مشاهده آمار بازدید یک سایت

اگر مثل من یک آدم کنجکاو باشید(!)، حتماً برای شما جالب خواهد بود که از آمار یک سایت سر در بیاورید. ببینید یک سایت چقدر می‌تواند در روز بازدید یا بازدید کننده دارد و چطور می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود بازدید و رتبهٔ سایت خود استفاده کنید.

مشاهده آمار بازدید یک سایت
اطلاع از آمار بازدید یک سایت

برای مشاهده آمار بازدید یک سایت تنها راهی که وجود دارد این است که از آمارگیری که خودِ مدیر سایت در اختیار بازدید کنندگان و دیگران قرار داده است استفاده شود. که البته در این حالت یا آمار زیاد واقعی نیست. یا اینکه خیلی از مدیران سایت‌ها اصلاً یک چنین اطلاعاتی را در اختیار کاربران سایت قرار نمی‌دهند.

از نظر کیفیت آمار، باید خدمت شما عرض کنم که کسی نیست که مثلا آمار بازدید سایتش را در گوگل آنالیتیکز در اختیار عامه مردم قرار دهد. اگر هم آمار سایتش را نشان دهد، این آمار از یک آمارگیر غیر حرفه‌ای مثل وبگذر است که خیلی هم دقیق نیست و امکان دستکاری آن هم وجود دارد.

پس با این تعاریف می‌توان این طور برداشت کرد که راه سر راستی برای اطلاع از آمار دقیق یک سایت وجود ندارد. اما این داستان صد در صدی هم نیست! یعنی باز هم با استفاده از سرویس‌های واسط و دیگر ابزارها می‌توان به با کمی بررسی و تحلیل پی به میزان بازدید یک سایت برد.

یک آموزش جذاب دیگه!  دریافت اطلاعات موقعیت مکانی کاربران سایت با Geolocation IP Detection

برای این منظور باید از سرویس‌های اینترنتی که محبوب‌تر و دقیق‌تر هستند استفاده کرد. مثلا سرویس الکسا را در نظر بگیرید. این سرویس یک سامانهٔ جمع آوری اطلاعات کاربران تمامی سایت‌های اینترنتی است. که اطلاعات را به صورت دسته بندی شده در اختیار همه قرار می‌دهد. البته اطلاعات دقیق‌تر را به کسانی می‌دهد که دارای حساب پیشرفتهٔ الکسا هستند.

به هر حال برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق راجع به مشاهده آمار بازدید یک سایت بهتر است آموزش‌های زیر را حتماً مطالعه نمایید:

ساختار کلی این آموزش‌ها بر پایهٔ معرفی سرویس های واسط کسب اطلاع راجع به بازدیدهای یک سایت استوار است. سعی شده در این مقالات به تمامی سوالات شما پیرامون موضوع مشاهده آمار بازدید یک سایت پاسخ داده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.