کارایی افزونه OneSignal چیست؟

افزونه های وردپرس بر اساس کارایی که دارند، در دسته بندی های مختلفی گروه بندی می شوند. یکی از این دسته ها، مربوط به افزایش مخاطب‌ها و کاربران سایت است که در نهایت سبب افزایش بازدید سایت و افزایش درآمد سایت ما می شوند. یکی از این افزونه ها که در این گروه جای می گیرند، افزونه OneSignal نام دارد. این افزونه از یکی از تکنولوژی های جدید با عنوان Push Notification های تحت وب استفاده می کند که رابط آن مرورگر اینترنتی است. یعنی به واسطۀ مرورگری مثل فایرفاکس یا کروم جعبه نوتیفیکیشن یا هشداری مبنی بر انتشار یک نوشته جدید در سایت، برای کسانی که عضو سیستم خبرنامه نوتیفیکیشنی ما شدند، نمایش داده می‌شوند. شما هم حتما درخواست عضویت در چنین خبرنامه هایی را در سایت های مختلف دیدید. کافی است روی “پذیرفتن” کلیک کنید، تا حتی اگر از محیط مرورگر هم خارج شده باشید، هشدارهای جدید برای تان ارسال شوند.

کارایی افزونه OneSignal چیست

کارایی افزونه OneSignal چیست ؟

اگر شما هم صاحب سایت وردپرسی هستید و می خواهید از این قابلیت، یعنی امکان ارسال نوتیفیکیشن برای مخاطب های سایت تان استفاده کنید، کافی است از افزونه ای مثل OneSignal استفاده کنید. این افزونه رایگان است و تمامی امکانات لازم را درون خود دارد. در ضمن، استفاده و عملیاتی کردن آن بسیار ساده است. سخت ترین کاری که باید انجام دهید این است که باید داخل سایت OneSignal ثبت نام کنید و حساب خود را به افزونه متصل نمایید. یک مجموعه تنظیمات اولیه هم دارد که بایستی انجام دهید. ما آموزش افزونه OneSignal را قبلاً برای شما تهیه کردیم که کافی است آن را مطالعه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  جایگزین OneSignal برای ارسال نوتیفیکیشن تحت وب

از مزیت های بزرگ استفاده از افزونه OneSignal این است که به دلیل جدید بودن این روش اطلاع رسانی به کاربران اینترنت، هنوز جذبۀ لازم را دارد. به همین دلیل هم هست که دیگر مدیران بازاریابی از روش های قدیمی تر مثل جمع آوری ایمیل کمتر استقبال می کنند. هشدارهای اطلاع رسانی تحت وب یا همان Web Push Notification با استفاده از قابلیت هشدار سیستم عامل دستگاه کاربر کار می کند و هشداری را نمایش می‌دهد. به همین دلیل با ارسال نوتیفیکیشن کمتر کاربری است که آن را ندیده و صرف نظر کند. مگر اینکه کلاً درخواست لغو اشتراکش را ارسال نماید. به همین دلیل شما باید در ارسال نوتیفیکیشن ها برای کاربران سایت خود نهایت دقت را داشته باشید.

بعد از نصب افزونه OneSignal روی وردپرس، برای ارسال خودکار نوتیفیکیشن بعد از ارسال هر نوشته، کافی است تیک گزینه مربوطه در صفحه ارسال نوشته را بزنید. بقیه مراحل به صورت خودکار انجام می شود. اما برای ارسال پیام های سفارشی، مثل معرفی یک محصول جدید، باید وارد حساب خود در سایت OneSignal شوید. تمامی امکانات برای نگارش و ویرایش محتوای پیام و همچنین مدیریت کاربرانی که عضو خبرنامه نوتیفیکیشنی شما شدند در پنل تان موجود است. مثلاً فهرست تمامی کسانی که به عضویت خبرنامه سایت شما درآمده‌اند قابل دیدن است.

یک آموزش جذاب دیگه!  ارسال نوتیفیکیشن به اعضای سایت با افزونه SendPulse

به طور کلی شما با نصب و بهره گرفتن از OneSignal قادرید به مخاطبان سایت و کسانی که علاقه مندند از محتوای جدید سایت شما مطلع شوند، لطف بزرگی می کنید. هر چند که زیاده روی در هر کاری شایسته نیست. اصول ارسال پیام را همیشه رعایت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.