کسب درآمد از نویسندگی در سایت

یک ذهن خلاق و پول‌ساز، همیشه به فکر کسب درآمد از هر چیزی است؛ راه‌های مختلفی را بررسی می‌کند تا ببیند آیا روش مقرون به صرفه‌ای را پیدا می‌کند که بتواند با صرف زمان، درآمدی را کسب کرد! یکی از روش‌هایی که در دوران حال حاضر افراد زیادی هستند که از آن کسب درآمد می‌کنند، نویسندگی برای یک سایت اینترنتی است. حالا این سایت می‌تواند سایت خودشان یا دیگران باشد. با راه‌اندازی یک سایت کار تمام نمی‌شود. بلکه تازه ابتدای راه تولید محتوا است. محتوایی که معمولاً به صورت متنی و البته تصویری و در پاره‌ای از موارد تصویری و صوتی است. ولی فعلاً ما با محتوای متنی، یعنی یک مقاله کار داریم و می‌خواهیم ببینیم که کسب درآمد از نویسندگی در سایت چطور امکان‌پذیر است.

کسب درآمد از نویسندگی در سایت

همین مقاله‌ای که شما در حال خواندن آن هستید را باید یک نفر آن را بنویسد. پس نویسندهٔ سایت به کسی گفته می‌شود که محتوای متنی سایت را برای انتشار آماده می‌کند و یا حتی آن را روی سایت منتشر می‌کند. نویسنده باید به موضوعی که قرار است برای آن محتوا تولید کند تا حد زیادی مسلط باشد. پس یا این تسلط را از قبل به دست آورده است. یا قبل از نگارش کمی تحقیق می‌کند تا تسلط نسبی را روی آن پیدا کند. البته بسته به کیفیت و مکان مصرف مقاله، حتماً باید زمان مد نظر را برای کسب اطلاعات اولیهٔ آن مقاله صرف کرد. مثلاً یک مقالهٔ عامیانه که مثلاً قرار است یک نرم افزار معمولی را معرفی کند، شاید نیازی به گذاشتن زمان زیاد نداشته باشد. ولی مقالات هر چقدر علمی‌تر باشند، قطعاً باید زمان زیادی برای آماده سازی نگارش آن صرف کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کسب درآمد از وردپرس

پس با این توضیحات می‌توان متوجه شد که کار نویسندگی زمان‌بر و انرژی‌بر است. بنابراین اگر کسی پیشهٔ نویسندگی را در پیش گرفت، باید برای انجام آن پولی دریافت کند. مدیران سایت‌ها که فقط کارشان مدیریت سایت است، معمولاً به دنبال نویسندگان خوش ذوق و قلم هستند که بتوانند سایت آنها را مملؤ از محتوای جذاب کنند. محتوایی که مسبب افزایش هر چه بیشتر بازدید کنندگان سایت آنها شود. پس یکی از روش‌های کسب درآمد از نویسندگی، این است که به دنبال سایت‌هایی بگردیم که مدیر آنها دنبال یک نویسندهٔ خوب هستند. البته قبل از آن باید چند تا کار را انجام دهید.

اول از همه مطمئن شوید که مهارت لازم برای این کار را دارید. خیلی از دوستان به خیال خودشان فکر می‌کنند که نویسنده هستند! اما وقتی اولین موضوع را برای نگارش تعیین می‌کنیم، زیر بار تولید آن قد خم می‌کنند! پس باید از قبل حداقل چند ده تا نمونه کار برای نمایش به کارفرما در چنته داشته باشید، تا هم وقت خود و هم وقت کارفرما یا مدیر سایت را تلف نکنید. البته این چند ده تا باید نتیجهٔ کار چند ماهه یا چند سالهٔ شما باشد. بدین معنا که حتماً روی تولید محتوای این چنینی وقت بگذارید و مهارت کسب کنید. سپس آن وقت است که وقتی اولین مقاله‌تان را با آخرین مقاله‌ای که نوشتید مقایسه می‌کنید، شاید خنده کنان امیدتان نسبت به الان و آینده بیشتر و بیشتر شود. چون افزایش کیفیت کارتان را خواهید فهمید.

یک راه دیگر برای کسب درآمد از نویسندگی این است که ابتدا یک وبلاگ و سپس یک سایت برای خود راه اندازی کنید و شروع به نوشتن روی آن کنید. کاری که خیلی از حرفه‌ای ها در دیگر شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام انجام می‌دهند. شما با تولید و انتشار محتوای جذاب می‌توانید به درک بهتری راجع به نوع موضوعی که جذابیت بیشتری دارد برسید. در این مسیر این خود شمایید که نویسندهٔ سایت یا وبلاگ خود هستید. در این بین حتی می‌توانید مهارت‌های خودتان را هم در عرصهٔ نویسندگی افزایش دهید. نگران نباشید. شما چیزی را از دست نخواهید داد.

یک آموزش جذاب دیگه!  درآمدزایی از طریق وردپرس

نکتهٔ مهمی که باید بدانید این است که امروزه دیگر برای نوشتن نیازی نیست با قلم و کاغذ درگیر شویم. بلکه قطعاً نیاز به دانش کار با صفحه کلید رایانه و نرم افزارهای نگارش است. پس دانش خود را در این زمینه حتماً بالا ببرید که از بقیهٔ نویسندگان این عرصه پیشی بگیرید. نوشتن با صفحه کلید به مراتب سرعت بالاتری نسبت به قلم با دست دارد. که این خود باعث تمرکز بهتر و بیشتر روی موضوع مورد نگارش خواهد شد. بعد از اینکه حرفه‌ای شدید و حتی حرفهٔ اصلی شما نویسندگی برای سایت‌های مختلف شد، متوجه می‌شوید که روال به شیوه‌ای خواهد شد که در روز چندین نوشته منتشر می‌کنید و نه تنها از این کار خسته نمی‌شوید، بلکه در کنار کسب درآمد از این کار لذت هم خواهید برد.

در انتها باید بدانید که به چه موضوعی علاقه‌مند هستید. مثلا سایت ما در رابطه با وردپرس و افزونه‌ها و ترفندهای این سیستم مدیریت محتوا است. بنابراین اگر مهارت و علاقهٔ لازم پیرامون این موضوع را دارید، می‌توانید با ما همکاری کنید. کیفیت مقالات سایت ما را ببینید و خودتان را با آنها بسنجید. البته این کاری است که باید در مواجهٔ با هر رسانه انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.