کاربرد افزونه Contact Form 7

ارتباط با کاربران سایت از مهم ترین جنبه های تعامل کاربران با سایت است. بارها پیش آمده کاربری خواسته با مدیر سایت تماس بگیرد و موضوع مهمی را با وی در میان بگذارد. اما راه آن را پیدا نکرده است. داشتن یک صفحۀ تماس با ما، بارزترین نوع ایجاد بستر برای چنین ارتباطی است. در حال حاضر هم ایجاد چنین صفحه ای که فرم تماس با مدیر یا مدیران سایت در آن وجود داشته باشد، کار چندان سختی نیست. چرا که تا افزونه ای مثل افزونه Contact Form 7 وجود داشته باشد، به سادگی می توان این افزونه را نصب و یک فرم تماس با فیلدهای دلخواه بسازیم و آن را روی یک برگه یا هر کجای دیگر منتشر کنیم. پس الان می توان حدس زد که شما تا حدی فهمیدید کاربرد افزونه Contact Form 7 چیست.

کاربرد افزونه Contact Form 7

کاربرد افزونه Contact Form 7

در مبحث طراحی سایت، ساخت فرم اینترنتی یک بخش جدا و مفصل برای خود دارد. فرم ها مکانی برای جمع آوری اطلاعات هستند و مدیران سایت ها از این قابلیت برای تعامل با کاربران سامانه استفاده می کنند. شما هم در وردپرس می توانید انواع مختلفی فرم داشته باشید. اینکه ما از فرم تماس صحبت کردیم، تنها یک نوع از فرم هایی است که افزونه Contact Form 7 می تواند برای ما ایجاد کند. با ویرایشگر بصری فرم که در این افزونه تعبیه شده است، هر کسی می تواند به راحتی فرم تماس دلخواه خود را، به هر شکلی ایجاد کند. مثلاً شاید شما خواسته باشید یک فرم استخدام طراحی کنید که یک سری اطلاعات خاص از کاربر دریافت شود. یا هر نوع فرم دیگری که قصد ساختش را داشته باشید، با هر نوع عنصر درون فرم.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه فرم تماس ۷ وردپرس چطور کار می‌کند؟

نحوۀ جمع آوری اطلاعات توسط افزونه Contact Form 7 معمولاً به این صورت است که پس از هر ارسال موفقیت آمیز فرم، به واسطه بازدید کنندگان، یک ایمیل حاوی اطلاعات پر شده برای ما به عنوان مدیر سایت ارسال می شود. حالا ما میتوانید این ایمیل ها را بررسی کنیم و به آنها ترتیب اثر دهیم. البته این روش دریافت اطلاعات توسط افزونه، برای اطلاعات کم مناسب است. اگر تعداد کسانی که فرم را پر می کنند زیاد باشد، شاید نیاز به روشی دیگر برای جمع آوری اطلاعات داشته باشید. بر همین اساس خودِ افزونه روشی به غیر از ایمیل ندارد که خواسته باشید نتایج را ذخیره و دسته بندی کند. پس ما باید از یک افزونه جانبی به نام Flamingo استفاده نماییم که اطلاعات فرم ها را درون یک جدول از دیتابیس وردپرس ذخیره میکند. حالا ما با خروجی گرفتن مثلاً در فرمت های Excel قادریم تمامی داده ها را با هم بررسی کنیم.

اما کار اصلی افزونه Contact Form 7 این است که به ما قابلیت ساخت انواع فرم ها را با هر نوع عنصر و چینشی را در هر کجای سایت می دهد. پس از اینکه فرم را ایجاد کردیم و عناصر آن را تعیین کردیم، افزونه به ما یک کد کوتاهی می دهد که این کد کوتاه را هر کجا قرار دهیم، فرم برای بازدید کنندگان ظاهر می شود. حالا این کد کوتاه می تواند درون برگه، نوشته یا حتی ابزارک ها باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  الصاق فایل به فرم تماس و ارسال آن به ایمیل در Contact Form 7

پس با توجه به توضیحاتی که خدمت شما داده شد، کاربرد افزونه Contact Form 7 چیزی نیست، جز ساخت انواع فرم های اینترنتی با هر نوع عنصری که فرم های استاندارد دارند. سپس ارسال نتایج به روش های دلخواه از جمله به روش ایمیل برای مدیر سایت. پس علاوه بر اینکه فرم تماس با ما را می توانید بسازید، فرم استخدام، فرم دریافت نظرات مشتری و کاربران سایت، فرم نظرسنجی و هر نوع فرم دیگری با استفاده از Contact Form 7 قابلیت ساخته شدن دارند. اگر به دنبال آموزش ویدیویی کار با این افزونه هستید، آموزش کار با افزونه فرم تماس ۷ + ویدیو را حتماً ببینید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.