از افزونه های بررسی امنیت سایت استفاده کنید

یک دست از افزونه هایی که لازمه هر سایت وردپرسی است، افزونه های امنیتی هستند و از این دست افزونه ها می توان به افزونه های بررسی امنیت سایت اشاره کرد. کار این افزونه ها برررسی امنیت از جنبه های مختلف است. مثلاً می بینند که کدامیک از تنظیمات سایت طوری انجام شده که فرد هکر قادر باشد از آنها سوء استفاده کرده و وارد سایت شود و کنترل آن را به دست بگیرد. البته این بررسی طبق یک دستورالعمل از پیش تعیین شده توسط توسعه دهندۀ آن افزونه انجام می شود و شاید برخی از موارد از قلم بیافتد. که در این صورت ما چک لیست امنیتی وردپرس را به شما توصیه می کنیم که خودتان از پس آن بر خواهیم آمد.

از افزونه های بررسی امنیت سایت استفاده کنید

از افزونه های بررسی امنیت سایت استفاده کنید

یک سایت از جنبه های مختلفی می تواند بررسی امنیتی شود. مخصوصاً اگر با استفاده از سیستم مدیریت محتوایی مثل وردپرس راه اندازی شده باشد. وردپرس یک CMS تقریباً پیچیده است و وقتی صحبت از بررسی امنیتی می کنیم، باید از زاویه های مختلفی این بررسی صورت گیرد.

اگر در بین افزونه های مخزن وردپرس بگردید، با افزونه های امنیتی زیادی روبرو خواهید شد که کارشان بررسی سایت شماست. یعنی می گردند و اگر مورد مشکوکی یا حتمی یافت شد، آن را به شما اطلاع می دهد. ما چنین افزونه هایی را می توانید در گروه بندی های مختلفی قرار دهیم. اما سه دسته کلی از آنها را در زیر فهرست کردیم که با کلیک روی هر پیوند، آموزش هر کدام خدمت شما تقدیم خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  یک دیوار آتش برای وردپرس نصب کنید

هر چند که کار هیچ افزونه ای برای بررسی امنیتی سایت کامل و دقیق نیست. اما در خیلی از مواقع می توانند کمک یار ما در بالا بردن امنیت سایت ما باشند. مثلاً افزونه Ultimate Security Checker سایت را از جنبه های مختلفی بررسی می کند و آن مواردی که شما فراموش کردید که اصلاحش کنید را به شما گوشزد می نماید. و شما با برطرف کردن آنها سهم امن بودن سایت تان را افزایش خواهید داد. از این دست افزونه ها به نظر می رسد که زیاد باشد که ما در آموزش های بعدی تمامی آنها را خدمت شما معرفی خواهیم نمود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.