همیشه وردپرس را به روز نگه دارید

خیلی از دوستانی که از آنها می پرسی که چرا وردپرس تان را به روز نمی کنید، پاسخ می دهند که احتمال ایجاد اختلال در افزونه ها و قالب هایی که خودمان دستکاری کردیم یا از صفر نوشتیم وجود دارد! این دلیل آنها برای به روز نکردن وردپرس است. شما از بین یک سایت هک شده و افزونۀ از کار افتاده کدامیک را انتخاب می کنید؟ افزونه هایی که با نسخه های جدید وردپرس هماهنگ نیستید، شاید برای مدت کوتاهی سایت با مشکل مواجه شود. اما سایت هک شده مشکل بزرگ تری است.

همیشه وردپرس را به روز نگه دارید

همیشه وردپرس را به روز نگه دارید

با هر به روز رسانی وردپرس، کلی ایراد امنیتی در سایت شما برطرف می شود و هکرها از طریق آنها نمی‌توانند سایت شما را مورد تهاجم قرار دهند. اما با هر عقب افتادن به روز کردن وردپرس، احتمال به خطر افتادن سایت شما به مراتب بیشتر می شود.

یک ترفند جالب برای همیشه به روز نگه داشتن سایت، این است که به روز رسانی خودکار وردپرس را فعال کنیم. این کار را بدون استفاده از هیچ افزونه ای تنها با یک خط کد درون فایل wp-‌config.php می توان انجام داد:

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

از این لحظه به بعد تمامی به روز رسانی های هستۀ وردپرس به صورت خودکار دریافت و روی سایت نصب می شود. اما اگر می خواهید از دریافت به روز رسانی های توسعه و شبانه خودداری کنید، کد زیر را در سند functions.php قالب قرار دهید.

add_filter( 'allow_dev_auto_core_updates', '__return_false' );

به روز رسانی توسعه به آپدیت های جدیدی گفته می‌شود که هنوز بدون ایران بودن آن ثابت نشده است. استفاده از یک چنین به روز رسانی هایی ممکن است سبب ایجاد اشکال در سایت شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۴۰ : به روز رسانی وردپرس

برای ایجاد تغییر در سند functions.php قالب، همیشه پیشنهاد می شده که از قالب فرزند یا Child Theme استفاده شود. به این دلیل که با به روز شدن قالب تغییرات ما از دست نرود.

راجع به به روز کردن خودکار افزونه ها و قالب ها هم در مطالب بعدی بحث خواهیم کرد. البته برای به روز رسانی خودکار از افزونه های رایگان هم می توانید استفاده کنید که نمونه ای از آنها Companion Auto Update نام دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.