ابزارک ابر برچسب وردپرس

از پر کاربردترین ابزارک‌های وردپرس، ابر برچسب است. این ابزارک برچسب‌هایی که به نوشته‌های سایت الصاق شدند را به صورت گروهی درون یک جعبه به بازدید کنندگان سایت نمایش می‌دهد. حالا وقتی کاربری روی یکی از برچسب‌ها کلیک کند، نوشته‌هایی که مرتبط با همان برچسب هستند برای وی نمایش داده می‌شوند. به نوعی از ابزارک ابر برچسب در وردپرس، می‌توان برای یافتن هر چه سریع‌تر محتوا روی سایت برای کاربران استفاده کرد.

ابزارک ابر برچسب وردپرس
ابزارک ابر برچسب وردپرس

ما در وردپرس به روش‌های مختلفی می‌توانیم نوشته‌های‌مان را دسته بندی کنیم. یکی از این روش‌ها، برحسب موضوع نوشته است. به صورت پیش فرض برای اینکه نوشته‌های سایت را بر اساس موضوع آنها دسته بندی کنیم، از دو تا قابلیت می‌توانیم استفاده کنیم. یکی «دسته‌ها» است و دیگری «برچسب‌ها». طریقهٔ کار هر دوی اینها در وردپرس به یک شکل است. علاوه بر این موارد، توسعه دهندگان قالب و افزونهٔ وردپرس می‌توانند ساختارهای دیگری را هم به وردپرس اضافه نمایند.

دسته بندی کلی موضوعات سایت را می‌توان به واسطهٔ «دسته‌ها» انجام داد. اما وردپرس دوستان معمولاً برای دسته بندی ریزتر از برچسب‌ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل تعداد برچسب‌هایی که ساخته می‌شوند، بسیار بیشتر از دسته‌بندی‌های نوشته‌های سایت است. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر راجع به دسته‌ها و برچسب‌ها را دارید، به دیگر آموزش‌های سایت مراجعه کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابرچسب چیست ؟

پس به طور کلی الان متوجه شدیم که جای‌گذاری یک ابزارک ابر برچسب می‌تواند به یافتن محتوای مشابه به بازدیدکنندگان سایت کمک کند. علاوه بر آن اگر در انتخاب برچسب‌های نوشته دقت خوبی به خرج دهیم، ممکن است در سئوی سایت هم اثرات خوبی از خود نشان دهد. دلیلش هم این است که اولاً چگالی کلمات کلیدی را افزایش می‌دهد. در ثانی پیوندهای متناسب به دیگر صفحات سایت قطعاً در شاخص سئوی سایت تاثیرگذار خواهد بود.

هر چند که برخی از وبمسترها ترجیح می‌دهند که کلاً بی‌خیال این ابزارک شده و از روش‌های دیگر برای گشاندن بازدید کنندگان به صفحات دیگر استفاده می‌کنند. مثل پیوند به نوشته‌های مشابه که یا به صورت دستی و یا به صورت خودکار توسط افزونهٔ وردپرس امکان پذیر است. راجع به این مباحث هم در آموزش‌های دیگر سایت خودآموز وردپرس زیاد بحث کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.