فهمیدن تعداد بازدید یک سایت

تنها روشی که می توان به طور دقیق از تعداد بازدید یک سایت سر درآورد، نصب کد یک سرویس آمارگیر روی آن و سپس دیدن نتیجه آمار آن سایت است. تنها مدیر سایت است که از این روش برای مشاهده آمار بازدید سایت خودش می تواند استفاده کند و دیگران قادر به انجام چنین کاری نیستند. حالا در مواقعی ممکن است مدیر سایت برای به اثبات رساندن میزبان بازدید سایت خودش، حتی دسترسی محدود شده به بخش نمایش آمار سایتش را هم به دیگران بدهد. اما همیشه آمار ریز به ریز برای خودش محفوظ است. حالا در ادامه می خواهم با شما راجع به فهمیدن تعداد بازدید یک سایت غریبه صحبت کنم و روش های انجام این کار را شرح دهم.

فهمیدن تعداد بازدید یک سایت

فهمیدن تعداد بازدید یک سایت

طبق آن چیزی که گفته شد، ما نمی توانیم از آمار دقیق یک سایت سر در بیاوریم. مگر اینکه از اطلاعاتی که سرویس های رتبه بندی و دسته بندی کننده سایت ها تهیه می کنند، استفاده کرده و با مقایسه چند تا سایت ببینیم که سایت مد نظر ما چه میزان بازدید دارد.

از مهم ترین سرویس های رتبه بندی کنندۀ سایت های اینترنتی موارد زیر هستند:

مورد اول رتبۀ الکسای سایت را نشان می دهد که احتمالاً با آن آشنا هستید. راجع به آن هم در سایت زیاد نوشتیم. اما مورد دوم آتوریتی یا اعتبار سایت را نشان می دهد. هر دوی این سرویس ها یک عدد به هر سایت اختصاص می دهند که با مقایسه این اعداد با سایت های دیگر، می توان فهمید که بازدید حدودیِ یک سایت چقدر است.

یک آموزش جذاب دیگه!  دسترسی به گوگل آنالیتیکس

البته باز هم دقیق نمی توان فهمید که بازدید یک سایت به چه صورت است. چون ممکن است با دست کاری عواملی که در تعیین الکسا یا آتوریتی دخالت دارند، بتوان رتبه سایت را تغییر داد و معمولاً مدیران سایت هایی که به فکر کلک زدن هستند، حتماً چنین کارهایی انجام می دهند. اما به هر حال حداقل با بررسی شاخص چندین سرویس رتبه بندی به یک جمع بندی کلی خواهیم رسید.

حالا اینکه چطور رتبه الکسا یا آتوریتی یک سایت را به دست آوریم، در سایت بگردید و ببینید از چه روش هایی می توان چنین کاری را انجام داد. آموزش های خوبی راجع به هر کدام از آنها تا به الان منتشر شده اند. خواندن مقاله سایت‌هایی برای مشاهده آمار یک سایت را هم به شما پیشنهاد می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.