مشکل ارسال ایمیل وردپرس

ممکن است سایت شما هم با مشکل ارسال ایمیل وردپرس مواجه شده باشد. بدین معنی که سایت وردپرس شما ایمیلی ارسال نمی کند. برای رفع این مشکل ابتدا باید دلیل آن را پیدا کرد. اما قبل از پیدا کردن دلیل بهتر است بررسی کنیم و ببینیم که اصلاً آیا ایمیلی ارسال می شود یا خیر. برای این منظور قادرید از افزونه Email Log برای دیدن گزارش ایمیل های ارسالی وردپرس استفاده کنید. این افزونه را نصب کرده و ببینید که آیا ایمیلی ارسال می شود یا خیر. در برخی از مواقع همین جا اگر مشکلی وجود داشته باشد یه شما گفته می شود و می توانید دلیل آن را ببینید.

مشکل ارسال ایمیل وردپرس

مشکل ارسال ایمیل وردپرس

پس از اینکه از افزونه مذکور استفاده کردید و دیدید که ارسال با مشکل مواجه است، یعنی مثلاً اصلاً ارسالی صورت نمی گیرد، میتوانید به سراغ کنترل پنل فضای میزبانی خود رفته و از ابزارهای رفع ایراد ایمیلی که در آنجا وجود دارد استفاده کنید. مثلاً یکی از این ابزارها در سی پنل Track Delivery است که تحویل ایمیل ها را از فرستنده به گیرنده بررسی می کند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، به طور کامل توضیح می دهد که دلیل مشکلی چیست. پس حتماً این کار را هم انجام دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  رفع خطای ۴۰۳ Forbidden در وردپرس

در موارد دیگر که می بینید هنوز مشکل ارسال ایمیل وردپرس هنوز وجود دارد، باید موارد جزئیِ دیگری را بررسی کرد. به عنوان مثال ممکن است افزونه ای به سبب تداخل با افزونه هایی دیگر، عملکرد ارسال ایمیل را با مشکل مواجه کرده باشد. پس باید افزونه ای که مشکل ایجاد کرده است را پیدا کنید و آن را غیر فعال کنید.

نکته بعدی این است که به هیچ عنوان دست در تنظیماتی نبرید که از عملکرد آنها هیچ اطلاعی ندارید! مثلا در کنترل پنل، اگر رکوردهای دامنه از قبیل MX Record را دستکاری کرده باشید، حتماً ارسال و دریافت ایمیل شما با مشکل مواجه می شود. یا دیگر بخش ها را با دقت تمام تغییر دهید.

در نهایت هم اگر دیدید که مشکل ممکن است از خودِ هاست و PHP آن باشد، باید با پشتیبان هاست تماس بگیرید و ببینید که دلیل وجود این مشکل چیست تا آن را هر چه سریعتر برطرف نمایند. باید دانست که ارسال ایمیل از طریق سایت، یکی از امکانات خوب و لازم برای هر سایتی است که معمولاً شرکت های هاستینگ مختلف حتماً از ارائۀ این خدمت پشتیبانی می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.