نمایش خودکار پست های کانال و گروه تلگرام در وردپرس

یکی از مهم‌ترین وظایف مدیر یک سایت، کار روی بازاریابی محتوای سایت است. یعنی باید کاری کرد که افراد بیشتری جذب سایت و محتویات آن شوند که در نهایت سبب افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری خواهد شد. حالا از مهم‌ترین روش های کار روی بازاریابی، ایجاد ارتباط بین سایت و شبکه های اجتماعی است. چون خیلی از افراد هستند که روی شبکه‌های اجتماعی به طور پیوسته در حال فعالیت هستند و دارای علاقه مندی‌هایی هستند. حالا اگر این افراد با علاقه مندی‌های مرتبط با موضوع سایت را بتوانیم مجاب کنیم که از سایت ما هم بازدید کنند، کیفیت بازاریابی سایت ما افزایش پیدا خواهد کرد.

آموزش کار با افزونه WP Telegram Widget and Join Link

از جمله مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی امروزی که خیلی هم طرفدار دارد، تلگرام است که روی این شبکهٔ اجتماعی هم می‌توان کانال ساخت و هم گروه‌های چندین هزار نفره. پس همه روزه افراد زیادی هستند که از تلگرام به این صورت استفاده می‌کنند. حالا اگر ما بتوانیم یک ارتباط منطقی بین سایت خود و تلگرام برقرار کنیم، این می‌تواند به نفع ما تمام شود. البته باید کاملاً برنامه ریزی شده این کار صورت گیرد.

در اولین گام باید یک کانال یا گروه فعال تلگرام در کنار سایت داشت. که این خود نیاز به زمان و کار دارد. برای اینکه بتوان رشد کانال یا گروه تلگرام را تسریع بخشید، یکی از راه‌های آن می‌تواند این باشد که محتویات کانال یا گروه را در جایی مثل نوار کناری سایت وردپرس به نمایش بگذاریم. با این کار مخاطبان سایت بیشتر ترغیب می‌شوند که سری به کانال یا گروه ما بزنند و اگر هم جذب آن شدند، به عضویتش در آیند. بنابراین باید از نظر فنی به دنبال اجرا کردن این ایده باشیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  انتشار خودکار مطالب وردپرس در تلگرام

بر خلاف ظاهر قضیه، عملی کردن این ایده بسیار ساده است. کافی است از یک افزونه مثل WP Telegram Widget and Join Link استفاده کنیم. آموزش این افرونه را در مقاله آموزش کار با افزونه WP Telegram Widget and Join Link آوردم. با مطالعهٔ آن به طور کامل متوجه خواهید شد که این افزونه چطور کار می‌کند و چطور باید آن را تنظیم کرد. اما به طور خلاصه می‌توان این طور گفت که از Feed یا خوراک کانال/گروه تلگرام شما، افزونه آخرین محتویات را دریافت می‌کند و درون یک جعبه مثلاً در نوار کناری سایت شما نمایش می‌دهد. تمامی تنظیمات ظاهری آن هم دست خود شماست.

بنابراین نمایش خودکار پست های کانال و گروه تلگرام در وردپرس را به این روشی که توضیح دادم می‌توان عملی کرد. که یک روش جذب بیشتر مخاطب برای سایت و کانال/گروه در تلگرام است. فراموش نکنید که ترفندهای بازاریابی همگی در کنار هم هستند که باید بدون عیب کار کنند تا شما بتوانید به هدف خود برسید. پس با آموزش‌های دیگر بهینه سازی و بازاریابی خودآموز وردپرس همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.