دامین آتوریتی چیست ؟

دامین آتوریتی یکی از معیارهای سنجش و مقایسه سایت ها از نظر کیفیت است. که توسط سایت moz.com ارائه شده است. بدین صورت که اگر آتوریتی دو تا سایت را بدانیم، می‌توانیم مقایسه کنیم که کدامیک از نظر اینکه بیشتر در موتورهای جستجو دیده می شوند، قوی تر هستند. پس دامین آتوریتی به ما نشان می دهد که کدام دامنه یا سایت احتمال و شانس بیشتری دارد تا در صفحه نتایج موتور جستجو به نمایش درآید. که در نتیجه بازدید بیشتری از موتور جستجو خواهد داشت و کیفیتش بیشتر است.

دامین آتوریتی چیست

دامین آتوریتی چیست ؟

آتوریتی یکی از روش های تشخیص کیفیت سایت است. و احتمال دیده شدن سایت در نتایج موتور جستجو را نشان می‌دهد. یک سایت زمانی که تازه تاسیس می شود، آتوریتی ۱ دارد و به مرور زمان که سایت های دیگر به آن لینک می دهند و کیفیتش بیشتر می شود، آتوریتی آن هم بیشتر می شود. معمولاً تعداد لینک هایی که به یک سایت داده می شود و مواردی که برای بالا بردن سئو و کیفیت سایت در نظر گرفته می گردند، برای افزایش آتوریتی اهمیت دارند.

آتوریتی به معنای اعتبار است و وقتی از دامین آتوریتی صحبت می کنیم، منظور همان اعتبار دامنه سایت است که توسط سرویس moz.com توسعه داده شده است. البته ما یک آتوریتی دامنه (Domain Authority) داریم که مربوط به کل سایت است. یعنی اعتبار کل سایت را نشان می‌دهد. و یک آتوریتی داریم که مربوط به یک برگه از سایت است که به آن آتوریتی برگه یا Page Authority گفته می شود. پس اگر در جایی دیدید که از آتوریتی دامنه یا آتوریتی برگه صحبت شد، منظور این است. آتوریتی دامنه معمولاً از آتوریتی یکی برگه از آن دامنه بیشتر است.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه معرفی سایت به گوگل وردپرس

برای اینکه شما هم ببینید که آتوریتی دامنه سایت شما چند است، از روش های مختلفی می توانید استفاده کنید. روش اول که ساده ترین آن هم هست، نصب نوار ابزار Moz یا MozBar است که امکان دیدن و بررسی موارد سئوی سایت از قبیل آتوریتی را نشان می دهد. روش دوم استفاده از سرویس Link Explorer است که باید حتماً درون سایت moz.com ثبت نام کنید تا قادر باشید از این سامانه استفاده نمایید. روش های دیگری هم مثل استفاده از API وجود دارد که مخصوص برنامه نویسان است. ما در مقالات دیگر سایت WPTutorial.ir بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم نمود.

پس در این آموزش متوجه شدیم که دامین آتوریتی چیست و چطور می توانیم از آن برای بررسی و مقایسه یک یا چند تا سایت استفاده کنیم. دقت داشته باشید که آتوریتی یک عدد نسبی است. یعنی کیفیت یک سایت در مقایسه و نسبت به دیگر سایت ها را نشان می دهد و در رابطه مستقیم با کیفیت لینک ها و سئوی دیگر سایت های موجود در جهان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.