقشه گوگل هم داشته باشید، آنها را را روی نقشه هم نشان می دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  معرفی افزونه آمارگیر WatchMan-Site7

صفحۀ Visitors آخرین بازدیدها را به همراه تمامی جزئیات آنها نشان می دهد.

صفحه آمار زنده WP Live Statistics

صفحه آمار زنده WP Live Statistics

و در آخر صفحۀ Filters Stats کل آمار سایت را می تواند برای شما فیلتر کند. مثلاً می توانید بر اساس نوع مرورگر، سیستم عامل یا کشور مورد بازدید یا حتی ارجاع دهنده هایی که فرد را وارد سایت شما کردند، فیلتر گذاری کنید و فقط رکوردهایی که قصد دیدنشان را دارید فهرست کنید.

فیلتر آمارها در WP Live Statistics

فیلتر آمارها در WP Live Statistics

این بود از معرفی و آموزش افزونه آمارگیر وردپرس WP Live Statistics که یکی از سبک ترین و بهترین افزونه ها برای جمع آوری و سپس تجزیه و تحلیل آمار سایت تان بود. افزونه های دیگری هم برای این هدف وجود دارد که کافی است با مقالات دیگر سایت WPTutorial.ir همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.