از رمزهای عبور یکسان استفاده نکنید

باز هم یکی دیگر از اشتباهاتی که باعث کاهش امنیت سایت می شود و از نظر امنیتی ارتباطی با وردپرس ندارد، انتخاب رمزهای عبور یکسان برای تمامی حساب های کاربری از جمله حساب وردپرس تان و ایمیل تان است. هکرها می دانند که این هم از محدودیت های انسان است که برای هر حسابی نمی تواند یک رمز عبور به یادماندنی غیر یکسان تعیین کند. پس هر کسی ممکن است برای تمامی حساب های خود که معمولاً هم پر استفاده هستند، یک رمز عبور یکسان تعیین کرده و باعث به خطر افتادن کل دارایی های اینترنتی از جمله سایت فرد می شود!

از رمزهای عبور یکسان استفاده نکنید

از رمزهای عبور یکسان استفاده نکنید

در اینجا هم باز توصیه می شود که از نرم افزارهای مدیریت رمز عبور برای بالا بردن امنیت سایت استفاده کنید. هر حساب اینترنتی، مثل حساب ایمیل، حساب انجمن های اینترنتی و حساب سایت وردپرس را با رمزهای عبور غیر یکسان و قوی و بلند امن کنید و رمز آنها را درون نرم افزار مدیریت رمز عبور ذخیره کنید. استفاده از رمزها در مواقع ورود به حساب کاربری هم بسیار ساده است.

بارها اتفاق افتاده که هکر به یکی از رمزهای عبور یک نفر دسترسی پیدا کرده. سپس به دلیل یکسان بودن تمامی رمزهای عبور فرد برای دیگر حساب هایش، تک تک آن حساب ها هم هک شده و کلاً تمامی داراییِ خود را از دست داده است. حتی ممکن است هکر به روشی دیگر یکی از حساب ها را هک کند، پس از آن به رمز عبور دسترسی پیدا کند. حالا همان رمز را برای دیگر حساب ها تست کند. شما چنین اشتباهی را مرتکب نشوید.

یک آموزش جذاب دیگه!  حذف یا کاهش حساسیت بررسی قدرت رمز عبور وردپرس و ووکامرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.