افزونه یوتیوب وردپرس

ایجاد ارتباط بین یوتیوب و وردپرس به بهبود رتبه و بازدید سایت شما منجر خواهد شد. حالا چه این ارتباط درگیر کردن کاربران سایت با کانال تان روی یوتیوب باشد، یا نمایش ویدیوهای جذاب و البته مرتبط یوتیوب روی سایت. در هر صورت یوتیوب به عنوان یک شبکه اجتماعی پرطرفدار، می‌تواند نقش مهمی در محبوبیت هر چه بیشتر سایت شما داشته باشد. با ادامه مقاله افزونه یوتیوب وردپرس سایت wptutorial.ir همراه باشید.

افزونه یوتیوب وردپرس

نمایش تکی ویدیوهای یوتیوب درون نوشته

یکی از مهارت‌هایی که می‌بایستی به عنوان یک وردپرس کار داشته باشید، این است که بتوانید ویدیوهای یوتیوب را روی سایت خود نمایش دهید. این کار چندان سختی نیست. مخصوصاً اینکه اصلاً نیازی هم به افزونه ندارد!

برای این منظور در صفحهٔ ویرایش نوشته از طریق پیشخوان وردپرس باید از بلوک (قطعه) YouTube استفاده کنید. پس یک قطعهٔ جدید با همین نام اضافه کنید. از همین عبارت برای جستجو در بین قطعه‌ها هم می‌توانید استفاده نمایید. حالا مثل تصویر زیر یک بلوک خواهید داشت که می‌بایستی نشانی صفحهٔ ویدیوی یوتیوب را وارد آن کنید و روی جاسازی کلیک کنید.

بلوک (قطعه) YouTube

نتیجهٔ نهایی درون ویرایشگر و حتی صفحه‌ای که بازدید کنندگان می‌بینند، به این صورت خواهد شد.

ویدیوهای یوتیوب روی وردپرس

پس دیدیم که گذاشتن یک ویدیو از یوتیوب روی وردپرس چقدر راحت است.

دکمهٔ اشتراک در کانال یوتیوب سایت

از جمله دیگر افزونه‌های مرتبط با یوتیوب برای وردپرس، افزونهٔ دکمه اشتراک در کانال یوتیوب است. یعنی دکمه ای معمولاً در جایی از سایت به بازدید کنندگان نشان داده می‌شود. که با کلیک روی آن به عضویت در کانال یوتیوب ما درخواهند آمد و این باعث بالا رفتن دنبال کنندگان کانال یوتیوب ما می‌گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش وردپرس یوتیوب

یکی از این افزونه‌ها TM YouTube Subscribe است. با نصب و فعال سازی آن، توسط یک ابزارک به راحتی می‌توان دکمهٔ عضویت در کانال یوتیوب را به نوار کناری سایت یا هر جای دیگری که از ابزارک‌ها پشتیبانی می‌کند اضافه کرد.

افزونه TM YouTube Subscribe

نمایش فیلم های یوتیوب روی وردپرس با افزونه

ما راجع به افزونه‌هایی می خواهیم صحبت کنیم که کارشان نمایش ویدیوهای یوتیوب، البته به صورت ساختاربندی شده روی سایت وردپرس ماست. این گروه شامل تعداد زیادی افزونه می‌تواند باشد. از جمله افزونه‌هایی که در زیر برای شما فهرست شدند.

مزیت تمامی این افزونه‌ها بیشتر در این است که فیلم های یوتیوب را می توانند به صورت گالری یا یک مجموعه به بخشی از سایت شما اضافه کنند. یا حتی یک فهرست اجرا (Play List) از فیلم های یوتیوب را وارد سایت ما کنند. بنابراین هم زیبایی خاصی به سایت ما می‌دهند. هم اینکه کنترل بهترین روی فیلم های جاساز شده می‌توانیم داشته باشیم. در ضمن برخی از آنها حتی با افزونه‌های برگه ساز مثل Elementor هم کار می‌کنند. پس با استفاده از افزونه‌های برگه ساز گالری ویدیوهای یوتیوب را می‌توان درون یک برگه یا صفحه جاساز کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن ابزار دنبال کردن در یوتیوب در وردپرس

به طور خاص افزونهٔ Youtube Widget Responsive روی ابزارک‌های سایت بیشتر کار می‌کند و گالری‌های ویدیوها را به نوار کناری یا پاصفحهٔ سایت اضافه می‌کند. همچنین این افزونه با افزونهٔ WPBakery Page Builder هماهنگ است. کنترل بسیار زیادی هم روی نحوهٔ نمایش ویدیوها روی نوار کناری سایت دارد.

اما افزونهٔ Youtube Channel Gallery می‌تواند به هر حال یک انتخاب خوب برای ما باشد. که پیشنهاد خیلی از سایت ها هم هست. البته باید دقت داشت که این افزونه برای چندین سال پیاپی به روز رسانی نشده است. پس با دانستن این موضوع اقدام به نصب و استفاده از آن کنید.

ولی افزونه Embed Plus for YouTube با توجه به تعداد نصب های فعالی که دارد (۲۰۰ هزار نصب فعال) می‌تواند بهترین گزینه برای ما در نظر گرفته شود. حتی از لایوهای یوتیوب هم پشتیبان می‌کند و شما می‌توانید یک لیست ویدیو را برای نمایش در سایت خود انتخاب کنید. در ویرایشگر گوتنبرگ یک بلوک اضافه می‌کند که با آن باید کار کنید. البته با ویرایشگر کلاسیک هم سازگار است.

افزونه Embed Plus for YouTube

جمع بندی

با این توضیحات الان بهتر می‌توانید افزونه یوتیوب وردپرس خود را انتخاب کنید. البته باز هم بهتر است زمان بگذارید و دیگر آموزش ها و ویدیوهای آموزشی ما را در سایت دنبال کنید و ببینید تا با دید بازتر اقدام به انتخاب بهترین افزونه یوتیوب وردپرس برای خود کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.