استفاده از Easy Digital Downloads برای راه اندازی فروشگاه فروش فایل

با افزایش گسترۀ سایت های اینترنتی، فروشگاه های اینترنتی هم رشد قابل توجهی داشتند. فروشگاه هایی که دارای انواع مختلفی هستند و نسبت به انواع قدیمی فروشگاه ها دارای مزیت های بسیار زیادی هستند. از جملۀ این مزیت ها ۲۴ ساعته بودن فروش و خودکار بودن روال خرید از فروشگاه است که همین امر باعث جذب سرمایه ها و توجه های بسیاری از طرف سرمایه گذاران و کارآفرین ها شده است. اگر شما هم به عنوان کارآفرین دوست دارید یک فروشگاه فروش فایل راه اندازی کنید، این کار را با استفاده از افزونه ای با نام Easy Digital Downloads به سادگی هر چه تمام تر می توانید انجام دهید. با ادامه ماجرا همراه ما باشید.

استفاده از Easy Digital Downloads برای راه اندازی فروشگاه فروش فایل

استفاده از Easy Digital Downloads برای راه اندازی فروشگاه فروش فایل

فروشگاه فروش فایل چیست؟

محصولات مجازی زیادی هستند که قادرند روی یک سایت به فروش برسند. کتاب های الکترونیکی، نرم افزار، بازی های رایانه ای، فیلم های آموزشی و فایل های صوتی همگی از انواع مختلف فایل های دیجیتالی هستند که می توان روی یک سایت برای فروش عرضه شان کرد. البته این نوع فایل ها باید به اندازه کافی تقاضا داشته باشند تا بتوان آنها را روی یک فروشگاه اینترنتی به فروش رساند.

یک فروشگاه اینترنتی هم در اصل یک سایت اینترنتی است. با این تفاوت که فرآیند انتخاب و خرید محصول در آن لحاظ شده است. کاربر با جستجو در سایت و رسیدن به محصول مورد نظرش، می تواند آن را به سبد خرید خود اضافه کرده و سپس مبلغ آن را توسط درگاه بانکی پرداخت کرده و محصول را دریافت کند.

از جمله مهم ترین مزیت یک فروشگاه فروش فایل این است که تمامی کالاها به صورت مجازی است. پس تحویل این کالا به مشتری بسیار راحت تر و بی دردسر تر از کالاهای فیزیکی است. البته همین مزیت هم یک نقطۀ ضعف بزرگ محسوب می شود. چرا که همین فایل ها که به این سادگی قابل ارسال برای مشتری است، به همین سادگی هم می تواند برای دیگران به رایگان ارسال شوند! البته این افزونه برای جلوگیری حداکثری از این رویداد، لینک های دانلود را کد می کند و برای مدت زمان خاصی برای دانلود شدن معتبر هستند.

پس با توجه به تمامی این مزیت ها و معایب باید تصمیم بگیرید که آیا نیاز به یک فروشگاه فروش فایل اینترنتی دارید یا خیر.

چطور یک فروشگاه فروش فایل راه اندازی کنیم؟

شاید با خود فکر کنید که برای راه اندازی فروشگاه فروش فایل نیاز است تا برنامه نویسی یاد بگیرید و شروع به نوشتن کدهای سایت تان کنید. البته که این فکر اشتباه است! چرا که با وجود اسکریپت ها و نرم افزارهای آماده و نوشته شده از قبل، آن هم به رایگان، می توانید فروشگاه خودتان را بسازید. مثلاً وردپرس و دیگر متعلقات آن برای راه اندازی یک چنین فروشگاهی کافی است.

یک آموزش جذاب دیگه!  نرخ تبدیل سایت چیست ؟ نکاتی که باید راجع به نرخ تبدیل بدانید!

در رابطه با وردپرس موارد زیر مورد نیاز است:

 • خودِ وردپرس که باید روی یک فضای میزبانی نصب و پیکربندی شود.
 • نرم افزار مدیریت فروش و دانلود فایل که در اینجا افزونه Easy Digital Downloads مورد خوبی است.
 • نرم افزار دریافت مبلغ محصول که به افزونه درگاه بانکی هم شناخته می شود. این افزونه هم رایگان است.

این سه جزء اساسی ترین موارد برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی بر پایۀ وردپرس است. تقریباً می توان گفت که تمامی اینها هم رایگان هستند. البته شما نیاز دارید که یک هاست و دامنه برای نصب تمامی این موارد روی آن را هزینه کنید و تهیه نمایید.

پس با توجه به دارا بودن این موارد، شاید مهم ترین نیاز دانش راه اندازی و سر هم کردن این موارد باشد که با توجه به وجود منابعی مثل سایت WpTutorial.ir نگران این یکی مورد هم نباید باشید. با جستجو در این سایت به راحتی تمامی منابع موردتان را به دست خواهید آورد.

Easy Digital Downloads چیست؟

همانطور که گفته شد، Easy Digital Downloads نام افزونه ای است که جزء یکی از احتیاجات اصلی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی فروش فایل است. Easy Digital Downloads یک افزونه برای تبدیل وردپرس به یک فروشگاه فروش فایل است و تمام آن چیزی که نیاز است را درون خود دارد. دانلود و نصب و استفاده از آن رایگان است. علاوه بر آن برای توسعه امکانات آن، افزونه های جانبی دیگری هم در مخزن وردپرس یافت می شود که در اصل امکانات این افزونه را تکمیل می کنند. قابل ذکر است که به این افزونه EDD هم گفته می شود که سرنام سه تا کلمۀ این افزونه است.

