آموزش کار با افزونه فرم تماس ۷ + ویدیو

افزونه فرم تماس ۷ از بهترین افزونه های ساخت فرم تماس است که هر نوع فرمی که در نظر داشته باشید را قادرید به واسطۀ آن بسازید. امکانات این افزونه وردپرس به قدری است که هیچ گونه محدودیتی را برای ما باقی نمی گذارد. به همین دلیل قصد آموزش کار با افزونه فرم تماس ۷ به صورت کامل و تصویری را داریم. در اصل این صفحه از سایت WPTutorial.ir یک مرجع کامل کار با افزونه Contact Form 7 است. مخصوصاً که کامل ترین ویدیوهای آموزشی این افزونه را هم با شما همین جا به اشتراک می گذاریم.

آموزش کار با افزونه فرم تماس 7 + ویدیو

آموزش کار با افزونه فرم تماس ۷ + ویدیو

برای استفاده از افزونه فرم تماس ۷ کافی است ابتدا آن را نصب و فعال کنید. سپس گروه صفحاتی با عنوان فرم تماس به پیشخوان سایت شما افزوده خواهد شد که شامل ۳ زیر صفحه است.

صفحات افزونه فرم تماس 7 در پیشخوان

صفحات افزونه فرم تماس ۷

  • فرم های تماس : تمامی فرم های تماسی که تا به حال ایجاد کردید از طریق این صفحه قابل نمایش و ویرایش هستند.
  • افزودن جدید : از طریق این صفحه می توانید یک فرم تماس جدید ایجاد کنید.
  • یکپارچه سازی : امکان استفاده از کپچای گوگل را با وارد کردن کلید API فراهم می کند.

روال کار با این افزونه هم به این صورت است که شما اول باید از صفحه افزودن جدید، یک فرم تماس جدید با تنظیمات دلخواه ایجاد کنید. سپس کدی به شما داده می شود که آن کد را باید درون یک برگه یا نوشته جاسازی کنید. بازدید کننده که وارد آن صفحه از سایت شما می شود، به جای آن کد، فرمی را می بینید که افزونه فرم تماس ۷ آن را ایجاد کرده است. می توانید تک تک اجزاء آن را پر کرده و روی دکمه ارسال کلیک کند. پس از آن اطلاعات یا روی هاست شما ذخیره می شود یا به ایمیل شما ارسال می شود؛ بسته به تنظیماتی که در حین ساخت فرم تماس انتخاب کردید.

البته به صورت پیش فرض افزونه فرم تماس ۷ اطلاعات دریافت شده را فقط ایمیل می کند. برای اینکه بتوانید آنها را روی هاست خودتان ذخیره کنید و از طریق پیشخوان وردپرس آنها را مشاهده کنید و یا حتی خروجی بگیرید، باید از افزونۀ جانبی دیگری به نام Flamingo استفاده کنید. فیلم قسمت ششم در پایین همین صفحه به آموزش این افزونه اشاره می کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه فرم تماس ۷ وردپرس چطور کار می‌کند؟

ساخت یک فرم جدید در Contact Form 7

پس از رفتن به صفحه افزودن جدید، با صفحه ای به مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد. بسیار ساده خواهد بود که از ۴ سربرگی که در این صفحه مهیا شده است، تنظیمات فرم تان را انجام داده و روی دکمه ذخیره کلیک کنید. اما اول با هر کدام از سربرگ ها شما را آشنا می کنم.

