افزونه در حال بروز رسانی وردپرس Coming Soon

یکی از ملزوماتی که در حین کار با وردپرس ممکن است برای ما احساس شود، نمایش صفحهٔ «به زودی» است. صفحهٔ به زودی یعنی عنوانی که به بازدید کنندگان سایت نشان دهد که سایت هنوز آماده نشده تا به طور کامل خدماتش را ارائه کند! هر چند که از نظر سئو بهتر است، قبل از راه‌اندازی سایت تمامی پیش نیازها را از قبل تهیه کنیم و حتی محتوایی که لازم است تا روی سایت گذاشته شود را آماده کنیم. سپس مبادرت به راه‌اندازی سایت کنیم. ولی اگر هم خواسته باشید فعلاً صفحه‌ای برای نمایش وجود داشته باشد، می‌توانید از افزونه در حال بروز رسانی وردپرس با نام Coming Soon Page & Maintenance Mode استفاده کنید.

افزونه در حال بروز رسانی وردپرس Coming Soon Page & Maintenance Mode
افزونه در حال بروز رسانی وردپرس Coming Soon

این افزونه با ۹۰۰ هزار نصب فعال، شکی باقی نخواهد گذاشت که می‌تواند نیاز ما را برای این امر برآورده سازد. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این افزونه دارد بدین قرارند:

  • کارکرد خوب با هر نوع قالب وردپرس
  • واکنشگرا
  • سفارشی سازی ظاهر و حس صفحه
  • راحتی در افزودن کدهای HTML و CSS دلخواه
  • استفاده از HTML5 & CSS3
  • آماده ترجمه به زبان‌های مختلف
  • پشتیبانی از وردپرس چند سایته (شبکه وردپرس)
  • پشتیبانی از BuddyPress

حالا به نحوهٔ استفاده از افزونهٔ Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd می‌رسیم. پس ابتدا آن را نصب و فعال می‌کنیم. بعد از فعال سازی افزونه Coming Soon پیوندی به فهرست ناوبری وردپرس در سمت راست صفحه اضافه می‌گردد. کافی است روی آن کلیک کنیم.

صفحه‌ای با سربرگ‌های مختلف باز خواهد شد. سربرگ اول با عنوان «محتوا» متن صفحهٔ به زودی را تغییر می‌دهد. شما می‌توانید با وارد شدن به این سربرگ، لوگو، عنوان و پیام صفحه را تغییر دهید.

بخش‌های مختلف افزونه Coming Soon

البته که یک گزینهٔ مهم در این صفحه وجود دارد و آن هم فعال یا غیر فعال کردن حالت «به زودی» یا «در دست تعمیر» است. گزینه‌ای با عنوان «وضعیت» گزینه دارد که از این قسمت می‌توانید این کار را بکنید.

فعال سازی حالت به زودی یا در دست تعمیر در Coming Soon

حالت به زودی که مشخص است. برای زمانی است که سایت شما هنوز آماده نشده و قصد دارید به بازدید کنندگانی که همینک به سایت وارد می‌شوند بفهمانید که هنوز سایت در دسترس نیست.

یک آموزش جذاب دیگه!  اعتماد به افزونه هایی که از تاریخ آخرین بروزرسانی آنها خیلی گذشته

اما حالت در دست تعمیر، به موتورهای جستجو هم اطلاع خواهد داد که سایت در دست تعمیر است و برای مدت زمانی خارج از دسترس و بازدید توسط افراد مختلف است. از این حالت زمانی می‌توان استفاده کرد که از قبل سایت آماده شده و راه اندازی است. اما برای مدتی می‌خواهیم سایت را برای تعمیر از دسترس خارج کنیم. مثلا زمانی که قصد ویرایش اطلاعات دیدگاه‌های سایت را از طریق دیتابیس داریم و می‌خواهیم در این مدت کسی دیدگاهی یا تغییری در سایت ایجاد نکند.

در سربرگ بعدی، یعنی «طراحی» شما می‌توانید طرح و رنگ قسمت‌های مختلف صفحهٔ به زودی را مشخص کنید. قادرید یک عکس بزرگ در پس زمینه قرار دهید. یا رنگ آن را تغییر دهید. یا رنگ متن و پیوند و عنوان عناصر صفحه را مشخص کنید. در کل این سربرگ برای تغییر نمای ظاهری صفحهٔ به زودی یا در دست تعمیر است.

سربرگ Subscribers که مخصوص نسخهٔ پیشرفتهٔ افزونه است و به آن کاری نداریم. ولی همین را بدانید که از این طریق قادرید فهرست ایمیل (لیست ایمیل) تان را در همین حین بسازید. یعنی کسانی که وارد صفحهٔ آماده سازی سایت می‌شوند، بتوانند نشانی ایمیل خود را وارد کرده و شما برای آنها نامه ارسال کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  فعال سازی به روز رسانی خودکار افزونه های وردپرس

سربرگ Advanced هم تنظیمات بیشتر و حرفه‌ای تری را در خود گنجانده است. تنظیماتی مثل گذاشتن کد جاو اسکریپت مثل کدهای آمارگیر، یا بازنویسی کد کدهای HTML افزونه که با کدهای شما جایگزین می‌کند.

و نکتهٔ آخر اینکه با ذخیرهٔ تنظیمات، اگر روی دکمهٔ «پیش‌نمایش زنده»‌ کلیک کنید، در سربرگی دیگر از مرورگر، قادرید پیش نمایش تنظیمات‌تان را مشاهده کنید.

فراموش نکنید که افزونه برای کاربرانی که وارد حساب خودشان در وردپرس شدند، مثل شمایی که به عنوان مدیر در حال کار روی سایت هستید، صفحهٔ به زودی یا در دست تعمیر را نشان نمی‌دهد. پس حتما باید با یک مرورگر دیگر صفحات سایت را ببینید تا شاهد تغییرات باشید. یا اینکه از حساب خود خارج شده و تغییر را حس کنید.

جمع بندی

این بود از آموزش و معرفی افزونه Coming Soon که با عنوان افزونه در حال بروز رسانی وردپرس شناخته می شد و تا حد خوبی هم به زبان فارسی ترجمه شده است. یعنی با خواندن و مطالعهٔ توضیحات بخش‌های مختلف صفحهٔ تنظیمات افزونه، می‌توانید بفهمید که هر گزینه دقیقاً کارش چیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.