ابزارک های حرفه ای وردپرس با SiteOrigin Widgets Bundle

اگر فکر می کنید که از بین ابزارک های وردپرس که امکان گذاشتن متن، کد HTML، خوراک، ابرچست، دسته ها، برچسب ها، تقویم، دکمه جستجو و … را در نوار کناری یا پاصفحه سایت را می دهد، آن چیزی که به دنبالش می گردید نیست و باید از یک افزونه برای این کار استفاده نمایید، با این آموزش همراه ما باشید. در این آموزش ما به شما افزونه SiteOrigin Widgets Bundle را معرفی می کنیم. این افزونه یک گروه ابزارک را به پیشخوان سایت شما اضافه می کند که از بین آنها قادرید مورد یا مواردی را انتخاب کرده و در سایت خود به نمایش درآورید. حالا در ادامه بهتر متوجه خواهید شد که با SiteOrigin Widgets Bundle چه ابزارک هایی را می توان از بخش ابزارک های پیشخوان و همچنین افزونه های صفحه ساز درج کرد.

ابزارک های حرفه ای وردپرس با SiteOrigin Widgets Bundle

ابزارک های حرفه ای وردپرس با SiteOrigin Widgets Bundle

ابزارک ها همیشه مورد توجه خیلی از کاربران وردپرس بوده است. ابزارک ها امکان درج هر نوع عنصر یا محتوایی را در جاهایی از سایت که قالب از آن پشتیبانی می کند را می دهد. هر چند که تقریباً با همان ابزارک های پیش فرض وردپرس امکان گذاشتن بیشتر چیزهایی که نیاز داریم را داریم. اما مثلاً اگر خواسته باشید از نقشه گوگل در نوار کناری یا بخش پا صفحه سایت خود استفاده کنید، تکلیف چیست؟

یک آموزش جذاب دیگه!  کار ابزارک RSS در وردپرس چیست؟

اینجاست که پای افزونه ای مثل SiteOrigin Widgets Bundle به وسط می آید. این افزونه شامل مجموعه ای ابزارک است که هم در بخش ابزارک ها و هم در افزونه های صفحه ساز یا همان Page Builder می توان از آنها استفاده کرد.

تصویر زیر ابزارک هایی که در بخش ابزارک های پیشخوان به صورت پیش فرض ظاهر می شوند را نشان می دهد. مثلاً ابزارک SiteOrigin Google Maps نقشه گوگل را اضافه می نماید. SiteOrigin Image امکان گذاشتن عکس را دارد. ابزارک SiteOrigin Editor یک ویرایشگر باز میکند که هر نوع متن یا محتوای ترکیبی را در خود جای می‌دهد. SiteOrigin Button هم یک دکمه اضافه می نماید با ظاهر و ویژگی هایی که مد نظر ماست.

ابزارک های SiteOrigin Widgets Bundle در پیشخوان

ابزارک های SiteOrigin Widgets Bundle در پیشخوان

اما ابزارک های SiteOrigin Widgets Bundle به همین جا ختم نمی گردد. اگر از یکی از افزونه های صفحه ساز مثل Visual composer استفاده می کنید، ابزارک هایی هم هستند که به واسطه آنها در برگه های خود می توانید جاسازی نمایید. مثل موارد زیر:

 • نمایش جدول قیمت ها
 • نمایش نوشته ها به صورت Carousel
 • نمایش محتویات و محصولات ویژه
 • نمایش ویدیو
 • نمایش دکمه دعوت به عمل
 • نمایش اسلاید شو
 • نمایش سرتیترها
 • نمایش دکمه های شبکه های اجتماعی
 • نمایش پله ای محتوا یا Accordion
 • نمایش فرم تماس با ما
 • نمایش آیکون
 • نمایش محتوا به صورت سربرگ بندی شده
 • نمایش گواهی نامه ها یا افتخارات
یک آموزش جذاب دیگه!  درون ریزی فایل wie

حالا برای اینکه بتوانیم کنترل کاملی روی ابزارک های فعال یا غیر فعال داشته باشیم، می توانیم به صفحه افزونه ها > SiteOrigin Widgets شده. از اینجا می توانید هر ابزارکی که غیر فعال است را فعال کنید تا قادر باشید از آن در هر کجایی که از نمایش ابزارک ها پشتیبانی می کند استفاده نمایید.

تنظیمات SiteOrigin Widgets Bundle

تنظیمات SiteOrigin Widgets Bundle

پس اگر به صفحه افزودن ابزارک ها در پیشخوان وردپرس رفتید و بیشتر از ۶ تا ابزارک نیافتید، دلیلش این است که از طریق بخش تنظیمات SiteOrigin Widgets آن ابزارک غیر فعال است. باید آن را فعال نمایید.

به این ترتیب شما را با افزونه SiteOrigin Widgets Bundle که افزونه ای برای استفاده از ابزارک های بیشتری بود آشنا کردیم. امیدوارم که مورد توجه شما واقع شده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.