ابرچسب ابزارکی برای نمایش برچسب ها

از روش های مهم و تاثیرگذار در جذب بازدید کننده و افزایش کاربرپسندی سایت به سبب تسریع در پیدا کردن محتوای مورد نظر در سایت، استفاده از برچسب های سایت در حین ارسال نوشته به سایت است. به این صورت که زمانی که قصد ارسال یک نوشته در سایت را دارید، می توانید به تعداد دلخواه و البته مناسب، برچسب های چند کلمه ایِ مرتبط با همان نوشته را وارد جعبۀ برچسب ها کنید. بدین ترتیب آن نوشته درون گروه هایی مطابق همان برچسب هایی که زده شده قرار گرفته و هم به نوعی می تواند با آن کلمات کلیدی هم ورودی از موتور جستجو بگیرد. هم اینکه اگر بازدید کننده ای روی پیوند برچسبی از قسمت های مختلف سایت ما کلیک کرد، تمامی نوشته هایی که آن برچسب یا برچسب ها را دارند، به همراه دیگر نوشته های همان گروه برچسب ها نشان داده می شود. کاربردی دقیقاً به مانند دسته بندی های سایت، که نوشته های سایت را درون صفحاتی دسته بندی می کنند.

ابرچسب ابزارکی برای نمایش برچسب ها

ابرچسب ابزارکی برای نمایش برچسب ها

پس ما در وردپرس در اصل یک گروه قابلیت با نام برچسب ها داریم، که یکی از امکانات برچسب ها در وردپرس، ابزارک برچسب است. این ابزارک در صفحه ابزارک های پیشخوان وردپرس، با نام ابرچسب دیده می شود. که در اصل همان ابزارک برچسب ها است و چیز متفاوتی از برچسب ها نیست. کاری که این ابزارک در سایت ما انجام می دهد، این است که تک تک برچسب های سایت را به صورت پیوند شده به صفحۀ نوشته های همان برچسب، پشت سر هم نشان می دهد. حتماً در سایت های مختلف وردپرسی دیده اید که مجموعه ای از کلماتی کلیدی به صورت پیوند شده به صفحه دیگر، مثلاً در نوار کناری سایت قرار گرفته است. این همان ابزارک ابرچسب است.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک ابر برچسب وردپرس

بهبود کلمات کلیدی صفحه

از آن جایی که با استفاده از ابزارک ابرچسب ها مجموعه کلماتی کلیدی ای به تمامی صفحات سایت ما افزوده می شود، از نظر سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، صفحات سایت ممکن است اندکی با بهبود رتبه مواجه شوند. البته نباید از ابزارک با تعداد زیادی کلمات کلیدی استفاده کرد. هر چند که تعیین تعداد کلمات کلیدی به طور مستقیم از پیشخوان وردپرس و بخش ابزارک ها قابل تعیین نیست. ولی با چند خط کد یا هک وردپرس می توان تعداد برچسب هایی که در ابزارک ابرچسب نمایش داده میشوند را محدود تر کرد.

بهبود قابلیت پیمایش در بین صفحات سایت

اگر بازدید کننده ای روی یکی از برچسب ها یا همان کلمات کلیدی در ابزارک ابرچسب کلیک کند، به صفحۀ نوشته های همان برچسب منتقل می شود. یعنی می توانید تمامی نوشته هایی که دارای آن برچسب هستند را دیده و وارد هر کدامیک که خواست شود. پس هر کدام از بازدید کننده ها می تواند همین روال را در پیش بگیرند تا در نهایت نوشته یا محتوای مد نظرشان را از درون سایت پیدا کنند. این کار در نهایت باعث بهبود پیمایش بین صفحات سایت می شود.

گرفتن ورودی از موتور جستجوی گوگل

خیلی از وبمسترها تنها و تنها از برچسب ها برای گرفتن ورودی بیشتر از موتور جستجو استفاده می کنند. سعی می کنند تا جایی که می توانند از عبارت های کلیدی مرتبط با نوشتۀ خود به عنوان برچسب برای نوشته استفاده کنند. اگرچه تعداد زیاد برچسب برای هر نوشته پیشنهاد نمی شود، اما برخی از عزیزان به نظر می رسد که نتایج خوبی دریافت کرده اند. به هر حال برچسب زدن باعث افزایش تعداد صفحات فهرست شده در گوگل و در نهایت افزایش میزان ورودی به سایت ما می شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  تگ در وردپرس چیست ؟

در نهایت نباید فراموش کنید که با توجه به اصول مهم استفاده از ابزارک ابرچسب در وردپرس می توانید سایت خود را از نظر کمی و کیفی بهبود بخشید و باعث افزایش سیر به سعود آن شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.