اثر اشاره کردن به یک سایت دیگر از نظر سئو

از نظر سئو و به خصوص گوگل، اشاره کردن به یک سایت دیگر به واسطه لینک یا پیوندهای اینترنتی می تواند امتیاز مثبتی برای صفحه مقصد باشد. اما اگر این اشاره کردن به صورت های دیگر مثل آوردن نام یا نشانی سایت در بین جملات یک نوشته باشد چه؟ به این کار اشاره کردن یا Mention کردن گفته می شود و در این مقاله قصد داریم مزیت ها و روش های انجام این کار را خدمت شما شرح دهیم.

اثر اشاره کردن به یک سایت دیگر از نظر سئو

اثر اشاره کردن به یک سایت دیگر از نظر سئو

بحث پیوند دادن به یک سایت که از مباحث قدیمی و مهم سئو است و تا حدودی تقریبا همه ما می دانیم که لینک گرفتن از یک صفحه می تواند برای صفحات سایت ما مفید باشد.

اما اشاره کردن به شیوه ای از آوردن نام یک سایت یا نشانی آن در یک نوشته گفته می شود که بدون هیچ گونه پیوند درون آن است. به عنوان مثال وقتی در اینجا بنده از نشانی wptutorial.ir استفاده می کنم، دارم به نشانی سایت آموزش وردپرس اشاره می کنم که این عبارت لینک نشده است. این شیوه همان اشاره کردن نام دارد و در صفحات و سایت های زیادی این شیوه اشاره کردن را شاید بسیار دیده باشید.

یک آموزش جذاب دیگه!  گوگل چطور محتوای اصلی را از محتوای کپی شده تشخیص می دهد؟

حالا آیا این روش اشاره کردن هم مثل لینک دادن میتواند مفید باشد؟ پاسخ این است که گوگل قطعاً این اشاره کردن را درک کرده و می تواند بفهمد که یک مقاله به یک سایت یا حتی یک برند اشاره کردن است. اگر این برند نشانی یک سایت باشد، حتی دیده شده در گوگل وبمستر تولز یا همان Search Console یک لینک ورودی به سایت مقصدی بوده که به این روش به آن اشاره شده است! پس حتی در مواردی این روش اشاره کردن ممکن است ارزش همان لینک دادن را داشته باشد.

اما در حالت کلی، این روش اشاره کردن ارزشی کمتر از لینک دادن دارد و شما به عنوان مدیر سئوی یک سایت باید در نظر داشته باشید که حتی اشاره به نام و برند کسب و کارتان می تواند یک امتیاز مثبت برای سایت تلقی شده و یکی از تمارین سئوی خارج از سایت، این است که کاری کنیم تا دیگر سایت ها و وبلاگ ها به برند ما به طور صحیح اشار کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.