از رمزهای عبور قوی و بلند استفاده کنید

رمز عبور حکم کلید برای ورود به نواحی حفاظت شده را دارد. اگر این کلید به دست شخص دیگری بیافتد، باعث به خطر افتادن امنیت سایت می شود. هکرها معمولاً به دنبال روشی برای به دست آوردن این رمز عبور هستند. تا با استفاده از آن کنترل سایت را به دست گرفته و آن را هک کنند. ما به عنوان مدیر سایت باید با انتخاب یک رمز عبور قوی و بلند مانع از هک شدن سایت مان شویم. یکی از مهم ترین کارهایی که برای بالا بردن امنیت سایت باید انجام داد، همین امر است.

از رمزهای عبور قوی و بلند استفاده کنید

از رمزهای عبور قوی و بلند استفاده کنید

خیلی تعجب برانگیز است که بدانیم هنوز افرادی هستند که از رمزهای عبور ضعیف مثل ۱۲۳۴۵۶ استفاده می کنند. بدون شک سایت شما هر روز با عبارت های ترکیبی برای یافتن رمز عبور سایت به صورت تصادفی، روبرو می شود. این کار را هکرها انجام می دهند و شک نکنید که اگر رمز عبور شما ضعیف باشد، سایت شما یک روزی هک خواهد شد.

بگذارید اصل قضیه را همین جا به شما بگویم. رمز عبورهای شما باید کاملاً بی معنی و تصادفی باشند. از آنجایی که چنین رمزهای عبوری هم به یاد سپردنی نیستند، باید از نرم افزارهای مدیریت و ذخیرۀ رمز عبور استفاده کنید. نمونه ای از این نرم افزار ها KeePass نام دارد که از بهترین و معروف ترین این نرم افزارها است. پیشنهاد ما هم به شما استفاده از این نرم افزار برای مدیریت رمزهای عبورتان است. با این کار دیگر سایت شما به روش Brute Force هک نخواهد شد و خیال تان از این بابت راحت است.

یک آموزش جذاب دیگه!  بررسی امنیت سایت با بررسی گزارش های سایت

روش های دیگری هم برای ساخت و به خاطرسپاری رمز عبور قوی وجود دارد. بدین صورت که شما باید از ترکیب حروف و اعداد انگلیسی به علاوۀ نویسه های خاص مثل #$^@& استفاده کنید. برخی از حروف انگلیسی را باید با نویسه های خاص جایگزین کنید. مثلاً a انگلیسی را با @ جایگزین کنید. یک کار دیگر هم این است، زمان تعیین رمز عبور، صفحه کلید را انگلیسی کنید و به فارسی یک چیزی بنویسید. عبارتی بی معنی خلق خواهد شد که رمز عبور قوی ای خواهد بود. البته به شرطی که با اعداد و نویسه های خاص ترکیبش کنید.

علاوه بر رمز عبور بد نیست که نام کاربری ورود به سایت هم تغییر کند. در وردپرس این کار را در زمان وردپرس می توانید انجام دهید. علاوه بر اینکه پس از نصب هم می توانید نام کاربری Admin را تغییر دهید.

ترفندهای زیادی را می توانید به کار ببرید تا همانطور که گفته شد یک روز عبور قوی و یا حتی به یادماندنی بسازید و برای حساب سایت خود از آن بهره ببرید. فراموش کنید که انتخاب یک رمز عبور قوی برای سایت، اولین و مهم ترین گام امنیتی به حساب می آید که هر وبمستری باید آن را در نظر داشته باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه WPS Hide Login چیست؟

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.