همیشه از به روز بودن تمامی افزونه ها اطمینان حاصل نمایید

به مانند هسته وردپرس، افزونه هایی که توسط دیگران نوشته شدند هم به طور منظم نقاط آسیب پذیری برای آنها کشف می شود. همین موضوع باعث هک شدن خیلی از سایت ها می شود که از افزونه های محبوب و پرکاربردی استفاده می کنند. معمولاً پس از این اتفاق توسعه دهندگان دست به کار شده و شروع به بستن آن حفرۀ امنیتی روی اسکریپت خود می کنند. در نهایت نسخۀ به روز شدۀ آن را منتشر می کنند. پس از آن اگر شما افزونه های تان را به روز نکنید، مسئولیت هر گونه حمله بر عهدۀ شخص شماست که از بروز کردن افزونه خودداری کردید.

همیشه از به روز بودن تمامی افزونه ها اطمینان حاصل نمایید

همیشه از به روز بودن تمامی افزونه ها اطمینان حاصل نمایید

به صفحه افزونه های نصب شده در پیشخوان وردپرس بروید. افزونه هایی که نیاز به بروز شدن دارند، با پس زمینه صورتی رنگ مشخص شدند. از همین جا کافی است روی “هم‌اکنون بروز نمایید” آن افزونه کلیک کنید تا به روز گردد.

اگر می خواهید به روز شدن افزونه ها هم خودکار شود، می توانید از افزونه های مخصوص این کار استفاده کنید که نمونه ای از آنها افزونه Companion Auto Update می باشد. این افزونه را نصب کنید و طبق آموزشش تنظیماتش را انجام دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  حذف درخواست اطلاعات اتصال FTP وردپرس با ثابت FS_METHOD

البته یک راه دیگر هم برای به روز شدن خودکار افزونه ها در پس زمینۀ وردپرس وجود دارد. کافی است سند functions.php یا همان سند توابع قالب فعال وردپرس خود را باز کنید و کد زیر را درون آن قرار دهید.

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

این کد یک فیلتری را اضافه می کند که به هسته وردپرس می گوید که به صورت خودکار افزونه ها را در پس زمینه به روز کن. شاید شما هم خواسته باشید از این امکان وردپرس به این شیوه استفاده کنید.

فراموش نکنید که با این کد تنها افزونه هایی که از مخزن وردپرس دانلود و نصب کردید به روز می شوند. افزونه های که تجاری خریداری کردید، یا به نحوی درون مخزن وردپرس وجود ندارند بروز نخواهند شد.

در نهایت فراموش نکنید که تهدیدات امنیتی در اسکریپت های قدیمی و به روز نشده بسیار زیادند و احتمال خطر سایت تان را بالا می برند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.