توسعه دهنده وردپرس کیست ؟

وردپرس توسعه پذیری بسیار انعطاف پذیری دارد. شاید این جمله را زیاد شنیده‌اید. وردپرس با یک زبان برنامه نویسی نوشته شده که PHP است. تمامی کدهای آن هم برای همه آشکار است. به طوری که همهٔ برنامه نویس‌ها قادرند از این کدها حتی در پروژه‌های خود استفاده کنند. از آن مهم‌تر، این باز بودن کدهای برنامه، باعث می‌شود تا هر کسی بتواند اصلاحیه‌های خودش را روی وردپرس پیاده سازی کند. از طرف دیگر سازندگان وردپرس این امکان را به همگان داده‌اند که با توابع و قلاب‌های به خصوصی ارتباط بهتری با هستهٔ وردپرس برقرار کنند؛ پس راحت‌تر افزونه‌های خود را بنویسند که برای افزایش امکانات وردپرس به کار برده می‌شوند. به کسی که این کار را انجام می‌دهد توسعه دهنده وردپرس می‌گویند.

توسعه دهنده وردپرس کیست
توسعه دهنده وردپرس کیست ؟

توسعه دهنده وردپرس به چه کسانی گفته می‌شود؟

معمولاً به کسی که کارش طراحی و ساخت افزونه و قالب برای وردپرس است توسعه دهنده وردپرس گفته می‌شود. این دست افراد یک گروه توسعه دهنده هستند که روی هستهٔ وردپرس کار نمی‌کنند. بلکه فقط با توابع و قلاب‌های وردپرس کار می‌کنند که در نهایت بتوانند یک افزونه یا پوستهٔ حرفه‌ای بسازند.

اما دستهٔ دیگر توسعه دهنده وردپرس افرادی هستند که مستقیم روی هستهٔ وردپرس کار می‌کنند و به نوعی توسعه دهنده‌های اصلی وردپرس محسوب می‌شوند. یا با توسعه‌دهنده‌های اصلی به صورت تنگاتنگ در ارتباط هستند. این توسعه دهندگان معمولاً برای منافع شخصی نیست که در توسعه هستهٔ وردپرس نقش مفیدی دارند. بلکه بیشتر برای پیشبرد اهداف گروه وردپرس کار می‌کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  PHP چیست و کاربرد آن ؟

توسعه دهنده وردپرس چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟

وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. پس در درجهٔ اول یک توسعه دهنده وردپرس باید کاملاً به PHP مسلط باشد. همچننی وردپرس از پایگاه داده MySQL استفاده می‌کند. پس این دست افراد باید حتماً به MySQL هم مسلط باشند.

دیگر مهارت ها مثل CSS و JavaScript هم از ضروریات کار هر طراح سایتی است که توسعه دهندهٔ وردپرس هم باید این مهارت‌ها را حداقل تا حد قابل قبولی داشته باشد. از ملزومات اولیه مثل HTML هم نامی برده نشد. ولی باید حتما باشد!

اما اگر توسعه دهنده کارش توسعهٔ افزونه و پوستهٔ وردپرس است، علاوه بر مهارت‌های بالا، باید با توابع و کلاس‌ها و متغیرهای وردپرس هم آشنا باشد. وردپرس برای خود دارای یک چنین مواردی است که باید در بخش مستندات توسعه سایت وردپرس به دنبال آنها بود. اگر با PHP آشنایی داشته باشید و مستندات وردپرس را هم بخوانید، بعد از مدتی کار کردن شما هم می‌توانید به یک توسعه دهندهٔ وردپرس تبدیل شوید.

برای توسعه دهنده شدن باید چه کار کرد؟

طبق مهارت‌هایی که در بالا برای یک توسعه دهندهٔ وردپرس شرح داده شد، اول از همه شما باید مبادرت به یادگیری این مهارت‌ها نمایید. بعد از آن روی وردپرس کار کنید و پروژه‌های کوچک را به سرانجام برسانید. بعد از مدتی می‌بینید که قادرید به عنوان یک توسعه دهندهٔ وردپرس کار کنید و حتی از این راه کسب درآمد نمایید. در بخش توسعه قالب و توسعه افزونه سایت WPTutorial.ir قادرید آموزش‌های بیشتری راجع به این مباحث کسب کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  برنامه نویسی وردپرس چیست ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.