محدود کردن نمایش تعداد برچسب ها در ابزارک ابرچسب

یکی از ابزارک های وردپرس که می‌توان از آن در تمامی سایت ها با هر نوع قالبی استفاده کرد، ابزارک ابرچسب است. این ابزارک برچسب های نوشته های سایت را به صورت پشت سر هم در قسمتی از سایت برای بازدید کنندگان نشان می دهد که بازدید کننده با کلیک روی هر برچسب به صفحۀ نوشته های همان برچسب منتقل می شود. معمولاً تعداد برچسب های قابل نمایش در این ابزارک از طریق پیشخوان قابل تنظیم نیست. به همین دلیل باید به دنبال هکی بود که با استفاده از این هک وردپرس تعداد برچسب های قابل نمایش در این ابزارک را بتوانیم کنترل کنیم.

محدود کردن نمایش تعداد برچسب ها در ابزارک ابرچسب های وردپرس

محدود کردن نمایش تعداد برچسب ها در ابزارک ابرچسب های وردپرس

کنترل تعداد برچسب ها در ابزارک ابرچسب به این دلیل مهم است که اولاً در سئو اینکه در هر صفحه چه تعداد لینک و کلمۀ کلیدی وجود داشته باشد بسیار مهم است. در ثانی از نظر ظاهری اینکه این پیوندها چطور و چگونه صفحات سایت ما را پر کنند، در طراحی سایت اهمیت دارند و باید به آن بها داده شود. اگر قرار باشد یک سوم کل صفحات سایت را ابزارک برچسب های سایت پر کند، شاید بهتر باشد در آن تجدید نظر شود.

ما در اینجا از یک تکه کد ساده ولی بسیار کاربردی در سند توابع قالب پوسته مان استفاده می کنیم. کدی که باید در سند function.php قالب فعال روی سایت خود قرار دهیم از این قرار است:

add_filter('widget_tag_cloud_args', 'limit_tag_in_tag_cloud_widget');

function limit_tag_in_tag_cloud_widget($args){
if(isset($args['taxonomy']) && $args['taxonomy'] == 'post_tag'){
$args['number'] = 10; //Limit number of tags
}

return $args;
}

این یک فیلتر وردپرس است که یک تابع را به این فیلتر معرفی می کنیم. شاید بد نباشد کمی از نظر تئوری راجع به این کد برای تان توضیح بدهم. نام این فیلتر widget_tag_cloud_args است که در اصل یک تابع PHP است که مخصوص وردپرس است و زمانی که ابرچسب ها در وردپرس فراخوانی می شوند، می توان کارهایی را روی ابرچسب ها به انجام رسانید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک ابر برچسب وردپرس

حالا تابع limit_tag_in_tag_cloud_widget که ما در اینجا ساختیمش، دارای یک عبارت شرطی است که با if شروع شده است. می گوید اگر درون نشانوندهای این تابع taxonomy وجود داشت، و taxonomy هم از نوع post_tag بود، شاخص آرایۀ number را با مقدار ۱۰ پر کن که در خط ۴ ام، به جای عدد ۱۰ هر تعداد برچسب وردپرس که می خواهید درون ابزارک قرار گیرد را جایگزین نمایید. پس تنها سفارشی سازی شما می بایست تغییر عدد ۱۰ در کد بالا باشد.

توضیحات بیشتری راجع به فیلترها و توابع وردپرس در بخش توسعه وردپرس سایت WPTutorial.ir وجود دارد که شما را به آموزش های این بخش از سایت ارجاع می دهیم. پس در این آموزش محدود کردن نمایش تعداد برچسب ها در ابزارک ابرچسب را یاد گرفتید.

1 دیدگاه برای “محدود کردن نمایش تعداد برچسب ها در ابزارک ابرچسب”

  1. ghazavatonline گفت:

    با سلام و سپاس از پست مفید، کاربردی و همراه با شرح فیلتر مربوطه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.