نوتیفیکیشن بار چیست ؟

در دنیای کامپیوتر ما اصطلاحی داریم به نام نوتیفیکیشن بار. این اصطلاح از کلمات Notification Bar گرفته شده است و از نظر تحت اللفظی به معنای نوار اطلاع رسانی است. در سیستم عامل ها، دستگاه ها و نرم افزارهای مختلف این نوار معمولاً یک نوع کارایی دارد و در جایی از بالا یا پایین صفحۀ نمایشگر مستقر میگردد. کارایی اصلی آن نمایش یک سری نماد یا آیکون و یا حتی اطلاع رسانی های مهم است. مثلاً در سیستم عامل اندروید نوتیفیکیشن بار که در بالا یا پایین نمایشگر واقع شده است، برای نمایش برنامه های کاربردی که همینک در حال اجرا هستند و همچنین زمان و وضعیت و باتری و … استفاده می شود.

نوتیفیکیشن بار چیست

نوتیفیکیشن بار چیست ؟

اما ما در این سایت به دلیل اینکه راجع به وردپرس می نویسیم و بحث می کنیم، وقتی از نوتیفیکیشن بار صحبت می کنیم، منظور نوار اطلاع رسانی است که در بالا، پایین، چپ و یا راست سایت نشان داده می شود. درون این نوار اطلاع رسانی هم متن، عکس و یا پیوند می تواند جای گیرد. کاربردهای خاص خودش را هم دارد که اعلان های مهم و حساس سایت از جملۀ آنهاست.

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس هم برای راه اندازی سایت خود استفاده کرده باشید، حتماً می دانید که افزونه های بسیار خوب و حتی عالی برای نمایش نوار اطلاع رسانی وجود دارند که به رایگان قادرید از یک چنین امکانی روی سایت خود استفاده کنید. ما در مقالات و آموزش های دیگر سایت، آموزش تک تک آنها را خدمت شما تقدیم کردیم. کافی است در سایت ما جستجو کنید. فقط همین قدر بدانید که نوار اطلاع رسانی که در وردپرس به نمایش گذاشته می شود، در دو نوع نوار اطلاع رسانی در پیشخوان و نوار اطلاع رسانی در محیط خود سایت برای بازدید کنندگان سایت وجود دارند.

یک آموزش جذاب دیگه!  کارایی افزونه OneSignal چیست؟

پس طبق توضیحاتی که در بند اول و دوم این مقاله خدمت شما عرض شد، نوتیفیکیشن بار در اصل یک نوار گرافیکی در جاهای مختلفی است که یک سری اطلاعات را به کاربر نشان می دهد. بسته به اینکه در کجا این نوار نشان داده شود، معمولاً از نظر ظاهری و کاربردی کمی متفاوت از همدیگر عمل می کنند.

۱۳۹۷/۰۵/۱۸

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.