درآمدزایی از طریق وردپرس

برای انجام هر کاری باید انگیزه ای داشت. یکی از انگیزه هایی که باعث می شود تا افراد به سراغ ساخت و مدیریت سایت اینترنتی بروند، این است که بتوانند از سایت خود کسب درآمد کنند. اما متاسفانه یا خوشبختانه این کار چندان ساده نیست! چون باید دانش لازم برای تبدیل سایت به یک منبع درآمد را داشت و برای به دست آوردن این دانش، باید زمان گذاشت و تجربه کسب کرد. تجربه ای که در نهایت باعث می شود بتوانیم از سایتی که راه اندازی کردیم کسب درآمد کنیم. حالا اگر از وردپرس به عنوان سایت ساز استفاده کرده باشیم، به مانند هر سیستم دیگری می بایستی از یک الگوی کسب درآمد استفاده کرده و آن را روی وردپرس خود پیاده سازی نماییم.

درآمدزایی از طریق وردپرس

درآمدزایی از طریق وردپرس

قدم اول؛ تعیین زمینهٔ کاری

در اولین قدم باید زمینهٔ کاری سایت را تعیین کنیم. ابتدا باید موضوعی را برای آن در نظر بگیریم. خیلی از کسانی که سایتی را راه اندازی می کنند، به دنبال انتشار محتوای خاصی راجع به موضوع خاصی هستند. یعنی می خواهند تخصصی بنویسند و بعد از آنکه سایت به یک بازدید خاصی رسید، حال به فکر الگوی کسب درآمد بیافتند.

اما همهٔ سایت ها به صورت محتوایی کار نمی کنند. ممکن است شما ایده ای داشته باشید که محتوا محور نباشد. مثلاً ساخت یک سیستم آنلاین رزرو بلیت یا تهیهٔ غذا. این دست سایت ها را هم می توانید با وردپرس راه اندازی کنید و الگوی خاص خود را با وردپرس پیاده سازی کنید. پس به نظر می رسد که باید در اولین گام زمینهٔ کاری خود را مشخص کنید.

تعیین الگوی کسب درآمد

در همان زمانی که زمنیهٔ کاری سایت را مشخص می کنید، می توانید الگوی کسب درآمدش را هم تعیین کنید. مثلاً سایتی که قرار است امکان تهیهٔ غذا را به صورت آنلاین فراهم کند، فروش غذا خود همان الگوی کسب درآمد آن سایت است. حالا وارد ریز و جزئیات نخواهم شد. اما همین که زمینهٔ کاری سایت روشن شود، الگوی درآمدی آن هم تا حد زیادی مشخص می گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  کسب درآمد از نویسندگی در سایت

اما اگر به فکر راه اندازی سایت محتوا محور باشید، یعنی سایتی که با انتشار محتوای خوب و سئوی کردن آنها بازدید کسب کنید، این دست سایت ها ممکن است الگوی کسب درآمد خاص خودشان را داشته باشند. مثلاً گرفتن تبلیغات برای نمایش آن در تک تک صفحات سایت می توانید معروف ترین الگوی کسب درآمد از یک سایت پر بازدید باشد. البته همان طور که گفته شد، سایت باید پربازدید باشد. رسیدن به یک سایت پر بازدید با موضوع اختصاصی هم کار چندان ساده ای نیست. شاید لازم باشد که روزها و هفته ها و ماه ها زمان بگذارید که با محتوای خوب آن را در صدر نتایج موتور جستجو بیاورید که ما به آن سئو کردن سایت می گوییم.

از جملهٔ دیگر روش های کسب درآمد از سایتی که با وردپرس ساخته شده است، و قصد ما بالا آوردن بازدید آن است، این است که با فروشگاه هایی که محصولات مشابه دارند همکاری کنیم و محصولات آن ها را بفروشیم. حالا از هر فروش درصدی به ما اختصاص داده می شود. به این روش کسب درآمد از سایت، همکاری در فروش گفته می شود. این روش فروش هم وابسته به میزان بازدید کنندگان هدفمند سایت است.

روش های دیگر درآمدزایی از طریق وردپرس فروش محصولات خودتان است. وردپرس را به عنوان یک سکو برای معرفی و فروش محصولات خود می توانید انتخاب کنید. وردپرس هم با افزونه ها و امکانات بالقوه‌ای که دارد، به شما امکان فروش هر نوع محصولی را می‌دهد. به راحتی و در عرض چند دقیقه فروشگاه‌تان را با افزونه ای مثل ووکامرس می توانید راه‌اندازی کنید. و یا حتی فروشگاه فروش فایل با EDD راه اندازی کنید. EDD یک افزونهٔ فروش فایل برای وردپرس است.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کسب درآمد از وردپرس

حتی می توانید به یک وردپرس کار حرفه ای تبدیل شده و با انجام خدمات تعمیر و نگهداری سایت های وردپرسی، کسب درآمد کنید. این هم از الگوهای محبوب خیلی از وبمسترها و حرفه ای های وب است. شما هم بعد از گذشت مدت زمانی که از کار کردن حرفه ای با وردپرس می گذرد، می توانید خدمات این چنینی ارائه کنید و درآمدزایی کنید.

جمع بندی

این چیزهایی که گفته شد، پلهٔ آخر درآمدزایی از طریق وردپرس نبود. بلکه مواردی از روش های کشف شده از کسب درآمد از وردپرس بودند. به این دلیل گفته شد «روش های کشف شده»، که شما هم می‌توانید با تکیه بر قوهٔ خلاقیت خود، روش های دیگری را هم کشف کنید. حتی با دیدن الگوهای سایت های خارجی، از آنها نسخه برداری کنید! که خیلی از سایت های ایرانی که همینک درآمد چند ده میلیونی دارند، همین کار را کردند.

اما به عنوان نکتهٔ آخر این را نباید فراموش کنید که کسب درآمد از هر کاری و هر چیزی، یک شبه حاصل نمی شود. بلکه باید زحمت کشید و یاد گرفت و صبر کرد. بعد از آن کم کم موفقیت را لمس خواهید کرد و از نتیجهٔ آن لذت خواهید برد. ما در سایت WPTutorial.ir به نکاتی جالبی پیرامون درآمدزایی از وردپرس و کسب درآمد از اینترنت خواهیم پرداخت. همچنین تمامی ابزارهایی که به آنها در این مسیر نیاز دارید را آموزش خواهیم داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.