به مانند هر افزونه دیگری باید Easy Digital Downloads را نصب کرده. پس از آن یک گروه صفحه با عنوان دانلودها به پیشخوان سایت افزوده می گردد. تمامی کارهای مدیریت فروشگاه شما از اینجا انجام می گیرد. حالا عین حال که تصویر پیوند این صفحات در پیشخوان وردپرس را در زیر می بینید، کار تک تک این صفحات هم در ادامه خدمت شما عرض خواهد شد.

مجموعه صفحات افزونه Easy Digital Downloads

مجموعه صفحات افزونه Easy Digital Downloads

 • همه دانلود ها : هر فایل دانلودی را باید به مانند یک نوشته به سایت اضافه کنید. تمامی موارد دانلودی را می توانید از این صفحه شاهد باشید.
 • افزودن : برای افزودن یک فایل دانلودی به سایت باید از این صفحه اقدام کرد.
 • دسته ها : دسته بندی های دانلودها از اینجا قابل انجام است.
 • برچسب ها : به هر مورد دانلود می توانید برچسب یا برچسب های زیادی را متصل نمایید. برچسب ها هم برای دسته بندی ریزتر دانلودها کاربرد دارند. دقیقاً مثل برچسب های نوشته ها.
 • سابقه پرداخت : تمامی پرداخت های مشتریان از طریق این صفحه قابل نمایش است.
 • مشتریان : تمامی کسانی که از فروشگاه ما خرید انجام دادند، مشخصاتشان از طریق این صفحه قابل نمایش است.
 • کدهای تخفیف : برای فروش بیشتر و تخفیف دادن به گروهی از مشتریان می توانید کد تخفیف ساخته و مشتری با وارد کردن کد تخفیف قادر است از تخفیف مورد نظر استفاده کند.
 • گزارشات : گزارش کاملی از فروش و درآمد سایت به صور نموداری در این صفحه یافت می شود.
 • پیکربندی : تنظیمات اصلی افزونه از طریق این صفحه انجام شدنی است. تنظیمات به صورت گروه بندی شده درون سربرگ های مختلفی جای گرفته اند.
 • ابزارها : ابزارهای جانبی مثل مسدود کردن گروهی از کاربران با ایمیل هایی خاص، یا درون ریزی و برون بری تاریخچه پرداخت ها و محصولات دانلودی از طریق این بخش قابل دسترس است.
 • افزودنی ها : دیگر افزونه های مکمل و جانبی Easy Digital Downloads در این بخش معرفی شدند. البته این را هم باید دانست که خیلی از این افزونه های جانبی پولی اند. ولی افزونه های کمکی زیادی هم هستند که در مخزن وردپرس به صورت رایگان عرضه می گردند.
یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه فروش مطالب

روال کاری Easy Digital Downloads

حالا روال کاری این افزونه به این صورت است که شما به اندازه فایل که برای فروش دارید باید وارد صفحه “افزودن” از مجموعه صفحات این افزونه در پیشخوان وردپرس شده و تک تک گزینه های این صفحه را پر کنید. مهم ترین گزینه ها مربوط به قیمت گذاری و بارگذاری خودِ فایل برای دانلود شدن است.

صفحه افزودن دانلود جدید در Easy Digital Downloads

صفحه افزودن دانلود جدید در Easy Digital Downloads

البته قبل از افزودن محصول و مدیریت آنها، باید طبق آموزش کامل و جامع Easy Digital Downloads تنظیمات آن را به درستی انجام دهید و افزونه درگاه بانکی را نصب کرده باشید که هم واحد پولی به درستی نشان داده شود، هم اینکه کاربر بعد از آن قادر باشد محصول را خریداری کند.

حالا کاربر با خواندن مشخصات هر محصول آن را به سبد خود اضافه می کند و در آخر با پرداخت مبلغ آن به واسطۀ درگاه بانکی سایت شما، ایمیل دانلود محصول را دریافت خواهد کرد. این ایمیل دارای لینک دانلود محصول است. البته برای مدت زمان خاصی فعال است و مشتری می تواند حین این مدت زمان فایل را دریافت نماید.

از الان به بعد شما باید تمرکز خود را روی جذب مشتری و افزودن محصولات عالی و با کیفیت بگذارید. دقت داشته باشید که توضیحات بصری و کامل و عاری از دروغ به همراه مشتری مداری رمز موفقیت شماست. شما باید با تمام انرژی سعی کنید مشتریان خود را حفظ کنید و آنها را راضی نگه دارید.

با مراجعه به بخش گزارش ها و یا سابقه پرداخت به تک تک گزارش های پرداخت دسترسی خواهید داشت و میتوانید پیگیری های بعدی و یا میزان رشد کسب و کار خود را ببینید. به همین راحتی با با استفاده از افزونه فروش فایل مجازی Easy Digital Downloads که هم رایگان و هم فارسی است، شما توانستید سایت فروشگاهی فایل خود را بسازید. دقت کنید که برای آموزش کامل Easy Digital Downloads با دیگر آموزش های ما همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.