دسترسی به گوگل آنالیتیکس

استفاده از سرویس‌های آمارگیر سایت بسیار مرسوم است. مخصوصاً اگر خود سایت و فضای میزبانی دارای منابع مناسبی نباشند، یا اینکه خواسته باشیم از امکانات بیشتری مثل امکانات سرویس‌های گوگل استفاده کنیم. در این میان نام یکی از سرویس‌های معروف شرکت گوگل برای جمع آوری و نمایش اطلاعات بازدید سایت یا اپلیکیشن، به نام Google Analytics خیلی شنیده می‌شود و اعتبار دارد. اما این سرویس برای ما ایرانی‌ها غیر قابل استفاده است که دلیل آن هم تحریم بودن ایران است. ولی همچنان انتخاب اول برای وبمسترهای ایرانی است.

دسترسی به گوگل آنالیتیکس

اگر به صفحهٔ اصلی سرویس گوگل وبمستر به نشانی https://analytics.google.com بروید، حتماً شاهد خطای ۴۰۳ خواهید بود که بسته بودن دسترسی IP های ایران را نشان می‌دهد.

خطای 403 گوگل آنالیتیکس

اگر از قبل ابزار تغییر IP داشته باشید، به راحتی می‌توانید صفحهٔ اصلی گوگل آنالیتیکس را باز کنید. اما در صورتی که چنین امکانی را ندارید، باید از سرویس دسترسی به شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید. برای تهیه این سرویس قادرید روی این لینک کلیک کنید.

مزیت استفاده از این سرویس، این است که شما به تمامی خدمات تحریم شده هم دسترسی دارید. علاوه بر اینکه از تمامی شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام هم می‌توانید استفاده کنید. بهتر است تمامی ویژگی‌های آن را مطالعه نمایید.

پس با این راهکاری که خدمت شما عرض شد، از تمامی امکانات گوگل آنالیتیکس روی رایانهٔ خودتان می‌توانید استفاده کنید. امکانات گوگل آنالیتیکس در خیلی از مواقع در امر بازاریابی و بهبود کیفیت سایت به شما کمک می‌کند. همین عامل است که تقریباً تمامی سایت‌های بزرگ و کوچک این آمارگیر را روی سایت خود نصب می‌کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش Yoast SEO قسمت ۱۸ متاباکس ۳

اگر تا به حال از گوگل آنالیتیکس استفاده نکرده باشید، نمی‌توانید مقایسه کنید. اما اگر کار کرده باشید، حتماً اختلاف آن را با دیگر سامانه‌های آمارگیر سایت درک خواهید کرد. بعد از مدتی که احساس آشنایی بیشتری با گوگل آنالیتیکس پیدا کردید، می‌توانید از تمامی امکانات آن به راحتی استفاده کنید. ما هم آموزش‌های خوبی در این رابطه در دسته سئو و بازاریابی سایت مان منتشر کردیم. بد نیست آنها را هم مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.