افزونه Site Kit by Google چیست ؟

Site Kit by Google نام بهترین ابزار گوگل است که تا به حال برای وردپرس ساخته شده است. گوگل با توجه به وسعت استفاده از وردپرس در مقابل دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا، که چیزی حدود ۶۰ درصد را شامل می‌شود، گوگل را مجبور کرده که توجه ویژه‌ای به این CMS داشته باشد. بنابراین بعد از سال‌ها که از رشد وردپرس گذشته، گوگل اولین افزونهٔ رسمی خودش با نام Site Kit by Google را منتشر کرده که در حال حاضر فقط توسعه‌دهندگان و کسانی که قصد تست آن را دارند می‌توانند آن را دانلود کرده و از آن استفاده نمایند.

افزونه Site Kit by Google

در این صفحه توضیحات خوبی راجع به این محصول ارائه شده است. ۴ تا از مهم‌ترین سرویس‌های گوگل همان‌هایی هستند که در تصویر زیر نمادشان را می‌بینید. اولین و مهم‌ترین آنها Search Console است که حتماً با آن آشنایی دارید. بواسطهٔ این سرویس، می‌توانیم به عنوان مدیر سایت با موتور جستجوی گوگل در ارتباط باشیم و خطاهایی که مشاهده شده را برطرف کنید که در نهایت باعث افزایش رتبهٔ سایت ما در موتور جستجوی گوگل خواهد شد.

سرویس‌های افزونه Site Kit by Google

ایجاد ارتباط بین وردپرس و این سرویس، به علاوهٔ دیگر سرویس‌ها مثل Analytics و AdSense و PageSpeed Insights وظیفهٔ اصلی افزونه Site Kit by Google است.

یک آموزش جذاب دیگه!  درباره موتور جستجوی DuckDuckGo

تنها در سه گام می‌توان تمامی این سرویس‌ها را به واسطهٔ افزونهٔ گوگل برای وردپرس به پیشخوان وردپرس متصل کرد. مرحلهٔ اول تعیین هویت است که گوگل مطمئن شود که شما مالک سایت هستید. بعد از آن URL سایت باید تایید گردد. سپس وردپرس از طریق افزونه به Search Console متصل شده و حال شما باید تنظیمات و پیکربندی‌های اولیهٔ آن را انجام دهید.

نکتهٔ جالب بعدی این جاست که توسط این افزونه شما آمار مربوط به هر کدام از صفحات سایت را جداگانه می‌توانید دیده و آنها را بررسی کنید. مثلا با ورود به یک صفحه از نوشته های سایت، نوار آمار همان صفحه در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد که می‌توانید ببینید نوشته‌های برتر شما کدام‌ها هستند و چطور شده که به اینجا رسیده‌اند؟

آمار اختصاصی در نوشته توسط Site Kit by Google

با همین ویژگیِ به این سادگی، می‌توانید بازدید سایت‌تان را روز به روز افزایش دهید. چرا که علت موفقیت نوشته‌های پر بازدید را کشف کرده و از آن موارد برای بهبود دیگر نوشته‌های سایت قادرید استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این مبحث از شما دعوت می‌کنیم مقالهٔ شگفتی سئوی گوگل با افزونه Site Kit by Google برای وردپرس ما را حتماً مطالعه کنید. که در آن طریقه دانلود و دریافت افزونه به شما دوستان شرح داده شده. فقط دقت کنید با توجه به تاریخ انتشار این نوشته در سایت ما، هنوز نسخهٔ رسمی و پایدار Site Kit by Google منتشر نشده است! تنها نسخهٔ آزمایشی برای توسعه دهندگان در دسترس قرار دارد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آدرس قدیمی گوگل وبمستر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.