افزونه دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download

همانطور که بارها در مقالات آموزشی سایت آموزش وردپرس خدمت شما گفته شد، در وردپرس شما هر کاری که خواسته باشید و نیاز داشته باشید را می توانید با استفاده از افزونه ها انجام دهید. افزونه هایی که گام به صورت هماهنگ با هم قادرند مشکل ما را حل کنند. در این ساعت از سایت قصد آموزش یک افزونۀ مفید با عنوان افزونه دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download را داریم. کار این افزونه این است که قبل از دادن لینک دانلود یک فایل (کتاب، نرم افزار یا هر چیز دیگر) اول ایمیل یا دیگر مشخصات کاربر سایت را دریافت می کند، سپس اقدام به ساخت لینک دانلود موقتی یا دائمی و ارسال لینک به صورت مستقیم یا درون ایمیل به کاربر می کند. با این توضیحات اگر فکر می کنید افزونه Email Before Download دقیقاً همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید، تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

افزونه دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download

افزونه دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download

کاملاً گویا است که در حتماً در سایت های مختلف دیدید که کتاب یا نرم افزاری را برای دانلود آماده کردند. که بازدید کننده تنها با در اختیار گذاشتن ایمیل یا حالا دیگر راه ارتباطی مثل شماره تلفن قادر است آن را دانلود کند. این کار مهم ترین مزیتی که دارد این است، اگر شما صاحب آن سایت باشید و یک فایل یا سند یا کیفیتی را برای دانلود آماده کرده باشید، می توانید یک فهرست جالبی از ایمیل یا شماره تلفن کاربرانی را جمع آوری کنید که به یک موضوع خاص علاقه نشان داده اند. سپس قادرید به صورت هدفمند و کاملاً حرفه ای از آن فهرست ایمیل استفاده کنید و آنها را تبدیل به مشتری کنید.

برای این منظور ما از افزونه Email Before Download می توانیم استفاده کنیم. البته این افزونه به تنهایی کار نخواهد کرد و نیاز دارد که دو تا افزونۀ زیر را حتماً نصب کرده باشید:

آموزش هر دوی این افزونه ها در سایت موجود است. حتی برای فرم تماس ۷ ویدیوهای آموزشی اش را هم ساختیم. کافی است به رایگان آنها را دانلود کرده و تماشا کنید. و برای یادگیری کار با افزونۀ Download Monitor به مقاله آن مراجعه کنید که پیوند آن در بند بالا به شما داده شد. افزونه Download Monitor برای مدیریت فایل های دانلودی یک راه حل جامع است. یعنی مثل یک نوشته که به سایت اضافه می کنید، می توانید یک فایل را برای دانلود اضافه نمایید. از طرف دیگر افزونۀ فرم تماس ۷ یا همان Contact Form 7 یک افزونه برای ساخت فرم تماس است. یعنی کاربران قادرند با استفاده از آن فرم ها، اطلاعات شان را با مدیر سایت در میان بگذارند.

یک آموزش جذاب دیگه!  استفاده از Easy Digital Downloads برای راه اندازی فروشگاه فروش فایل

اول از همه باید هر دوی این افزونه ها را نصب کنید و سپس به سراغ نصب افزونه Email Before Download بروید. اگر این کار را نکنید، خطای زیر به شما داده خواهد شد و از فعال کردن افزوده جلوگیری به عمل می آید.

خطای نصب پیش نیازهای افزونه Email Before Download

خطای نصب پیش نیازهای افزونه Email Before Download

به هر حال با فرض اینکه شما هر سه تا افزونه را نصب و فعال کردید، حالا زمان استفاده از Email Before Download فرا می رسد. نحوۀ کار با این افزونه به این صورت است که باید از کد کوتاه درون برگه یا نوشتۀ خود استفاده کنید. مراحل زیر را باید طی کنید:

  1. اول یک فرم تماس با افزونه Contact Form 7 بسازید و حتماً باید یک گزینه یا فیلد با نام ایمیل و با شناسۀ your-email داشته باشد. در کنار آن می تواند فیلدهای دیگری هم فرم شما داشته باشد.
  2. در این مرحله باید با استفاده از افزونۀ Download Monitor یک فایل دانلودی را به سایت اضافه کنید. اگر از قبل این کار را کردید که هیچ. شناسه یا ID دانلود را باید یک جا یادداشت کنید.
  3. حالا از کد کوتاه زیر برای درج فرم تماس به همراه نمایش لینک دانلود بعد از ارسال فرم، استفاده کنید. این کد کوتاه را در هر کجایی که کد کوتاه را پشتیانی می کند می توانید قرار دهید. اما عقلانی است که در برگه یا نوشته از آن استفاده شود. این کد کوتاه هم دارای آپشن های دیگری هم هست. برای مشاهدۀ این آپشن ها به صفحه افزونه Email Before Download در مخزن وردپرس مراجعه کنید.
[email-download download_id="X" contact_form_id="Y"]

