حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

گاهی از مواقع در زمان به روز رسانی خودِ وردپرس ممکن است با خطاهای گوناگونی مواجه شوید. یکی از این خطاها که به روز کردن وردپرس را با مشکل مواجه می کند و از طی ادامه مراحل خودداری می‌کند، خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است می‌باشد. این خطا هر چند که بعد از مدتی به صورت خودکار برطرف می‌شود. اما ممکن است خواسته باشید هر چه سریع‌تر این مشکل را برطرف کنید. اول بهتر است بدانیم که این خطا چرا این خطا به وجود می‌آید.

حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

علت خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است چیست؟

زمان هایی که قصد به روز کردن وردپرس را دارید، وردپرس به صورت خودکار یک رکورد در پایگاه داده در جدول wp_options اضافه می‌نماید تا از راه اندازی یک بروز رسانی دیگر جلوگیری کند. در مواقعی ممکن است به روز رسانی به درستی انجام نشود که این خود دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. از جمله محدود بودن میزان منابع هاست شما که روی سرور تنظیم شده است؛ مخصوصاً میزان IO که همان مقدار خواندن و نوشتن از روی حافظه است.

در این حالت به روز رسانی وردپرس به صورت ناتمام باقی می‌ماند و زمانی که مجدد به روز کردن وردپرس را انجام می‌دهید، خطای «بروزرسانی دیگری در حال پیش روی است» به شما نمایش داده می‌شود.

خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

این پیام و خطا بعد از مدت زمان ۱۵ دقیقه به صورت خودکار حذف خواهد شد که در این مدت زمان اگر وردپرس به روز نشود، باید دوباره درخواست به روزرسانی را صادر کنید. که این بار ممکن است به روز رسانی با موفقیت انجام گیرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  خطای There Has Been A Critical Error On This Website

اما اگر نخواسته باشید این ۱۵ دقیقه را صبر کنید، به صورت دستی می‌توانید این خطا را برطرف کنید و مشکل را ریست کنید.

ما در این آموزش به دو روش برای حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس اشاره می کنیم. یکی استفاده از افزونه که بدون هیچ دردسری این مشکل را برای ما رفع می کند. یکی هم رفع این مشکل به صورت دستی از طریق ویرایش دیتابیس وردپرس است.

حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است با افزونه

افزونه ای که در اینجا به کمک ما می آید Fix Another Update In Progress نام دارد. این افزونه کاربرد بسیار ساده ای دارد که با فعال کردن آن صفحه ای به بخش های مدیریت سایت وردپرس با همین نام، در گروه صفحات تنظیمات، به مانند تصویر زیر افزوده می‌گردد که با کلیک روی آن با چنین صفحه ای روبرو خواهید شد.

صفحه کاری افزونه Fix Another Update In Progress

صفحه کاری افزونه Fix Another Update In Progress

بعد از آن با کلیک روی دکمهٔ Fix WordPress Update Lock قفل به روز رسانی وردپرس برداشته شده و خطای مذکور هم حذف می گردد.

نتیجه موفق کار افزونه Fix Another Update In Progress

نتیجه موفق کار افزونه Fix Another Update In Progress

حالا اگر خواسته باشید مجدد قادرید اقدام به بروزرسانی وردپرس کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه Fix Another Update In Progress

حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است به صورت دستی

اما در این روش که به صورت دستی باید وارد دیتابیس وردپرس شوید و رکورد قفل بروزرسانی وردپرس را حذف کنید. برای این کار وارد کنترل پنل خود شده و سپس روی phpMyAdmin کلیک کنید.

ورود به phpMyAdmin در سی پنل

ورود به phpMyAdmin در سی پنل

حالا از منوی ناوبری سمت چپ، پایگاه داده وردپرس را انتخاب کنید. سپس روی جدول wp_options کلیک کنید. باید تمامی رکوردهای موجود در این جدول را ببینید.

جدول wp_options وردپرس

جدول wp_options وردپرس

اما ما به دنبال رکوردی با نام core_updater.lock می گردیم. پس اگر در صفحه یک چنین رکوردی را دید که به سادگی با کلیک روی دستور Delete آن را حذف کنید.

حذف رکورد core_updater.lock

حذف رکورد core_updater.lock

در غیر این صورت باید از ابزار Search که پیوند آن در بالای صفحه وجود دارد استفاده کنید و این مورد را در جدول wp_options پیدا کنید و به روشی که گفته شد آن را حذف کنید.

جمع بندی

افزونه Fix Another Update In Progress برای رفع مشکل خطای گفته شده، همان مراحلی را دنبال می‌کند که در روش دوم موسوم به روش دستی خدمت شما گفته شد. حالا شما مختارید که از هر کدام از روش‌های مد نظر که گفته شده استفاده نمایید. اما همانطور که گفته شده اگر زیاد عجله ندارید، اگر ۱۵ دقیقه صبر کنید، وردپرس خود به خود این رکورد core_updater.lock را حذف می‌کند و خطا ناپدید می‌گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.