آموزش افزونه WP Telegram برای ارسال خودکار به تلگرام از وردپرس

افزونه‌های زیادی در رابطه با ارسال‌های خودکار به تلگرام، از وردپرس وجود دارند، که یکی از بهترین آنها WP Telegram است. هم تنظیمات آسانی دارد و هم خیلی راحت بواسطهٔ آن می‌توانید نوشته‌های سایت خود را با انتشار روی سایت، همزمان روی کانال، گروه و یا پیام‌های خصوصی خود منتشر کنید. پس دیگر نیازی نیست به صورت دستی این کار را انجام دهید که هم زمان‌بر و هم خسته کننده است. البته این افزونه یک قابلیت دیگر هم دارد و آن ارسال ایمیل‌های وردپرس به صورت یک پیام خصوصی به حساب تلگرام شخصی شماست. پس از تمامی اتفاقات رخ داده روی وردپرس خود از طریق تلگرام مطلع خواهید شد. در ادامه با آموزش کامل افزونه WP Telegram وردپرس همراه ما باشید.

آموزش افزونه WP Telegram برای ارسال خودکار به تلگرام از وردپرس

در اولین گام باید افزونه را نصب و فعال کرد. پس به صفحهٔ افزونه‌ها > افزودن رفته و این کار را از آنجا انجام دهید. پس از فعال شدن WP Telegram یک صفحه با همین عنوان به پیشخوان وردپرس شما اضافه می‌گردد. اگر این صفحه را نمی‌توانید ببینید، بهتر است یک بار صفحه را Refresh نمایید. حالا وارد همین صفحهٔ WP Telegram شوید.

در اینجا شما ۵ تا سربرگ می‌بینید که ما به ۳ تای اول آنها کار داریم:

  • Basics : پیکربندی‌های اولیه مثل تعریف و شناسایی ربات تلگرام را باید از اینجا انجام داد.
  • Post to Telegram : تنظیمات ارسال نوشته‌ها به کانال یا گروه تلگرام را از اینجا باید انجام داد.
  • Private Notifications : ارسال‌های خصوصی به تلگرام مدیر سایت را باید از اینجا انجام داد. با این قابلیت ایمیل‌های ارسال شده از وردپرس به صورت یک پیام در تلگرام برای شما (به عنوان مدیر سایت) ارسال می‌شود.
تنظیمات اتصال ربات به افزونه WP Telegram

معرفی ربات تلگرام به افزونه WP Telegram

شما برای اتصال وردپرس به تلگرام، در اولین گام نیاز به یک ربات تلگرام دارید. طریقهٔ ساخت ربات تلگرام بسیار ساده است. خود همین افزونه هم آموزش آن را به شما داده. هر چند که اگر نیاز به آموزش کامل پیرامون این موضوع داشته باشید، می‌توانید به آموزش ساخت ربات تلگرام در BotFather مراجعه کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کار با افزونه WP Telegram Widget and Join Link

در سربرگ اول، در قسمت «دستورالعمل‌ها!» هر آنچه که نیاز دارید را درج کرده است. پس باید ابتدا وارد تلگرام شده و به ربات @BotFather مراجعه کنید. سپس ربات خوتان را با دستور newbot/ بسازید. پس از آن هم API Hash ربات را برداشته و در جعبهٔ توکن ربات وارد می‌کنید. سپس روی آزمایش توکن کلیک می‌کنید تا اعتبار سنجی توکن انجام شد و اگر همه چیز درست باشد، الان باید روی دکمهٔ ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید. جعبهٔ «نام کاربری ربات» همان شناسه یا ID ربات است که به صورت خودکار پر می‌شود. پس نیازی به وارد کردن دستی آن نیست. البته به شرطی که توکن را درست وارد کرده باشید.

تنظیمات ارسال خودکار به تلگرام در WP Telegram

حالا می‌رویم به سراغ سربرگ دوم، یعنی سربرگ «Post to Telegram» که برای ارسال پست‌ها به کانال تلگرام ابتدا باید تیک Active را بزنید. سپس طبق دستورالعمل ها! عمل کنید. خیلی شفاف توضیح داده شده.

تنظیمات ارسال نوشته به تلگرام با WP Telegram

رباتی که ساختید را حتماً باید به کانال یا گروه خود به عنوان مدیر اضافه کنید. یعنی باید ربات به کانال یا گروه شما دسترسی داشته باشد. سپس از قسمت Destination می‌بایستی شناسهٔ کانال‌ها یا گروه‌های خود را وارد نمایید. شناسهٔ کانال یا گروه حتماً باید با نویسهٔ @ شروع شود. پس از آن حتماً روی «ارسال متن آزمایشی» کلیک کنید تا مطمئن شوید که کار می‌کند.

تا اینجا می‌توانید روی «ذخیرهٔ تغییرات» در پایین صفحه کلیک کنید تا کار تمام شود. اما تنظیمات دیگری هم وجود دارد که بد نیست کمی راجع به آنها هم توضیح دهم.

  • قوانین : از این بخش می‌توان تعیین نمود که ارسال‌ها به تلگرام برای نوشته‌های تازه یا نوشته‌های ویرایش شده ارسال شوند و یا برای چه نوع Post Type ای این کار صورت گیرد.
  • تنظیمات پیام ها : این بخش به صورت خیلی حرفه‌ای تنظیم شده است. به طوری که ساختار متنی که قرار است به کانال یا گروه تلگرام شما ارسال شود را خودتان می‌توانید تنظیم نمایید. برای این منظور قادرید از متغیرهایی که برای این کار در نظر گرفته شده است، و در همین بخش هم موجود است، استفاده کنید. حتماً روی این بخش زمان گذاشته و یک ساختار شکیلی را ایجاد نمایید.
  • کیبورد درون خطی : اگر خواسته باشید از دکمه‌های آماده که به صفحه کلید درون خطی در تلگرام هم معروف هستند، استفاده کنید، می‌بایستی تیک این قسمت را فعال کرده و سپس عنوان هر دکمه و پیوند آن را وارد نمایید.
  • متفرقه : یک سری تنظیمات کلی راجع به نحوهٔ عملکرد افزونه در برخی از بخش‌های وردپرس وجود دارد. مثلاً گزینهٔ تنظیمات اول این بخش، Post edit switch است که با فعال کردن آن، امکان انتخاب ارسال یا عدم ارسال نوشته به تلگرام تنها برای یک نوشته وجود دارد (از طریق صفحهٔ ویرایش نوشته). یا تاخیر در ارسال را می‌توانید تنظیم کنید که بعد از چند دقیقه ارسال به کانال یا گروه صورت گیرد که در برخی از شرایط می‌تواند مفید باشد.
یک آموزش جذاب دیگه!  ارتباط بین تلگرام و وردپرس با افزونه WP Telegram

برای عملکرد بهینهٔ افزونه، بد نیست که تک تک تنظیمات آن را بررسی کنید و طبق میل خود آنها را تنظیم نمایید. همانطور که تا الان متوجه شدید، افزونه دست شما را برای سفارشی سازی بسیار باز گذاشته است. تقریباً هر کاری که نیاز داشته باشید را می‌توانید انجام دهید. فقط کافی است وقت گذاشته و طریقهٔ کار کردن با آن را بیاموزید و از افزونه WP Telegram برای ارسال خودکار به تلگرام از وردپرس استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.