شما باید به جای X شناسۀ فایل دانلودی را قرار دهید که می خواهید کاربر با پر کردن فرم بتواند آن را دریافت کند. حالا چه درون ایمیل، چه به صورت لینک مستقیم که بعد ارسال موفقیت آمیز فرم به وی نشان داده خواهد شد. به جای Y هم باید شناسۀ فرم تماس را وارد کنید. هر دوی این شناسه ها را از صفحات مربوط به فهرست دانلودها و فرم های تماس دو افزونه می توانید بردارید. یا زمانی که فایل دانلود را اضافه کردید و یا فرم تماس را ساختید، شناسه یا ID آنها را در جایی یادداشت کنید تا الان بتوانید کد کوتاه کامل شده را ایجاد کنید.

دقت کنید اگر در جایی از کد مشکلی وجود داشته باشد، با مشکل صفحۀ سفید مواجه خواهید شد و هیچ چیزی در صفحه یا برگه سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حالا زمانی که کاربر فرم را پر می کند، بسته به تنظیمات و آپشن های کد کوتاه که استفاده کردید، یا لینک دانلود فایل به ایمیل وی ارسال می شود. یا اینکه همان لحظه لینک دانلود به نمایش در خواهد آمد. حالا با هم سری به بخش تنظیمات افزونه می زنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  اتصال دامنه به هاست دانلود

تنظیمات افزونه Email Before Download

تنها صفحه ای که این افزونه به پیشخوان شما اضافه می کند، همین صفحه تنظیمات است که با عنوان Email Before Download در زیر گروه صفحات تنظیمات پیشخوان قرار گرفته است. تنظیمات این صفحه شامل گروه های مختلفی است که نیاز به نوشتن یک آموزش جداگانه برای تک تک آنها دارند. اما مهم ترین آنها را با هم کار خواهیم کرد.

اول از همه در بالاترین قسمت صفحه دو تا دکمه با پس زمینه قهوه ای مشاهده خواهید کرد. مشاهدۀ وضعیت لینک های دانلود و گزارش ارسال ها را می توانید به واسطۀ آنها ببینید. اگر روی View Download Links کلیک کنید. تمامی لینک های دانلودی که پس از پر کردن فرم توسط بازدید کننده ها ساخته شده اند به همراه مشخصات شان نمایش داده میشوند. اگر روی View Submission Logs کلیک کنید. گزارش مربوط به ارسال ها، به همراه نام و نشانی ایمیل تک تک کسانی که فرم را پر کردند، نشان داده می‌شود. از همین قسمت با کلیک روی Export ad CSV می توانید خروجی لازم را بگیرید و ایمیل ها یا دیگر مشخصات را پردازش کنید.

صفحه تنظیمات Email Before Download

صفحه تنظیمات Email Before Download

اما گزینه تنظیمی بعدی که در گروه General plugin settings قرار دارد، Default Delivery Format است که نحوۀ دریافت لینک دانلود را از اینجا می توانید تعیین کنید. اگر گزینه Inline Link انتخاب شده باشد، لینک ایمیل در همان صفحه ای که فرم پر شده است، به بازدید کننده نشان داده می شود. اما اگر گزینۀ Send Email را انتخاب کرده باشید، لینک دانلود به همراه یک ایمیل برای کاربر ارسال می شود. اگر Both را انتخاب کنید، به هر دو روش اقدام می شود. همانطور که در همین جا هم گفت شده، برای هر فرم دریافت ایمیل، با استفاده از آپشن های کد کوتاه، این مورد را می توانید تغییر دهید.

گزینه بعدی Default Link Expiration Time است که زمان انقضای لینک دانلود را از اینجا می توانید تنظیم کنید. اگر Never را انتخاب کنید، لینک دانلود هیچ زمان منقضی نخواهد شد و برای همیشه قابلیت استفاده دارد.

پس از انجام تنظیمات افزونه Email Before Download باید روی ذخیره تغییرات کلیک کنید و صبر کنید تا صفحه مجدد بارگذاری شود. حالا کار تمام است و افزونه با تنظیمات جدید کارش را انجام می‌دهد.

پس ما در این مقاله آموزشی یاد گرفتیم که چطور برای دادن امکان دانلود یک فایل به مخاطب ها، اول ایمیل یا دیگر مشخصات آنها را دریافت کنید، سپس لینک دانلود را برای آنها به دو روش مختلف ارسال نماییم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.