افزودن فرم جدید در افزونه فرم تماس 7

افزودن فرم جدید در افزونه فرم تماس ۷

  • فرم : بخش اصلی صفحه ساخت فرم جدید همین جاست. شما باید فیلدها یا همان اجزاء فرم خود را تعیین کنید. اینکه فرم شما مثلاً یک گزینه داشته باشد که بتواند از کسی که فرم را پر می کند یک فایل یا عکس دریافت کند، همگی به دست خود شما از این سربرگ قابل تنظیم است. شما کافی است اشاره گر را در جایی قرار دهید که می خواهید کد عنصر مورد نظر در آنجا ظاهر شود. حالا از بالا روی دکمۀ عنصر مد نظر کلیک کنید. یک جعبه برای شما با خواهد شد که تنظیماتی دارد، آنها را پر می کنید و روی “گذاشتن برچسب” کلیک می کنید. کد آن عنصر در بین دیگر کدهای فرم ظاهر می شود. حتی به صورت دستی هم قادرید کدهای فرم را ویرایش نمایید.
  • ایمیل : از طریق این سربرگ تنظیمات مربوط به دریافت اطلاعات فرم از طریق ایمیل برای مدیر سایت قابل انجام است. نشانی و ساختار ایمیلی که قرار است نتیجه به آن ارسال شود از این قسمت قابل تنظیم است.
  • پیام : پیام هایی که در مواقع و شرایط مختلف قرار است به کاربران نشان داده شود، از این سربرگ قابل تغییر هستند. پیام های پیش فرض مناسب به نظر می رسند.
  • تنظیمات اضافی : تنظیماتی که شما باید به صورت کد و با ظرافت خاصی آنها را در این سربرگ قرار دهید تا فرم شما حالت سفارشی تری به خود بگیرد. کدهای مورد استفاده از صفحه مستندات این افزونه موجود است. در بیشتر موارد هم ما نیازی به دست زدن به تنظیمات این سربرگ نداریم.

پس از اینکه روی “ذخیره” کلیک کردید، فرم شما ساخته می شود و در بالای صفحه کدی به شما داده خواهد شد که این کار را قادرید برداشته و در برگه یا نوشته خود از آن استفاده کنید.

کد کوتاه فرم تماس ساخته شده

کد کوتاه فرم تماس ساخته شده

علاوه بر آن با رفتن به صفحه فرم های تماس که تمامی فرم های ساخته شده را فهرست می کند، از طریق ستون کدکوتاه هم می توانید کد هر کدام از فرم ها را بردارید.

فهرست فرم های تماس ساخته شده

فهرست فرم های تماس ساخته شده

علاوه بر آن با کلیک روی دستور ویرایش مربوط به هر فرم، مجدد به صفحه ویرایش همان فرم وارد شده و می توانید اجزاء و تنظیمات آن را از نو ویرایش کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  کاربرد افزونه Contact Form 7

پس از اینکه فرم خود را درون یک برگه یا نوشته قرار دادید، حالا بازدید کنندگان با رفتن به آن صفحه قادرند فرم را پر کرده و با کلیک روی دکمه ارسال، آن را به ایمیل شما ارسال نمایند. به این ترتیب یاد گرفتید که چطور از افزونه Contact Form 7 برای ساخت فرم های اینترنتی در وردپرس استفاده کنید. اما در ادامه ویدیوهای کامل و جامع کار با افزونه Contact Form 7 هم تقدیم شما خواهد شد.

فیلم های آموزشی فرم تماس ۷

ما برای شما ۶ قسمت فیلم آموزشی راجع به این افزونه هم آماده کردیم. فیلم هایی که توسط گروه تولیدی جمال منتشر شدند و در آینده برای تمامی افزونه های وردپرس هم فیلم های آموزشی تولید خواهند شد و در سایت ما منتشر می شوند. برای دانلود فیلم ها روی عنوان هر قسمت راست کلیک کنید و دستور Save Link as را انتخاب کنید.

فرم تماس ۷ قسمت اول : روال کار با افزونه و ساخت و مدیریت فرم ها

 

فرم تماس ۷ قسمت دوم : ساخت فرم و قرار دادن عناصر مختلف آن

 

فرم تماس ۷ قسمت سوم : تنظیمات مربوط به ارسال ایمیل پس از پر شدن فرم

 

فرم تماس ۷ قسمت چهارم : آموزش سربرگ پیام ها و تنظیمات اضافی فرم در حین ساخت یک فرم جدید

 

فرم تماس ۷ قسمت پنجم : مدیریت فرم هایی که تا به حال ساختید و استفاده از قابلیتRECAPTCHA گوگل

 

فرم تماس ۷ قسمت ششم : آموزش نصب و استفاده از افزونۀ جانبی Flamingo برای ذخیره اطلاعاتِ فرم‌ها درون پایگاه داده سایت

امیدواریم این منبع آموزش کار با افزونه فرم تماس ۷ به شدت به درد شما خورده باشد! به جرات می توان گفت کامل ترین آموزش افزونه Contact Form 7 را تقدیم شما کردیم که در هیچ کجای دیگر پیدا نخواهید کرد. با دیگر آموزش های جامع و ویدیویی ما همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.