همیشه به روز بنویسید!

نوشتن برای سایت، به این معنا است که سایت زنده است! یعنی سایت در حال نفس کشیدن است و به روزرسانی می‌شود. اما شاید هر نوشتی مفید نباشد. باید بدانیم که ما می‌توانیم راجع به چیزهای مختلف و به روش‌های مختلفی بنویسیم. بنا به نوع سایت باید بهترین روش و موضوعات را برای نوشتن انتخاب کنیم. در این مقاله می‌خواهم راجع به بروز نوشتن صحبت کنم و بررسی کنیم که به‌روز نوشتن چه تاثیری روی سایت و بازدید کنندگان آن می‌تواند داشته باشد.

همیشه به روز بنویسید

به‌روز نوشتن چیست؟

به روز نوشتن یعنی راجع به موضوعات روز نوشتن. تقریباً می‌توان گفت هر روز اخباری منتشر می‌شوند که بعد از مدتی از داغیِ آن اخبار کاسته می‌شود. به این دست خبرها خبرهای داغ گفته می‌شود. اگر فعال در شبکه‌های اجتماعی و حوزهٔ فنی کاری‌تان باشید، حتماً از این دست خبرها آگاه خواهید شد. این خبرها بعضی وقتها مثل یک بمب صدا می‌کنند و موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل، به خبرهای داغ خیلی بها می‌دهد.

پس اگر خبری داغ شده و به نظر شما هم ارزش نوشتن و ارتباط آن با موضوع سایت شما قوی است، نوشتن راجع به آن یعنی به روز نوشتن. معمولاً این دست خبرها در صفحه‌های نتایج موتورهای جستجو سریع‌تر بالا می‌آیند و بازدید بیشتری می‌گیرند. هر چند که بعد از کاسته شدن از داغی خبر، به همان نسبت هم از بازدید آن صفحه از سایت شما هم کاسته می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  گوگل چطور محتوای اصلی را از محتوای کپی شده تشخیص می دهد؟

پس به نوعی می‌توان به روز نوشتن را عامل افزایش بازدید سایت دانست که این افزایش بازدید موقتی است و باز باید به دنبال خبر داغ دیگری بود که بازدید جدیدی از موضوع داغ جدید کسب کرد.

چطور دنبال موضوعات به روز باشیم؟

در حیطهٔ کاری خود به دنبال موضوع‌هایی باشید که تا به حال راجع به آن در وبلاگ‌ها و سایت‌های رغیب نوشته نشده است. شما با این روش بازدید بهتری خواهید گرفت. مثلاً معمولاً همیشه سرویس‌ها و خدمات جدیدی در وب هستند که یا به روز می شوند و تغییر می کنند، یا تازه عرضه می‌شوند. وبلاگ‌هایی که سریع دست به کار شده و راجع به آنها قلم فرسایی می‌کنند، یک قدم راجع به آن موضوع جلوترند.

مثلاً فرض می‌کنیم ما در این سایت راجع به وردپرس و آموزش‌های آن می‌نویسیم. اگر وردپرس قصد اعمال تغییری بزرگ در محصولش را داشته باشد، این ما باشیم که اولین بار راجع به آن می‌نویسیم، به این به روز نوشتن گفته می‌شود. به روز نوشتن هم به اعتبار سایت اضافه می‌کند. هم بازدید بیشتری از موتورهای جستجو وارد سایت ما می‌کند.

اطلاعات دهید!

اگر می خواهید راجع به موضوعات روز بنویسید، حتماً باید به کسی که در حال خواندن مقاله است، اطلاعات مفید داده شود. هر چند که خبر به تنهایی هم می‌تواند مفید باشد. اما سعی کنید همیشه چیزی بیشتر از خبر تحویل مخاطب خود دهید. ارائه یک آموزش مفید در کنار یک خبر، می‌تواند یک ایدهٔ خوب باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  هشدارهای پیاپی گوگل در مورد mobile-first indexing enabled

امیدوارم با به روز نوشتن برای سایت‌تان، شاهد پیشرفت هر روزهٔ آن باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.