رفع خطای ۴۲۹ too many request در وردپرس

آیا در وبسایت وردپرس تان با خطای ۴۲۹ too many request مواجه شده اید؟ فهمیدن دلیل وقوع این خطا کمی دشوار است و به همین دلیل این خطا می‌تواند کمی گمراه‌کننده به نظر برسد. اما ما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید به آسانی علت این خطا را شناسایی و آن را رفع کنید.

رفع خطای ۴۲۹ too many request در وردپرس

علت بروز خطای ۴۲۹ Too Many Requests

رایج‌ترین دلیل برای بالا آمدن خطای ۴۲۹، این است که یک کاربر، ربات یا اسکریپت درخواست‌های زیادی را به سمت سرور می‌فرستد. این خطا، برای جلوگیری از حمله‌های DDOS روی سایت ظاهر می‌شود.

با این حال، پیکربندی نامناسب این خطا ممکن است باعث شود که موتورهای جستجو یا APIهای دیگر عملکرد درستی نسبت به سایت نداشته باشند. آن گاه، احتمالا وبسایت شما نیز به درستی کار نخواهد کرد.

علت بروز خطای ۴۲۹ Too Many Requests

برخی مواقع، این خطا هنگامی ایجاد می‌شود که یک اسکریپت در وبسایت شما با استفاده از یک API، در حال فرستادن تعداد زیادی درخواست به یک سرویس یا وبسایت دیگر است. در این صورت ممکن است که API‌ با ظاهر کردن کد خطای ۴۲۹ به درخواست‌های این اسکریپت پاسخ دهد.

حالا بیایید ببینیم چگونه می‌توان به آسانی خطای ۴۲۹ در وردپرس را شناسایی و رفع کرد.

رفع خطای ۴۲۹ Too Many Requests در وردپرس

این خطا می‌تواند به چند دلیل رخ دهد و ما چند روش را برای شناسایی علت و رفع این خطا بررسی خواهیم کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  لینک شکسته چیست ؟

افزونه‌ عامل را پیدا و غیرفعال کنید

رایج ترین علت خطای ۴۲۹ معمولا افزونه‌ای در وبسایت شماست که عملکرد درستی ندارد. بعضی اوقات افزونه‌ها درخواست‌های متعددی را به وبسایت شما می‌فرستند که ممکن است با کد خطای ۴۲۹ برگشت داده شوند. شما باید افزونه‌ی مشکل ساز را پیدا کرده و آن را حذف یا جایگزین کنید.

اولین کاری که باید بکنید، غیرفعال کردن تمامی افزونه‌ها روی وبسایتتان است. برای این کار، شما می‌توانید به برگه‌ی افزونه‌ها در مدیریت وردپرس خود مراجعه کرده و تمام افزونه‌ها را انتخاب کنید. سپس، از منوی کشویی، گزینه‌ی «غیرفعال کردن» (deactivate) را انتخاب کنید و روی apply‌ کلیک کنید.

غیرفعال کردن افزونه ایراد دار

حالا دوباره وبسایت خود را بررسی کنید تا ببینید خطای ۴۲۹ بالا می‌آید یا خیر. اگر این خطا ظاهر نشد، یعنی که یکی از افزونه‌های شما مسبب وقوع این خطا است.

حالا می‌توانید افزونه‌هایتان را یکی یکی فعال کنید و بروز خطا را پس از فعال‌سازی هر کدامشان دوباره بررسی کنید. با این کار می‌توانید افزونه‌ای که باعث شده این خطا بالا بیاید را پیدا کنید.

پس از پیدا کردن افزونه‌ی عامل خطا، می‌توانید آن را با یک افزونه‌ی جایگزین عوض کنید یا اینکه به سازندگان آن درباره‌ی خطا اطلاع دهید.

پوسته پیش فرض وردپرس را فعال کنید

اکثر پوسته‌های وردپرس کارایی‌هایی دارند که به طور عادی توسط یک افزونه به وبسایت اضافه می‌شوند. این نوع پوسته‌ها نیز می‌توانند باعث بروز خطای ۴۲۹ شده باشند.

یک آموزش جذاب دیگه!  حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

راحت‌ترین راه برای پیدا کردن این پوسته در وبسایت، فعال کردن پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس است. اگر این کار خطا را رفع کرد، یعنی پوسته‌ی شما مسبب خطا است. می توانید پوسته‌ی دیگری را فعال کنید یا به توسعه دهنده‌ی پوسته این خطا را اطلاع دهید تا آن را رفع کند.

از ارائه دهنده هاست خود سوال کنید

خیلی وقت‌ها ، شما خطای ۴۲۹ را در سرویس‌هایی می بینید که سعی دارند به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند؛ مانند موتورهای جستجو و دیگر اپلیکیشن‌های وب.

اگر این خطا را در Google Search‌ یا سرویس دیگری می‌بینید، به احتمال زیاد آن‌ها در حال ارسال درخواست های زیادی به سمت وبسایت شما هستند. می‌توانید از ارائه‌دهنده‌ی هاست خود بخواهید که این درخواست‌ها را مسدود نکند.

امیدواریم که این مقاله به شما در برطرف کردن خطای ۴۲۹ Too Many Requests در وردپرس کمک کرده باشد. شاید مایل باشید از مقاله‌ی برطرف کردن خطای ۴۰۴ در وردپرس ما نیز دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.