فریم ورک توسعه افزونه وردپرس

فریم ورک به یک چهارچوب گفته می شود که شامل بخش هایی از برنامه است که می تواند مدام در پروژه های مختلف از آن استفاده شود. در اصل یک سکوی توسعه از قبل برنامه نویسی شده است. در زمینه توسعه افزونه وردپرس هم ما فریم ورک های زیادی داریم که اگر خواسته باشید کار را بواسطۀ آنها شروع کنیم، در سرعت و کیفیت پروژۀ ما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اولاً به این دلیل که کسانی فریم ورک تولید می کنند که دارای سابقۀ برنامه نویسی طولانی مدت هستند. در ثانی علاوه بر افزایش تجربۀ کاری ما به دلیل کار روی یک فریم ورک حرفه ای، از نظر مدت زمانی هم پروژه بسیار سریع‌تر به اتمام می رسد.

عزیزانی که کار توسعه افزونه وردپرس و برنامه نویسی آن را به تازگی شروع کردند، باید بدانند که به هدف کسب تجربه باید سعی کنند از صفر یک پروژه را ایجاد کنند. اما همین که دست تان در نوشتن کد افزونه تُند شود، کم کم می توان از چهارچوب های آماده یا همان فریم ورک هایی استفاده کرد که مزیت های گفته شدۀ بالا را دارند.

در نوشته های پیشین سایت، ما راجع به فریم ورک های زیادی گفتیم و شنیدیم. حالا می خواهیم راجع به یکی دیگر از این فریم ورک ها با نام WPPB بنویسیم. این چهارچوب شامل سایت هایی با دامنه های متفاوتی است که یکی از آنها wppb.me است. با رفتن به این نشانی می توانید مشخصات اولیه افزونه خود را بدهید و فایل اولیه کامل شده را دریافت کنید.

فریم ورک توسعه افزونه وردپرس

فریم ورک توسعه افزونه وردپرس

همانطور که در تصویر بالا کاملاً مشخص است، باید نام، نامک، نشانی اینترنتی افزونه و نام، نشانی اینترنتی و ایمیل نویسندۀ افزونه را مشخص کنید و روی Build Plugin کلیک کنید. فایل فریم ورک افزونه تکمیل شده و به شما تحویل داده خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  نوشتن سریع افزونه و پوسته وردپرس با PIKLIST

حالا باید آن را درون IDE یا ویرایشگر کد خود باز کرده و شروع به ویرایش آن نمایید. البته هر چند که استفاده از یک فریم ورک برای توسعه افزونه کار ما را ساده می کند، اما این بدان معنی نیست که شما اصلاً نیازی به دانش برنامه نویسی و کدنویسی وردپرس ندارید! با آموزش های دیگر ما راجع به توسعه افزونه وردپرس همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.