فعال کردن ورود دو مرحله ای وردپرس

ورود عادی به وردپرس به این صورت است که شما نام کاربری و رمز عبورتان را وارد می کنید و روی ورود کلیک می کنید. اما یک روش امن تر با عنوان ورود دو مرحله ای یا Two-Factor Authentication هم وجود دارد که سه عامل را باید وارد کرد تا بتوان وارد ناحیه پیشخوان وردپرس شد. سومین عامل کدی است که به صورت موقتی و حاوی تاریخ انقضا تولید می شود که ورود را امن تر از همیشه می شود.

فعال کردن ورود دو مرحله ای وردپرس

فعال کردن ورود دو مرحله ای وردپرس

خیلی از سایت ها هستند که امکان استفاده از ورود دو مرحله ای را برای کاربران خود فعال می کنند. مثلاً خودِ حساب گوگل دارای امکان ورود دو مرحله ای است که شما باید نشانی ایمیل، رمز عبور و کدی که برای شما پیامک می شود را در فرم ورود وارد کنید. البته باید از قسمت تنظیمات حساب کاربری ابتدا باید ورود دو مرحله ای گوگل را فعال کنید. دیگر سایت های معتبر و حساس هم دارای چنین قابلیتی هستند.

برای فعال کردن ورود دو مرحله ای در وردپرس ما باید از افزونۀ جانبی استفاده کنیم. افزونه ای که ما به شما پیشنهادش را می کنیم، Google Authenticator است. در مخزن وردپرس نام این افزونه را جستجو کنید و آن را نصب کنید. طریقه کار کردنش هم بدین صورت است شما باید نرم افزار Google Authenticator را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و در زمان ورود به پیشخوان وردپرس از شما علاوه بر نام کاربری و رمز عبور، یک کد دیگری هم می خواهد که توسط نرم افزار Google Authenticator که روی گوشی شماست تولید شده و به شما داده می شود. این گونه است که تنها شمایی که نرم افزار تعیین هویت گوگل را روی گوشی خود نصب کردید به آن کد دسترسی دارید و می توانید وارد پیشخوان خود شوید.

صفحه ورود دو مرحله ای وردپرس

صفحه ورود دو مرحله ای وردپرس

همانطور که در تصویر بالا شاهدش هستید، ما در صفحه ورود به پیشخوان سه فیلد داریم که باید آنها را مطابق آنچه گفته شده باید پرش کنیم.

بدین ترتیب و با فعال کردن ورود دو مرحله ای، هر چند که ممکن است اندکی زمان بیشتری برای ورود به پیشخوان نیاز باشد، اما به مراتب امنیت سایت افزایش چشمگیر خواهد یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به افزونه های ورود امن و ورود دو مرحله ای، عبارت Two-Factor را در مخزن افزونه های وردپرس جستجو کنید، به تعداد زیادی افزونه برخورد خواهید کرد که شما را در این راه یاری خواهند کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.