عضویت پولی در وردپرس

یکی از مباحثی که بیشتر وبمسترها از ابتدایی که سایت شان را راه اندازی می کنند، به دنبال آن هستید، روشی برای کسب درآمد از آن است. روش های ثابت شده و حتی تجربیِ زیادی هم هستند که می توان از آنها برای رسیدن به این هدف استفاده کرد. یکی از این روش ها راه انداختن عضویت پولی در وردپرس است. عضویتی که کاربر با پرداخت هزینه و وارد شدن به حساب خود، می تواند به بخش هایی دسترسی داشته باشد که افراد عادی یک چنین دسترسی ای را ندارند. در این مقاله با هم بررسی می کنیم که چطور می توان یک چنین کاری را روی وردپرس انجام داد تا با ارائۀ محتوای پولی و بعد از آن راه اندازی عضویت پولی، از سایت خود درآمد داشته باشیم.

عضویت پولی در وردپرس

عضویت پولی در وردپرس

قبل از اینکه بحث اصلی، یعنی روش های تبدیل سایت به یک سایت عضویت پولی را بررسی کنیم، بهتر است اول بدانیم که ویژگی اصلی و روال کاری یک سایت عضویت پولی چگونه است؟ یک سایت عضویت پولی، به این صورت ساخته می شود که ابتدا باید ما ایده ای برای عرضۀ محتوای با کیفیت داشته باشیم. مثلاً یک سری ویدیوها، مقالات و عکس ها یا انواع دیگر محتوا داشته باشیم که اشخاص و علاقه مندان علاقه داشته باشند تا برای به دست آوردن آن هزینه کنند. بعد از آن کاربر می تواند بسته مورد نظر را خریداری کند و با وارد شدن به حساب خود، به آن محتویات دسترسی داشته باشد.

به عنوان یک مثال کاربردی، اگر سایت های دانلود مخصوصاً از نوع دانلود فیلم را دیده باشد، در جای جای این سایت ها بسته های عضویت تبلیغ شده که با عضویت های خاصی مثل عضویت عادی، عضویت نقره ای و عضویت طلایی، می توانید به بخش های خاصی برای دانلود و مشاهده ویدیوها دسترسی یابید. یک چنین روالی برای عضویت در سایت و سپس دانلود فیلم ها همان عضویت پولی است که در وردپرس ما با استفاده از افزونه های مختلف این ایده را می توانیم پیاده سازی کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه عضویت پولی وردپرس Paid Memberships Pro

شاید برای راه اندازی عضویت پولی در وردپرس، انواع مختلفی افزونه وجود داشته باشد که ما در سایت مان هم راجع به آنها توضیح و آموزش های مناسبی را تولید کردیم. اما بهترین گزینه ها را در اینجا خدمت شما معرفی می کنیم.

افزونه Paid Memberships Pro

افزونه Paid Memberships Pro از بهترین افزونه های عضویت پولی است که تمامی آن چیزهایی که نیاز دارید تا یک سایت عضویت پولی راه اندازی کنید را درون خودش دارد. البته شاید یک درگاه بانکی ایرانی نداشته باشد، که افزونه های مکمل درگاه بانکی آن هم موجود است که می توانید از مشتریان ریال و تومان دریافت کنید. ما آموزش کامل این افزونه را در مقاله افزونه عضویت پولی وردپرس Paid Memberships Pro برای شما منتشر کردیم. بهتر است به آن مراجعه کنید.

افزونه عضویت پولی وردپرس Paid Memberships Pro

نکته جالب این افزونه این است که تمامی محیط های کاری آن فارسی است، یعنی از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. شما می توانید سطوح کاربری مختلفی ساخته و کاربران سایت با خرید هر سطح که دوست داشته باشند، به محتوای همان سطح دسترسی خواهند داشت.

افزونه MemberPress

این هم از دیگر راه کارهای تبدیل سایت به یک سایت عضویت پولی است. که امکانات خوبی دارد. در پست عضویت حرفه ای وردپرس با افزونه MemberPress به طور کامل به تمامی ویژگی های این افزونه پرداختیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  معرفی ۵ تا از بهترین افزونه های عضویت وردپرس

عضویت حرفه ای وردپرس با افزونه MemberPress

اما مهم ترین کاری که با این افزونه می توان انجام داد، فروش دوره های آموزشی است. یا فروش محصولاتی که فرد حتماً باید وارد حساب خود شود تا بتواند به آنها دسترسی داشته باشد و ما برای ثبت نام آن از وی پول دریافت می کنیم.

افزونه GoUrl Bitcoin Payment Gateway

یک افزونه دیگر هم با نام GoUrl Bitcoin Payment Gateway وجود دارد که هر نوع فروشگاهی که خواسته باشید را می توانید با آن راه اندازی کنید. البته مبلغی که می توانید از مشتری دریافت کنید، به واحد بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال است. یکی از روش های فروش روی سایت وردپرس هم عضویت پولی کاربران است.

GoUrl Bitcoin Payment Gateway افزونه درگاه پرداخت ارزهای دیجیتال وردپرس

این افزونه برای دیگر افزونه های تبدیل سایت به فروشگاه هم ویرایشی دارد تا بتواند درگاه پرداخت ارز دیجیتال را به سایت اضافه کند و مشتریان قادر باشند توسط ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین پول محصولات یا خدمات را بپردازند.

این سه افزونه و دیگر افزونه های عضویت پولی وردپرس، امکاناتی را برای فروش محتوا روی سایت را برای ما مهیا می کنند. البته یک دسته از افزونه هایی با عنوان LMS هستند که همان دوره های آموزشی است. یعنی می توان با آنها دوره های آموزشی را راه اندازی نمود. ابتدا مشتری یک دوره را خریداری می کند و سپس از ابتدا یکی یکی درس های دوره را پشت سر می گذارد.

از جمله این افزونه ها LearnPress است که راجع به آن هم در سایت نوشتیم و می توانید از آن هم استفاده نمایید. امیدوارم که این مقاله هم در رسیدن شما به هدف تان که پول درآودن از سایت است شما را یاری کرده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.