Contact Form 7 چیست ؟

فرم تماس ۷ یا به انگلیسی Contact Form 7 نام افزونه ای است که برای ساخت فرم های تماس روی سایت های وردپرسی ساخته شده است. امروزه فرم های تماس جزء جدانشدنی از هر سایت اینترنتی هستند که کاربر به واسطۀ آن می تواند با مدیر سایت در ارتباط باشد و از طرف دیگر مدیر سایت می توانید اطلاعاتی را از بازدید کنندگان به دست آورد. مهم ترین کارایی چنین افزونه ای، ساخت فرم تماس با ما است که کاربر نام و ایمیل و متن خود را می نویسد و روی دکمه ارسال کلیک می کند و ارسال انجام می شود.

Contact Form 7 چیست

Contact Form 7 چیست ؟

افزونه Contact Form 7 تنها همین کارایی را ندارد. بلکه کارهای زیادی می توان با آن انجام داد. فرم هایی که ایجاد می توان کرد، کاملاً قابلیت سفارشی شدن دارند. به این معنی که هر نوع فیلد یا گزینۀ نوع داده می توان درون فرم قرار داد. از فیلد متن ساده گرفته تا فیلدهای دریافت یک فایل یا فیلدهای تعیین اعتبار سنجی فرم که مانع از ارسال فرم توسط ربات های اینترنتی می شود.

علاوه بر این موارد، افزونه های دیگری هم هستند که به واسطۀ همین Contact Form 7 کار می کنند. یعنی قابلیت های آن را افزایش می دهند. مثل افزونه Email Before Download که قبل از دادن لینک دانلود برای دریافت یک فایل، اول از طریق فرم ایمیل مخاطب را می گیرد. راجع به آموزش افزونه Email Before Download یک مقاله کامل قبلاً نوشتیم. یا افزونه Flamingo که کارش ذخیره کردن اطلاعات فرم ها درون خود سایت و فضای میزبانی شماست.

یک آموزش جذاب دیگه!  الصاق فایل به فرم تماس و ارسال آن به ایمیل در Contact Form 7

کار کردن با Contact Form 7 هم بسیار ساده است. وارد صفحه ساخت فرم جدید می شوید. از طریق سربرگ اول باید اجزاء یا همان فیلدهای مختلف فرم خود را انتخاب کنید. اضافه کردن هم جزء به سادگی یک کلیک ساده است. برای هر فیلد هم تنظیمات خاص خودش وجود دارد. در نهایت قادرید جای تک تک اجزاء فرم را تغییر دهید. پس از این کار، به سربرگ تنظیمات دریافت اطلاعات کاربران رفته و تنظیمات نحوۀ دریافت اطلاعات فرم پر شده را تعیین می نمایید. در حالت پیش فرض دریافت اطلاعات به صورت ایمیل خواهد بود. یعنی کاربری که فرمی را پر می کند و با موفقیت ارسالش می کند، برای شما ایمیل می شود.

پس از ایجاد کردن هر فرم به تعداد دلخواه، از کدی که به شما داده می شود درون برگه یا نوشته خود استفاده می کنید. فرم به صورت خودکار برای کاربران سایت به نمایش در خواهد آمد. به همین سادگی به هر تعداد که خواسته باشید قادرید فرم دریافت اطلاعات درون سایت تان قرار دهید.

لازم به ذکر است که ویدیوهای آموزش Contact Form 7 به زبان فارسی و با کیفیت بالا تولید شده و در سایت منتشر شده است. همچنین با آموزش های دیگر این افزونه فرم تماس هم همراه ما باشید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کار با افزونه فرم تماس ۷ + ویدیو

1 دیدگاه برای “Contact Form 7 چیست ؟”

  1. دهقان گفت:

    سلام. من فرم Contact 7 رو نصب کردم. به جای نمایش پیغام های خطا فقط یک آیکن ضربدر قرمز در کنار فیلدی که اشتباه وارد شده می آید. برای نمایش پیغام باید چکار کرد؟
    لطفاً راهنمایی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.