لینک شکسته در وردپرس

لینک شکسته به پیوندهایی روی صفحات وب گفته می‌شود که با کلیک روی آنها صفحهٔ مقصد باز نخواهد شد و خطای ۴۰۴ برگردانده خواهد شد. برای اینکه اطلاعات بیشتری راجع به این پیوندها به دست آورید، آموزش لینک شکسته چیست را حتماً مطالعه فرمایید. به لینک های شکسته Broken Link هم گفته می‌شود. این گونه پیوندها ضربهٔ بدی به سئوی سایت وارد می‌کنند. پس بهتر است هر چه بیشتر این پیوندها رصد شوند و اصلاح شوند. اگر از وردپرس برای راه اندازی سایت خود استفاده می‌کنید، برای این منظور افزونه‌های خیلی زیادی وجود دارند که در ادامه آنها را هم خدمت شما معرفی می‌کنیم.

لینک شکسته در وردپرس

موتورهای جستجو خیلی خوب می‌توانند لینک های شکسته را روی سایت پیدا کنند و به تعدادی که یافت کردند، از رتبهٔ سایت شما کم می‌کنند. حتی گوگل هشدار وجود پیوندهای شکسته را هم روی Google Search Console به شما نشان می‌دهد که از آنجا هم می‌توانید ببینید در کدام صفحات سایت مشکل لینک شکسته وجود دارد.

اما اگر از روی وردپرس هم خواسته باشید پیوندهای شکسته را پیدا کنید، من دو تا افزونه را به شما معرفی می‌کنم که با کلیک روی عنوان هر کدام از آنها، به صفحهٔ آموزش‌شان منتقل می‌شوید.

یک آموزش جذاب دیگه!  Broken Link چیست ؟

افزونه Broken Link Checker که به سادگی شروع به کار می‌کند، در پس زمینه تک تک نوشته‌های سایت شما را بررسی می‌کند. البته نوع محتوایی که قرار است بررسی روی آنها انجام شود را خود شما می‌توانید از طریق صفحهٔ تنظیمات Broken Link Checker تعیین نمایید. علاوه بر آن پیوندهایی ارجاع داده شده مثل ارجاع ۳۰۱ را هم برای شما پیدا می‌کند که بد نیست آنها هم بررسی شوند.

لازم به ذکر است که به مرور زمان که از نوشته‌های قدیمی می‌گذرد، بروز پیوند شکسته امری اجتناب ناپذیر است. پس حتماً باید سایت خود را از وجود چنین پیوندهایی عاری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.