افزودن ابزار دنبال کردن در یوتیوب در وردپرس

آیا به دنبال بازدید بیشتری برای ویدیوهای کانال یوتیوب‌تان هستید؟ شما به آسانی می‌توانید برای این کار از بازدیدکنندگان سایت وردپرس‌تان کمک بگیرید! با افزودن ابزار “دنبال کردن در یوتیوب” (Subscribe in YouTube) به وبسایت‌تان ، کاربران سایت می‌توانند کانال شما را در یوتیوب پیدا کرده و ویدیوهایتان را تماشا کنند. در این پست ، ما نحوه‌ی افزودن این ابزار را در سایت وردپرس به شما آموزش خواهیم داد.

افزودن ابزار دنبال کردن در یوتیوب در وردپرس

روش اول: افزودن کد دکمه‌ی دنبال کردن در یوتیوب به صورت دستی

اولین کاری که باید بکنید ، باز کردن صفحه‌ی “دکمه‌ی دنبال کردن در یوتیوب” در سایت توسعه‌دهنده‌ی گوگل یا Google Developer است. ممکن است این سایت برای شما به دلیل اینکه از ایران وارد این سامانه می‌شوید، مسدود شده باشد! که باید از ابزار تغییر IP استفاده نمایید.

تنظیمات کد دکمه‌ی دنبال کردن در یوتیوب
تنظیمات کد دکمه‌ی دنبال کردن در یوتیوب

در این صفحه ، شما باید نام کانال یوتیوب خود را وارد کرده و یک طرح ، پوسته و تنظیمات آمار دنبال‌کنندگان را انتخاب کنید. سپس ، پیش‌نمایشی برای شما ظاهر خواهد شد که در آن ، نحوه‌ی نمایش ابزار در وبسایت شما نشان داده می‌شود. پس از تائید طرح ، به پایین صفحه بروید و کد مربوط را کپی کنید.

کد تنظیمات کد دکمه‌ی دنبال کردن کانال یوتیوب
کد تنظیمات کد دکمه‌ی دنبال کردن کانال یوتیوب

سپس، به بخش مدیریت وبسایت وردپرس خود وارد شوید و به مسیر نمایش » ابزارک‌ها بروید. در اینجا ، باید از ابزارک‌های خود ، یک جعبه متن انتخاب کنید. آن را بگیرید و بکشید و به محل ابزارک‌ها بیافزایید. سپس کد مربوط به ابزار یوتیوب را در آن وارد کنید. در نسخه‌های اخیر وردپرس ابزارک کد HTML هم وجود دارد که برای راحتی کار می‌توانید از آن استفاده نمایید.

قرار دادن کد دنبال کردن کانال یوتیوب در ابزارک وردپرس
قرار دادن کد دنبال کردن کانال یوتیوب در ابزارک وردپرس

پس از اتمام ، فراموش نکنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید. اکنون صفحه‌ی سایت خود را باز کرده و ابزار یوتیوب را در محل قرارداده شده ببینید.

نمایش دکمه دنبال کردن کانال یوتیوب
نمایش دکمه دنبال کردن کانال یوتیوب

روش دوم: استفاده از افزونه‌ی YouTube Subscribe Bar

راه دیگری برای افزودن دکمه‌ی دنبال کردن در یوتیوب در سایت ، قرار دادن آن زیر هر ویدیویی است که از یوتیوب در سایت خود بارگذاری می‌کنید. این کار تاثیر زیادی در افزایش میزان بازدید کانال یوتیوب شما خواهد گذاشت.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه اشتراک گذاری خودکار مطالب برای وردپرس

برای افزودن این ابزار ، ابتدا باید افزونه‌ی YouTube Subscribe Bar را نصب کنید. پس از نصب و فعال‌سازی این افزونه ، به مسیر تنظیمات » YouTube Subscribe Bar بروید و آدرس کانال یوتیوب خود را وارد کنید. همچنین در این صفحه باید طرح دکمه و پوسته‌ی آن را انتخاب کرده و آمار دنبال‌کنندگان را به نمایش در بیاورید.

تنظیمات افزونه‌ی YouTube Subscribe Bar
تنظیمات افزونه‌ی YouTube Subscribe Bar

با این افزونه می‌توانید در پشت دکمه‌ی خود ، متن کوتاهی برای نمایش در زیر ویدیو و تبلیغ کانال‌تان قرار دهید. برای مثال :”ما را در یوتیوب دنبال کنید.”

پس از انجام تغییرات ، فراموش نکنید که روی ذخیره‌ی تغییرات (Save Changes) کلیک کنید تا تنظیمات‌تان اعمال شود. این افزونه به طور خودکار ، ابزار یوتیوب را زیر هر ویدیویی که از یوتیوب در سایت خود بارگذاری می‌کنید ، نمایش می‌دهد.

از دیگر قابلیت‌های این افزونه این است که ابزار یوتیوب در زیر همه‌ی ویدیوهای یوتیوب که در سایت‌تان بارگذاری کرده‌اید نمایش داده می‌شود. یعنی تفاوتی بین ویدیوی کانال شما و کانال دیگران نیست ؛ اما کاربر با کلیک روی دکمه ، همیشه به صفحه‌ی کانال شما در یوتیوب هدایت خواهد شد. برای کمی شیطنت ، می‌توانید از کانال‌های دیگر در سایت‌تان ویدیو آپلود کرده و بازدیدکننده‌ی بیشتری برای صفحه‌ی خودتان جذب کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  اتصال کانال تلگرام به وردپرس با Telegram for WP

حالا ، می‌توانید از سایت خود دیدن کرده و منتظر کاربران بیشتر در وبسایت و صفحه‌ی یوتیوب‌تان باشید.

نکته: افزونه‌ی YouTube Subscribe Bar تنها با ویدیوهای oEmbed سازگار است و نمی‌توان با آن از ویدیوهایی استفاده کرد که با iFrame ذخیره شده‌اند.

امیدواریم از خواندن این مقاله در زمینه‌ی ابزار دنبال‌کردن در یوتیوب برای سایت لذت برده باشید. شاید مایل باشید از آموزش ما در زمینه ی افزایش بازدید در وردپرس نیز دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.