شگفتی سئوی گوگل با افزونه Site Kit by Google برای وردپرس

گوگل تصمیم بزرگی گرفته است! ظاهراً از مدتی پیش گوگل تصمیم به ساخت افزونه‌ای برای وبمسترهایی که سایت‌شان را با وردپرس راه‌اندازی کرده‌اند گرفته. در این افزونه تمامی خدمات مبتنی بر سئو و کسب درآمد از سایت یکپارچه سازی شده و با کمترین زحمت می‌توان از تمامی این خدمات روی وردپرس استفاده کرد. نام این افزونه Site Kit by Google است.

شگفتی سئوی گوگل با افزونه Site Kit by Google برای وردپرس

طبق اعلام گوگل در اوایل ۲۰۱۹ نسخهٔ اولیه برای توسعه دهندگان از افزونهٔ Site Kit by Google منتشر شد که برای تست‌های اولیه توسعه‌دهندگان می‌توانند درخواست دریافت آن را به گوگل ارائه کنند. این افزونه که روی وردپرس نصب می‌شود، رایگان و بازمتن است و تمامی محصولات گوگل مرتبط با وبمسترها را با سایت وردپرس متصل می‌کند. این سرویس ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Search Console : که همان سرویس معروف گوگل وبمستر است که برای وبمسترها و مدیران سایت‌ها خدمات خیلی خوبی را ارائه می‌کند.
  • Analytics : سرویس آمارگیر سایت و اپلیکیشن گوگل است.
  • AdSense : سرویس گذاشتن تبلیغ روی سایت و کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغ روی سایت است.
  • PageSpeed Insights : سرویس بهبود سرعت سایت و یافتن ایرادات سرعت سایت است.

با نصب این افزونه، کاربر به تمامی این سرویس‌ها از طریق پیشخوان وردپرس دسترسی خواهد داشت. به نوعی صرفه جویی در زمان و بهبود عملکرد سایت از مهم‌ترین ویژگی‌های این افزونه محسوب می‌گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  معرفی سایت به Google Search Console

ظاهراً این ۴ سرویسی که در این افزونه گردآوری شدند، در نسخه‌های بعدی به آنها افزوده خواهد شد. یعنی گوگل در نظر دارد تا امکانات آن را افزایش داده و به سرویس‌های بیشتری متصل گردد.

افزونه معرفی Site Kit By Google

همین الان افزونه Site Kit by Google دانلود کنید

شما هم اگر توسعه دهنده هستید و یا می‌خواهید امکانات Site Kit را امتحان کنید، همین الان با رفتن به این صفحه و کلیک روی لینک دانلودی که در انتهای صفحه با عنوان download right here وجود دارد، افزونه را دانلود کرده و روی وردپرس خود نصب کنید. در گیت‌هاب هم این پروژه به صورت باز متن موجود است (GitHub repository).

این مقاله مقدمه‌ای راجع به معرفی افزونهٔ بسیار مفید گوگل با عنوان Site Kit by Google بود که در مقالات بعدی بیشتر راجع به آن برای شما دوستان خواهم نوشت. برای شما باید حتماً جذاب باشد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.