امن کردن پیشخوان وردپرس

پیشخوان وردپرس جایی است که هر کسی نباید به آن دسترسی داشته باشد. بر خلاف صفحاتی که ما برای بازدید کنندگان سایت می سازیم. به همین دلیل باید نهایت دقت و توجه خود را روی این موضوع معطوف کنید تا پیشخوان وردپرس مان را امن نگه داریم تا افراد دیگر و هکرها نتوانند به آن دسترسی داشته باشند. در این مقاله به راهکارهای مفید و شدنی برای امن کردن پیشخوان وردپرس پرداختیم که اگر هر کدام از آنها هم به آموزش اختصاصی نیاز داشته، شما را به همان آموزش ارجاع دادیم. با این مقاله امنیت وردپرس هم همراه ما باشید.

امن کردن پیشخوان وردپرس

امن کردن پیشخوان وردپرس

از رمز عبور قوی استفاده کنید

به عنوان اولین و مهم ترین گام، باید یادتان باشد که رمز عبور ساده و قابل حدس، در هک شدن هر سیستمی بسیار تاثیر گذار است. باید یک رمز عبور قوی و بلند انتخاب کنید و این رمز عبور را طی فاصله زمانی های منظم تغییر دهید. رمز عبور را در جایی یادداشت نکنید که به سادگی توسط دیگران قابل دسترس باشد.

صفحه ورود به پیشخوان را مخفی کنید

همانطور که می دانید اگر عبارت wp-login.php را انتهای نشانی دامنه سایت تان اضافه کنید، صفحه ورود به پیشخوان باز خواهد شد. این صفحه شامل فیلدهای مختلف مثل نام کاربری و رمز عبور برای ورود به قسمت محافظت شدۀ پیشخوان است. هکر ها معمولاً از روش Brute Force Attack برای پیدا کردن ترکیب نام کاربری و رمز عبور استفاده می کنند و برای این منظور باید نشانی صفحه ورود به پیشخوان را داشته باشند. حالا اگر شما این صفحه را مخفی کنید، آنها دیگر قادر به انجام چنین کاری نیستند.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک در پیشخوان وردپرس چه وظایفی دارد؟

برای انجام این کار هم افزونه های زیادی وجود دارد که از بهترین آنها WPS Hide Login و Hide login page, Hide wp admin است. راجع به تمامی این افزونه ها در سایت آموزش منتشر شده. کافی است نام آنها را در سایت مان جستجو کنید.

دقت داشته باشید که اگر سایت شما دارای کاربران زیادی نیست که خواسته باشند وارد ناحیه پیشخوان مختص به خود شوند، این روش مفید است.

محدود کردن تعداد دفعات ورود به وردپرس

در صورتی که صفحه ورود به پیشخوان عمومی باشد، باز هم می توان با محدود کردن تعداد دفعات تلاش ناموفق برای ورود به وردپرس را امنیت صفحه ورود را بالا برد. برای این کار مقاله محدود کردن تعداد دفعات ورود به وردپرس را مطالعه کنید که در آنجا گفتیم که چطور قادرید یک چنین کاری را انجام دهید.

گذاشتن رمز عبور روی پوشه wp-admin وردپرس

از مفیدترین و بهترین روش های بالا بردن امنیت پیشخوان وردپرس این است که یک لایۀ امنینی دیگر برای ورود به آن تعبیه کنید. برای این منظور باید روی پوشه wp-admin رمز عبور بگذارید. آموزش گذاشتن پسورد روی پوشه wp-admin بدین منظور برای شما تهیه شده که بهتر است طبق روالی که توضیح داده شده عمل کنید و مراحل را تکمیل نمایید. پس از آن خواهید دید که برای ورود به پیشخوان وردپرس باید طی دو مرحله رمز عبور وارد کنید که تقریباً امنیت ورود به پیشخوان صد درصد خواهد شد!

از فایروال استفاده کنید

از مهم ترین کارهای دیگری که می توانید انجام دهید، این است که از یک فایروال خوب و عالی برای سایت خود استفاده کنید. با این کار جلوی ورودهای مخرب به سایت هم گرفته خواهد شد. حالا چه از طریق صفحه ورود به پیشخوان، یا دیگر روش های هک که هکرها از آنها استفاده می کنند. برای این منظور مقاله فایروال برای وردپرس را حتماً مطالعه بفرمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  نصب آنتی ویروس قوی روی رایانه شخصی

ورود دو مرحله ای را فعال کنید

منظور از ورود دو مرحله ای این است که رمز عبور طی دو فرآیند به دست آید و شما بتوانید آن را وارد فرم صفحه ورود به پیشخوان کنید. افزونه های زیادی بدین منظور وجود دارند، که از شما دعوت می کنیم تا مقاله فعال کردن ورود دو مرحله ای وردپرس را حتما مطالعه بفرمایید.

حذف کاربران بلا استفاده و به روز رسانی

در آخر هم یادتان نرود که کاربرانی که در سایت هستند و نیازی به آنها ندارید را حذف کنید. همچنین رمز عبور کاربرانی که همینک در سایت فعالیت می کنند را هم سعی کنید تغییر دهید و به آنها اطلاع دهید. افزونه های جالبی برای این کار یافت می شود. نقش های کاربران وردپرس هم قابل تغییر و تنظیم هستند. با این کار می توانید بخش هایی از پیشخوان برای کاربرانی که در خطر بیشتری هستند را غیر فعال کنید.

در ضمن همیشه خودِ وردپرس و افزونه ها و قالب های آن را به روزرسانی کنید تا تهدیدهای امنیتی کشف شده و منتشر شده در سطح وب روی سایت شما تاثیر مخربی نداشته باشند.

جمع بندی

این بود از آموزش جامع بالا بردن امنیت پیشخوان وردپرس که سعی شد به تمامی جوانب کار برای بالا بردن امنیت سایت وردپرس پرداخته شود. با دیگر آموزش های سایت WPTutorial.ir همراه ما باشید تا آموزش های بیشتری را تقدیم شما کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.