حذف درخواست اطلاعات اتصال FTP وردپرس با ثابت FS_METHOD

ممکن است شما هم با این مورد مواجه شده باشید که هنگام به روز رسانی یا نصب افزونه یا قالب وردپرس، از شما اطلاعات اتصال FTP خواسته شود. این موضوع بستگی به عواملی مثل نوع پیکربندی وب سرور سایت شما دارد. که ممکن است خارج از کنترل شما باشد. چون شما یک هاست خریداری می‌کنید و دسترسی ریشه به سرور ندارید. بنابراین باید از هر آنچه که در اختیار دارید برای رفع این مشکل استفاده کنید. البته شاید نتوان نامش را یک مشکل گذاشت. چون شما با وارد کردن اطلاعات یک حساب FTP که از طرق کنترل پنل ساختید، به هر حال این کار را می‌توانید انجام دهید. ولی برای ساده سازی روند نصب و یا به‌روزرسانی افزونه‌ها و قالب‌های وردپرس، امروز قصد معرفی یک ثابت با نام FS_METHOD را دارم که درون پروندهٔ پیکربندی وردپرس به سادگی قابل تنظیم است.

حذف درخواست اطلاعات اتصال FTP وردپرس

عاملی که گاهی از مواقع نمی‌گذارد تا شما از داخل پیشخوان وردپرس بتوانید فایل‌ها و پوشه‌های روی هاست خود را دستکاری کنید، نوع پیکربندی‌های امنیتی وب سرور مثل آپاچی یا لایت اسپید است. به همین دلیل زمانی که قصد نصب و یا به روز رسانی اجزایی از وردپرس را داشته باشید، به علت اینکه قرار است تغییراتی روی محتویات روی هاست شما اعمال گردد، اجازهٔ انجام این دستکاری به صورت مستقیم داده نمی‌شود. بنابراین وردپرس از شما می‌خواهد که اطلاعات یک حساب FTP را وارد کنید تا از آن طریق بتواند فایل‌های خود را روی هاست بارگذاری کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  انتشار خودکار مطلب وردپرس

در بیشتر مواقع، شما دسترسی لازم برای تغییر این مجوزهای دسترسی (Permissions) را ندارید. پس باید از طریق تنظیمات خود وردپرس کاری کنید که دستکاری مستقیم را فعال کند. البته امکان در اختیار قرار دادن اطلاعات حساب FTP به صورت دائمی به وردپرس هم وجود دارد، تا کماکان که از این روش استفاده می‌کند، از شما اطلاعات اتصال FTP را درخواست نکند.

ولی من در اینجا راجع به یک روش دیگر برای حذف درخواست اطلاعات اتصال FTP وردپرس صحبت خواهم کرد. روشی با نام افزودن ثابت FS_METHOD به پرونده پیکربندی وردپرس.

اگر تا به حال با فایل wp-config.php کار کرده باشید، می‌دانید که این سند دارای متغیرهای مختلفی است تا کارکرد این اسکریپت را کنترل کنند. یکی از این متغیرهایی که می‌تواند در آن جای دیگر تا دریافت اطلاعات FTP را غیرفعال کند، ثابت FS_METHOD است. پس این سند را باز کنید و دقیقاً ماقبل خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ کد زیر را قرار دهید. البته دقت کنید که از قبل این کد وجود نداشته باشد. اگر وجود داشت، فقط کافی است آن را به مانند نمونهٔ زیر تغییر دهید.

define( 'FS_METHOD', 'direct' );

این ثابت می‌تواند یکی از مقادیر زیر را دریافت کند:

  • direct
  • ssh2
  • ftpext
  • ftpsockets
یک آموزش جذاب دیگه!  حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

که ما در اینجا از مقدار اول (direct) استفاده کردیم. پس الان وقت آن است که یک امتحانی بکنید و وارد صفحهٔ افزودن افزونه شوید و یک افزونه نصب کنید. اگر بدون مشکل افزونه نصب شد، این ترفند برای شما هم کار کرد. اگر کار نکرد، کد مورد نظر را حذف کنید و از روش‌های دیگری که در دیگر بخش‌های سایت خودآموز وردپرس آموزش داده شده استفاده کنید. مثل همان وارد کردن اطلاعات FTP به صورت همیشگی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.