اتصال کانال تلگرام به وردپرس با Telegram for WP

داشتن یک کانال هماهنگ با سایت وردپرسی در این دور و زمانه که وردپرس به جزئی مهم از زندگی روزمرهٔ ما تبدیل شده، بسیار مهم است. به این معنا که با انتشار یک پست در وردپرس، اطلاع رسانی آن در یک کانال تلگرام منتشر شود. که به آن انتشار خودکار پست در کانال تلگرام هم گفته می‌شود. از طرف دیگر دریافت اطلاعیه‌های خود وردپرس از طریق صفحهٔ گفتگوی تلگرام هم خیلی مفید است. بدین صورت که مثلاً هر زمان دیدگاهی در سایت منتشر شد یا کاری نیاز به بررسی داشت، اطلاع رسانی آن برای مدیر سایت از طریق تلگرام انجام شود. تمام این کارها با افزونه ای به نام Telegram for WP به سادگی امکان پذیر است. با ادامهٔ این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل آموزش افزونه Telegram for WP را تقدیم شما کنیم.

اتصال کانال تلگرام به وردپرس با Telegram for WP
اتصال کانال تلگرام به وردپرس با Telegram for WP

همانطور که گفته شد، افزونه Telegram for WP دو تا کار مهم برای ما انجام می‌دهد:

  1. ارسال اطلاعیه‌های وردپرس برای ما با استفاده از تلگرام
  2. ارسال پست‌های منتشر شده در سایت روی کانال تلگرام برای مخاطبان کانال

زمانی که افزونه را نصب می‌کنید، یک صفحه با عنوان TWP Settings به صفحات پیشخوان افزوده خواهد شد. وارد آن صفحه شوید تا تنظیمات Telegram for WP را انجام دهید. این افزونه تا حد قابل قبولی هم به فارسی ترجمه شده است. پس شاید توضیحات زیادی برای آموزش آن نیاز نباشد.

این صفحه دو تا سربرگ اصلی دارد. سربرگ اول اطلاع رسانی ها است که مربوط به ارسال ایمیل‌های وردپرس به مدیر سایت از طریق تلگرام است. اول این سربرگ را با هم کار می‌کنیم. سربرگ دوم هم ارسال به کانال است که مربوط به ارسال نوشته‌های سایت به کانال تلگرامی است که ما به افزونه معرفی می‌کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کار با افزونه WP Telegram Widget and Join Link

تنظیمات اطلاع رسانی های TWP

در بخش «دستور کار» سربرگ اطلاع‌رسانی‌های به طور کامل توضیح داده شده که باید چه کار کنید. اول از همه باید از طریق تلگرام ربات notifcaster_bot را باز کنید. دستور /token را ارسال کنید. ربات یک کد توکن به شما می‌دهد که باید آن توکن را برداشته و در قسمت API Token این سربرگ وارد کنید. تمام!

تنظیمات سربرگ اطلاع رسانی های TWP

تنظیمات مربوط به ارسال هشدارهای وردپرس به تلگرام مدیر سایت

اگر هم خواسته باشید اطلاع رسانی های وردپرس (ایمیل‌های وردپرس) به یک گروه ارسال شود، ربات را به گروه مورد نظر اضافه می‌ کنید. حالا ربات یک توکن مخصوص گروه به شما می‌دهد که باید آن توکن را در قسمت API Token وارد کنید.

با کلیک روی دکمه «بفرست!» یک پیام آزمایشی به تلگرام یا گروه ارسال می‌شود که می‌توانید بفهمید همه چیز درست کار می‌کند یا خیر!

از قسمت هشتگ هم قادرید برای پیامی که ارسال می‌شود یک هشتگ تعیین کنید که بعداً از طریق گروه تلگرام یا صفحهٔ گفتگوی آن، قادر به جداسازی پیام‌ها از یکدیگر باشید.

تنظیمات ارسال به کانال TWP

اما می‌رسیم به سربرگ دوم یعنی ارسال به کانال. اگر خواسته باشید محتوای سایت‌تان به صورت خودکار در کانال تلگرام منتشر شود، مراحلی که گفته شده را انجام دهید:

  • در تلگرام یک کانال بسازید. (اگر در حال حاضر کانال ندارید)
  • در تلگرام یک ربات بسازید. (اگر در حال حاضر ربات ندارید)
  • در برنامه تلگرام به تنظیمات کانال بروید و گزینه Administrator را انتخاب کنید.
  • گزینه Add Administrator را بزنید.
  • نام کاربری ربات‌تان را جستجو کنید و آن را به عنوان مدیر اضافه کنید.
  • توکن ربات را که از botfather گرفته‌اید کپی کنید و در فیلد زیر paste کنید.
  • نام کاربری کانال را وارد کنید و دکمه ذخیره را بزنید!
  • بله! از این پس هر نوشته‌ای که منتشر یا بروزرسانی کنید، می‌توانید تعیین کنید که به تلگرام ارسال شود یا نه.(از طریق صفحه ویرایش نوشته)
تنظیمات سربرگ ارسال به کانال TWP
تنظیمات مربوط به ارسال به کانال تلگرام

همه چیز کاملاً واضح و شفاف است! حتی من نیازی نمی‌بینم که برای دیگر گزینه‌ها توضیحی بدهم! چون مترجمان این افزونه انصافاً به خوبی از پس ترجمهٔ Telegram for WP برآمده‌اند. فراموش نکنید که بعد از انجام تنظیمات حتما روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  انتشار خودکار مطالب وردپرس در تلگرام

حتی در زمان انتشار نوشته، جعبه‌ای با نام گزینه‌های کانال تلگرام وجود دارد که تنظیمات اختصاصی همین نوشته برای انتشار در کانال تلگرام را در خود دارد. می‌توانید به صورت سفارشی ارسال همین نوشته در کانال تلگرام را سفارشی سازی کنید.

تنظیمات اختصاصی هر نوشته برای ارسال به کانال TWP
هر نوشته هم تنظیمات اختصاصی خودش را برای ارسال به کانال تلگرام دارد.

جمع بندی

حالا از الان به بعد با خیال راحت به انتشار نوشته در سایت فکر کنید. افزونه Telegram for WP خودکار آنها را درون کانال شما منتشر می‌کند. از طرف دیگر اگر پیامی به ایمیل شما ارسال شد، به تلگرام شما هم ارسال می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.