برگزاری دوره های آموزشی آنلاین با LearnPress

نوعی از کسب و کارهای در جریان، دوره های آموزشی هستند که سایت های مختلف آنها را راه اندازی می کنند. نمونه بارز این گونه سایت ها، سایت Udemy است که از معروف ترین ها است. به تبعیت از این روش کسب درآمد، سایت های ایرانی زیادی هم دست به کار شده و بعد از رشد بازدید روزانه آنها، دوره های آموزشی را تولید و منتشر کردند که بازدید کنندگان با پرداخت هزینه آن در ابتدای دوره و سپس گذراندن درون آن دوره ها، می توانند به دانش ارائه شده دست یابند. مثلاً سایت های آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت زیادی از این روش برای درآمدزایی استفاده می کنند. حالا بنده در این پست می خواهم به شما یاد دهم که چطور با به کار بستن وردپرس به همراه افزونه LearnPress آن یک چنین سایتی را راه اندازی کنید و کسب و کار خودتان را شروع نمایید.

برگزاری دوره های آموزشی آنلاین با LearnPress

برگزاری دوره های آموزشی آنلاین با LearnPress

با وردپرس که حتماً آشنا هستید؛ یک سیستم مدیریت محتوا، که از آن هر کاری بر می آید! حالا ما می خواهیم بدانیم که چطور قادریم یک سایت فروش دوره های آموزشی با وردپرس ایجاد کنیم. یک چنین سایتی خیلی باید حرفه ای باشد و ما با استفاده از افزونه ای به نام LearnPress که رایگان هم هست، قادریم یک چنین سامانه ای را ایجاد کنیم.

LMS همان سامانه مدیریت آموزش است که یک استاندارد تلقی می شود و معمولاً سایت های فروش دوره های آموزشی از این متعارف سعی می کنند تبعیت نمایند. روال کاری مشخصی هم دارد که کسانی که قصد ثبت نام در دوره های آموزشی آنلاین را دارند، خیلی گیج نشوند.

روال کاری LearnPress

روال کسب درآمد از یک چنین سایتی هم به این صورت است که شما دوره هایی را در سایت ایجاد می کنید که شامل دروس مختلفی است. هر درس هم می تواند دارای عکس، متن، کتاب و یا فیلم باشد. حالا مشخصات این دوره ها را درون یک صفحه به کاربران سایت نشان می دهید و آنها با جذب به دوره های آموزشی شما ابتدا هزینه دوره را پرداخت می کنند و پس از آن به محتوای هر درس دسترسی خواهند یافت. همین طور درس به درس پیش رفته تا در انتهای بتوانند دوره را به اتمام برسانند.

یک آموزش جذاب دیگه!  معرفی ۵ تا از بهترین افزونه های عضویت وردپرس

افزونه LearnPress تقریباً با هر قالبی سازگار است. هر چند که توسعه دهنده آن قالب های خاص همین سامانه را هم تولید کرده است. می توانید با پرداخت هزینه، از آنها استفاده کنید. از طرف دیگر این افزونه با وردپرس شبکه هم کاملاً هماهنگی دارد. به این معنی که می توانید روی شبکه وردپرس خود این افزونه را نصب کنید و به هر کدام از سایت ها امکان راه اندازی دوره های آموزشی آنلاین را بدهید.

رابط کاربری افزونه از طریق پیشخوان وردپرس، به شکلی است که شما بتوانید به سادگی و با ابزارهایی که در اختیارتان گذاشته شده است، برای سایت و مدیریت دوره ها اقدام کنید. از طرف دیگر قادرید از دوره های آموزشی خروجی گرفته و به یک سایت دیگر که از همین افزونه بهره گرفته است منتقلش کنید. مشاهده آمار دانشجویان و گرایش های آنها هم از دیگر امکانات LearnPress است.

از دانش خود کسب درآمد کنید

اگر شما دارای دانش و مهارت خاصی هستید که می توانید آن را به صورت دوره های آموزشی آنلاین درآورده و به فروش برسانید، تا زمانی که افزونه ای مثل LearnPress وجود دارد، باید هر چه سریع تر این ایده را عملی نمایید. چون هم هزینه بسیار کمی می خواهد. هم در کوتاه ترین زمان می توانید سامانه خودتان را راه اندازی نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  فروش محتوای آموزشی بر بستر وردپرس

افزونه های LearnPress

خودِ همین LearnPress هم دارای افزونه های جانبی زیادی است که بخشی از انها رایگان و بخشی دیگری به صورت پولی عرضه می شوند. حالا ما به افزونه های پولی LearnPress کاری نداریم که مثلاً افزونه ارائه مدرک اتمام دوره، جزء این افزونه ها به حساب می آیند. اما از افزونه های رایگان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • LearnPress Wishlist : امکان افزودن دوره ها را به دفترچه یادداشت دانشجویان می‌دهد.
  • LearnPress Course Review : امکان پیش نمایش دوره ها را به دانشجویان ثبت نام کرده می‌دهد.
  • LearnPress Import/Export : امکان ورودی و خروجی گرفتن از دوره ها را می‌دهد.
  • LearnPress Prerequisites Courses : امکان اجبار کردن دانشجویان برای ثبت نام در دوره های پیش نیاز، به جهت ثبت نام در یک دوره سطح بالاتر را می‌دهد.
  • LearnPress bbPress Integration : امکان هماهنگی با افزونه BBPress را می‌دهد.
  • LearnPress BuddyPress Integration : امکان هماهنگی با افزونه BuddyPress را می‌دهد.
  • LearnPress Offline Payment : امکان ساخت سفارش برای پرداخت به صورت آفلاین به جای پرداخت با درگاه های بانکی را می‌دهد.
  • LearnPress Fill In Blank : امکان ساخت سوال های جاخالی را برای دوره های آموزشی می‌دهد.

با توجه به توضیحاتی که راجع به افزونه LearnPress خدمت شما داده شد، و با توجه به نیاز شما برای راه اندازی یک چنین سامانه ای برای فروش دوره های آموزشی، قادرید همین الان با نصب و پیکربندی این افزونه کارتان را شروع کنید. قابل ذکر است که افزونه درگاه بانکی ایرانی برای LearnPress هم موجود است. که ما در مطالب دیگر سایت آنها را هم خدمت شما معرفی کردیم. برای راه اندازی یک سامانه مدیریت فروش آنلاین دوره های آموزشی، این منابع را از دست ندهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.