انتشار خودکار مطالب وردپرس در تلگرام

اگر در کنار سایت خود یک کانال یا گروه تلگرامی هم داشته باشید، حتماً تا به حال به این نیاز پی بردید که افزونه‌ای وجود داشته باشد که محتوای منتشر شدهٔ سایت را به صورت خودکار در کانال یا گروه تلگرامی شما منتشر کند. چون انجام این کار به صورت دستی بعد از مدتی شما را خسته خواهد کرد! قطعاً برای این کار افزونه‌های مختلفی وجود دارد که شما باید بسته به انتخاب خود، یکی را برگزینید. حالا شما در حال خواندن یک راهنمای خوب برای انتشار خودکار مطالب وردپرس در تلگرام هستید. تا انتها همراه ما باشید.

تلگرام دارای یک API یا رابط برنامه نویسی است که اگر برنامه نویسی یاد داشته باشید، حتی خود شما به راحتی قادرید از این رابط برای ساخت افزونهٔ دلخواه خود به جهت انتشار خودکار مطالب وردپرس در تلگرام استفاده کنید. اما برای برخی‌ها این سوال پیش می‌آید که وقتی افزونه‌های آمادهٔ زیادی وجود دارند که بتوانند این کار را برای ما انجام دهند، چه نیازی به نوشتن یک افزونه آن هم از صفر؟! این سوال کاملاً به جاست. به همین دلیل ما در این مقاله به افزونه‌های وردپرس برای این کار اشاره می‌کنیم. آموزش‌های کامل هر کدام از این افزونه‌ها هم در دیگر بخش‌های سایت وجود دارد که پیوند آنها را در همین مقاله آوردیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  اتصال کانال تلگرام به وردپرس با Telegram for WP

افزونه WP Telegram

افزونه WP Telegram از بهترین افزونه‌های تلگرامی برای وردپرس است. به طور کلی با این افزونه می‌توانید سایت خود را به تلگرام متصل کنید و نه تنها پست‌های وردپرس را در کانال تلگرامی منتشر کنید، بلکه کار ارسال اطلاع‌رسانی‌ها را هم انجام دهید. انجام تنظیمات آن بسیار ساده و راحت است که در آموزش افزونه WP Telegram به طریقهٔ پیکربندی افزونه برای ارسال خودکار نوشته‌های وردپرس اشاره کردیم.

افزونه WP Telegram

به طور کلی این افزونه از دو قسمت تشکیل شده است. اول ارسال نوشته‌های سایت به کانال یا گروه تلگرام. دوم ارسال ایمیل‌های وردپرس به صورت پیام روی تلگرام برای مدیر سایت. همانطور که می‌توان فهمید، هر دوی این وظایف بسیار مفید هستند. پس می‌توان از یک ربات تلگرامی برای اتصال این افزونه به سایت وردپرس استفاده کرد. خود افزونه هم راهنمای خوبی دارد، که شاید حتی نیازی به مرور دیگر آموزش‌ها نداشته باشید. اما اگر به توضیحات بیشتری نیاز داشتید، به صفحهٔ آموزش کامل این افزونه در سایت مراجعه کنید.

افزونه Telegram for WP

این افزونه، از قدیمی‌های این کار است. اما به نظر می رسد که برای مدت زیادی به روز رسانی نشده است. به همین دلیل حتی در مخزن وردپرس هم به سادگی پیدا نمی‌شود! پس بهتر است که از گزینه‌های دیگر استفاده کنید. اما اگر در آینده نسخهٔ جدیدی از Telegram for WP منتشر شد، می‌تواند یکی از انتخاب‌های خوب شما برای انتشار خودکار نوشته از وردپرس به تلگرام باشد. آموزش افزونه Telegram for WP را هم قبلاً در سایت منتشر کردیم.

اتصال کانال تلگرام به وردپرس با Telegram for WP

افزونه NextScripts

مورد بعدی افزونه NextScripts است که از آنجایی که تلگرام به عنوان یک شبکهٔ اجتماعی محبوب محسوب می‌شود، این افزونه از ارسال محتوا به تلگرام هم پشتیبانی می‌کند. آموزش افزونه NextScripts را قبلاً روی سایت بارگذاری کردیم که می‌توانید به آن مراجعه کنید. با استفاده از این افزونه شما در کنار تلگرام، امکان اشتراک گذاری در دیگر شبکه‌های اجتماعی محبوب را هم در اختیار دارید که تعداد آنها بسیار فراگیر است.

افزونه اشتراک گذاری خودکار مطالب برای وردپرس

پس تا اینجای کار شما با سه تا افزونهٔ وردپرس برای انتشار و اشتراک گذاری نوشته و محتوای سایت روی تلگرام آشنا شدید. برای یادگیری کامل هر کدام، به پیوندهایی که در هر کدام از بخش‌های این مقاله داده شد مراجعه کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  نمایش خودکار پست های کانال و گروه تلگرام در وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.