افزونه معرفی سایت به گوگل وردپرس

افزونه‌هایی که در گروه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو قرار می گیرند، با عنوان افزونه‌های سئو شناخته می‌شوند. ممکن است هر افزونه که در این گروه جای می‌گیرد، کار خاصی برای ما انجام دهد. مثلاً افزونه‌هایی هستند که کارشان ساخت نقشهٔ سایت از نوع XML است که تمامی لینک‌های نوشته‌های سایت در این نقشهٔ سایت جای می‌گیرند که نشانی نقشهٔ سایت در نهایت به موتور جستجو داده می‌شود که خزندهٔ آن به سادگی بتواند آخرین نوشته‌های سایت را پیدا کند و آنها را در فهرست خود ذخیره کند. با ادامه داستان افزونه معرفی سایت به گوگل وردپرس همراه ما باشید.

افزونه معرفی سایت به گوگل وردپرس

اما گروه دیگر افزونه‌های سئوی وردپرس کار وسیع‌تری را انجام می‌دهد. افزونهٔ All in One Seo یا Yoast Seo از جملهٔ این افزونه‌های جامع بهینه سازی سایت هستند. هر کدام دارای ویژگی‌ها و امکانات خاص خود هستند که طرفداران آنها به حمایت از آنها می‌پردازند.

از پر کاربردترین افزونه‌های سئوی وردپرس افزونهٔ Google XML Sitemap نام دارد. کار این افزونه همانطور که گفته شد، ساخت نقشهٔ سایت XML است. دارای تنظیمات حرفه ای و البته ساده‌ای است که ما هم مقاله ای با عنوان آموزش افزونه Google XML Sitemaps وردپرس در سایت منتشر کردیم. همچنین ویدیوی آموزشی آن هم تولید شده که در سایت قادرید آن را ببینید و حتی به رایگان دانلودش کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  اهمیت امکان امتیاز دادن به مطالب سایت چیست؟

پس یکی از کارهایی که حتماً لازم است که روی سایت خود انجام دهید این است که نقشهٔ سایت را ایجاد کرده و نشانی آن را به گوگل بدهید که به نوعی همان معرفی سایت به گوگل محسوب می‌شود. که البته به ترین روش است.

افزونه‌های جامع سئو مثل همان چیزهایی که نام‌شان را بردیم، هم حتماً قابلیتی برای ساخت نقشهٔ سایت و معرفی سایت به موتورهای جستجو دارند. از آنها هم قادرید استفاده کنید.

افزونه Site Kit by Google

اما به تازگی شرکت گوگل از افزونه‌ای پرده برداری کرده که اسمش Site Kit by Google است. این افزونه که برای وردپرس توسعه داده شده، ۴ تا از مهم‌ترین سرویس‌های گوگل را درون خود دارد که وردپرس دوستان عزیز بهتر بتوانند با این ۴ سرویس ارتباط برقرار نمایند. این ۴ سرویس عبارتند از:

  • Search Console
  • Analytics
  • AdSense
  • PageSpeed Insights

همانطور که می‌بینید، از مهم‌ترین سرویس‌هایی که گوگل برای ارتباط با وبمسترها آماده کرده، Search Console است. این ابزار هم درون این افزونه قرار گرفته که کار را بسیار راحت‌تر از قبل کرده است. شاید استفاده از افزونهٔ Site Kit by Google جامع‌ترین راه‌کار باشد. اما خبر بد اینکه، این افزونه هنوز مراحل توسعهٔ خودش را می گذارند و فقط توسعه‌دهندگانی که قصد تست و رفع ایراد آن را دارند می‌توانند درخواست دریافتش را بدهد. به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک باید شاهد انتشار عمومی Site Kit by Google هم باشیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  چرا باید از robots.txt استفاده کنیم؟

جمع بندی

با این توضیحات تقریباً کامل الان بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که برای انتخاب و نصب افزونه معرفی سایت به گوگل باید چه کار کرد. یک نکته‌ای که می‌ماند و باید توضیحاتی خدمت‌تان بدهم، این است که؛ معرفی مستقیم به معنای دادن نشانی سایت به گوگل برای بررسی آن دیگر معنا و مفهومی ندارد. گوگل خودش تقریباً تمامی صفحات اینترنتی را بررسی می‌کند و آنها را پیدا می‌کند. پس شاید بهترین کار این باشد که صفحات سایت‌مان را با افزونه‌هایی که خدمت شما عرض شد بهبود دهیم و بهینه کنیم که گوگل بهتر بتوانید این کار را انجام دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.