بروز رسانی خودکار وردپرس با Companion Auto Update

یکی از اصول امن نگه داشتن سایت این است که همیشه هسته و افزونه ها و قالب های وردپرس را به روز نگه دارید. با این کار سایت از تهدیدهایی که کشف شده و توسط توسعه دهندگان آنها برطرف شده است، مصون می ماند. نباید فراموش کرد که سالیانه تعداد زیادی از سایت های وردپرس که هک می شوند، تنها به همین دلیل است و با اندکی مراقبت راجع به این موضوع می توان خیال مان را تا حد زیادی راحت کرد. البته یکی از مشکلاتی که به روز رسانی های خودکار می تواند داشته باشد، عدم تطابق هسته وردپرس با افزونه ها و پوسته هایی است که توسط دیگران یا خود مدیر سایت نوشته شده است. این تنها نگرانی ای است که می تواند در به روز رسانی خودکار وردپرس وجود داشته باشد. اما زیاد نیست.

بروز رسانی خودکار وردپرس با Companion Auto Update

بروز رسانی خودکار وردپرس با Companion Auto Update

به روش های مختلفی می توان وردپرس و افزونه ها و قالب های آن را به روز کرد. یک روش دستی داریم که باید تک تک فایل های مورد نیاز را روی هاست به جای فایل های قدیمی بریزیم و کار به روز کردن را انجام دهیم. یک روش خودکار هم هست که از طریق بخش پیشخوان وردپرس با کلیک روی یک دکمه به راحتی قادریم هم هستۀ وردپرس و هم افزونه ها و پوسته ها را به روز نماییم. درست است که این روش به روز کردن بسیار ساده است. اما اگر همین روال را خواسته باشیم مدام تکرار کنیم، خسته کننده میشود. به همین دلیل استفاده از قابلیت خودکار به روز رسانی وردپرس را پیشنهاد می کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه در حال بروز رسانی وردپرس Coming Soon

چند تا افزونه برای این کار وجود دارد، که از بهترین آنها Companion Auto Update است. پس از نصب و فعال سازی آن، یک صفحه به گروه صفحات ابزارها در پیشخوان وردپرس افزوده می شد با عنوان Auto Update افزوده خواهد شد که تنظیماتی را باید از آنجا انجام دهید.

سربرگ اول شامل تنظیماتی است که می توانید آنها را باب میل خود تنظیم نمایید. از گروه Auto Updater می توانید تعیین کنید که کدام یک از بخش های وردپرس به صورت خودکار بروز رسانی شوند.

  • Auto update plugins : امکان بروز رسانی خودکار افزونه ها فعال می شود.
  • Auto update themes : امکان بروز رسانی خودکار پوسته ها فعال می شود.
  • Auto update minor core updates : امکان بروز رسانی خودکار آپدیت های فرعی هسته وردپرس فعال می شود.
  • Auto update major core updates : امکان بروز رسانی خودکار آپدیت های اصلی هسته وردپرس فعال می شود.
  • Auto update translation files : پرونده های ترجمه وردپرس را بروز رسانی می‌کند.
تنظیمات افزونه Companion Auto Update

تنظیمات افزونه Companion Auto Update

از گروه تنظیمات Email Notifications اطلاع رسانی های ایمیلی را می توانید فعال کنید و تعیین کنید که به چه نشانی ایمیل ارسال گردد. اگر بروز رسانی موجود باشد، با تیک زدن گزینۀ Update available ایمیل ارسال می‌شود. گزینه Successful update هم اگر فعال باشد، ایمیل زمانی ارسال می شود که بروز رسانی با موفقیت انجام می شود. اگر Core notifications را فعال کنید، با به روز شدن هستۀ وردپرس ایمیل اطلاع رسانی ارسال می شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  حذف درخواست اطلاعات اتصال FTP وردپرس با ثابت FS_METHOD

اما به سراغ سربرگ عبدی یعنی Filter Plugins می رویم. در این سربرگ می توانید تعیین کنید کدامیک از افزونه ها به صورت خودکار به روز رسانی شوند. حتماً توجه داشته باشید که بعد از انجام تغییرات، رویSave Changes کلیک نمایید.

انتخاب افزونه هایی که باید بروز شوند

انتخاب افزونه هایی که باید بروز شوند

سربرگ بعدی هم Scheduling برای تغییر تنظیمات زمان بندی بروز رسانی های خودکار کاربرد دارد. به صورت پیش فرض این تنظیمات مناسب اند و نیازی به دست بردن درون آنها نیست. اما در صورت نیاز می توانید فاصله زمانی بروز رسانی ها را برای هر کدام از هسته وردپرس، افزونه ها و پوسته های وردپرس به صورت جداگانه تعیین نمایید. از پایین همین سربرگ هم تنظیمات مربوط به ارسال هشدار اطلاع رسانی در صورت بررسی برای بروز بودن یا نبودن را انجام دهید. دقت کنید که اگر فاصله زمانی هر کدام از این تنظیمات زیاد باشد، ممکن است به سرور فضای میزبانی شما فشار مضاعفی وارد نماید.

تنظیمات زمان بندی Companion Auto Update

تنظیمات زمان بندی Companion Auto Update

به سربرگ آخر یعنی Update log می رویم که حاوی گزارش های مربوط به آخرین بروز شدن‌های قالب ها و افزونه هایی است که روی سایت تان نصب هستند.

گزارش آخرین بروز رسانی ها در Companion Auto Update

گزارش آخرین بروز رسانی ها در Companion Auto Update

همانطور که دیدید، تنظیمات و کار با افزونه Companion Auto Update برای بروز رسانی خودکار وردپرس بسیار ساده بود و برای راحتی کار خود به جهت امن نگه داشتن سایت از نظر به روز بودن اسکریپت های سایت تان، می توانید از این افزونه بهره برداری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.